Results from 23. German Open Championships - Juveniles II 8-Dance Wednesday, 19 August 2009
Check how to advertise your product with us

23. German Open Championships
Germany - Stuttgart Tuesday, 18 August 2009

Juveniles II 8-Dance Wednesday, 19 August 2009

Final

1  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Russia
2  Bartosz Lewandowski & Paulina Kucinska Poland
3  Ilya Senatorov & Ekaterina Panteleeva Russia
4  Denis Lelin & Viktoriya Litvinov Russia
5  Daniil Porcesco & Viorelia Rosca Moldova
6  Iliya Dobrev & Adriana Angelova Bulgaria
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Gints Roberts Berzins & Megija Dana Morite Latvia
8  Filipp Onischenko & Anastasiya Trachuk Russia
9  Fabian Ardeiu & Andreea Raluca Manea Romania
  W Evgeniy Nikitin & Yuliya Khurtina Russia
  W Viktor Novakov & Elena Chan Uzbekistan
  W Artem Uryadov & Arina Kovalchuk Russia

Quarter-final

13  Alexandru Grama & Victoria Ciobanu Moldova
13  Florian Schell & Julia Fauser Germany
15  Igor Kolotov & Ekaterina Logacheva Russia
16  Nikita Panchenko & Anastasiya Akinina Russia
17  Dmitriy Kulebakin & Evelina Bilalova Russia
18  Edvinas Ringys & Lukrecija Sudziute Lithuania
19  Illya Gorshenin & Darya Kryvko Ukraine
19  Justas Skara & Vaida Siaulytyte Lithuania
21  Mario Georgiev & Eleonora Goranova Bulgaria
21  Michael Newell & Angelina Cocirla Moldova
23  Ionut Condan & Roxana Lucaciu Romania
24  Kirill Ivanov & Mariya Litsoeva Russia

Round 2 (top 48)

25  Janis Beikmanis & Annija Pivina Latvia
25  Aleksey Kapusta & Arina Popova Russia
27  Georgiy Nanetashvili & Ekaterina Abushenko Russia
28  Karolis Petrosius & Marija Kozuchar Lithuania
29  Sergey Kostenko & Vladiana Kim Russia
30  Rustam Grigorovich & Nadya Nikitina Russia
30  Evgeni Smirnov & Viktoriya Petrova Russia
32  Mikhail Kozhukhov & Tatyana Epimakhova Russia
32  Dmitry Polkovnikov & Ekaterina Terekhova Russia
34  Dima Kusnir & Viorelia Buruiana Moldova
35  Sergey Kuchev & Kaleriya Kuznetsova Russia
36  George Alexandru Saceleanu & Amanda Amelia Chincia Romania
37  Nikita Sergeev & Dana Udaltsova Ukraine
38  Einoras Degutis & Egle Griksaite Lithuania
39  Vladislav Stytsyuk & Darya Smolnikova Russia
40  Domantas Razgaitis & Eva Pupleviciute Lithuania
41  Timirlans Abidovs & Klinta Smite Latvia
41  Vsevolod Kovalenko & Elizaveta Pustornakova Romania
43  Maksim Pugachev & Alina Sokolova Russia
44  George Gug & Andreea Marti Croatia
45  Pavel Zaharenko & Mariya Davidova Uzbekistan
46  Aleksandr Borisov & Elizaveta Polyanskaya Russia
46  Valentin Kravchenko & Anastasiya Belyakova Russia
46  Denis Shirobokov & Anastasiya Anisimova Russia

Round 1 (top 69)

49  Darius Razvan Seracin & Adelina Miron Romania
50  Vlad Marascu & Mihaela Stoian Romania
51  Klaudius Kungys & Ruta Tamosiunaite Lithuania
52  Vlad Alin Pelin & Mihaela Ungureanu Romania
53  Nikita Khorostokovaty & Maria Smirnova Russia
53  Ilya Yatsyna & Anastasiya Esina Russia
55  Egor Nesterenko & Kristina Sedunova Russia
56  Calin Afloarei & Ioana Prisacaru Romania
57  Costin Fratila & Stefania Teodorescu Romania
58  Vicenç Torremade Sanz & Maria Moreno Albiol Spain
59  Radu Samoila & Teona Savin Romania
60  Lluis Perez & Estela Anguera Spain
60  Armand Preda & Corina Tatarau Romania
62  Maxim Trofimov & Antonina Mazepa Russia
63  Savely Saltymakov & Alina Kosheleva Russia
64  David Brik & Anastassia Kukshaus Germany
65  Aleksandr Kuzkin & Alina Lebedko Russia
66  Kai Kijan & Maria Novikova Germany
66  Matei Popa & Mara Trefas Romania
66  Zoltán Rónyai & Boglárka Farkas Hungary
69  Christoph Staub & Angelika Nikitin Germany
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}