Results from 23. German Open Championships - Juveniles II Latin Friday, 21 August 2009
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

23. German Open Championships
Germany - Stuttgart Tuesday, 18 August 2009

Juveniles II Latin Friday, 21 August 2009

Final

1  Dmitriy Kulebakin & Evelina Bilalova Russia
2  Daniil Porcesco & Viorelia Rosca Moldova
3  Denis Lelin & Viktoriya Litvinov Russia
4  Bartosz Lewandowski & Paulina Kucinska Poland
5  Ilya Senatorov & Ekaterina Panteleeva Russia
6  Iliya Dobrev & Adriana Angelova Bulgaria
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Russia
8  Artem Uryadov & Arina Kovalchuk Russia
9  Fabian Ardeiu & Andreea Raluca Manea Romania
10  Dmitry Polkovnikov & Ekaterina Terekhova Russia
11  Alexandru Grama & Victoria Ciobanu Moldova
11  Evgeniy Nikitin & Yuliya Khurtina Russia
13  Dima Kusnir & Viorelia Buruiana Moldova
14  Filipp Onischenko & Anastasiya Trachuk Russia
15  Michael Newell & Angelina Cocirla Moldova

Quarter-final

16  Viktor Novakov & Elena Chan Uzbekistan
16  Florian Schell & Julia Fauser Germany
18  Nikita Panchenko & Anastasiya Akinina Russia
18  Justas Skara & Vaida Siaulytyte Lithuania
20  Mario Georgiev & Eleonora Goranova Bulgaria
20  Zoltán Rónyai & Boglárka Farkas Hungary
22  Janis Beikmanis & Annija Pivina Latvia
22  Edvinas Ringys & Lukrecija Sudziute Lithuania
24  Georgiy Nanetashvili & Ekaterina Abushenko Russia
25  Karolis Petrosius & Marija Kozuchar Lithuania
26  Vladislav Stytsyuk & Darya Smolnikova Russia
27  W Rustam Grigorovich & Nadya Nikitina Russia

Round 2 (top 50)

28  Mikhail Kozhukhov & Tatyana Epimakhova Russia
29  Ionut Condan & Roxana Lucaciu Romania
29  Darius Nicolae Moisi & Rebeca Cuciula Croatia
31  Aleksandr Borisov & Elizaveta Polyanskaya Russia
31  Mihály Pellei & Loretta Dán Hungary
31  Domantas Razgaitis & Eva Pupleviciute Lithuania
31  George Alexandru Saceleanu & Amanda Amelia Chincia Romania
35  Kirill Ivanov & Mariya Litsoeva Russia
36  Gints Roberts Berzins & Megija Dana Morite Latvia
36  Aleksey Kapusta & Arina Popova Russia
36  Sergey Kostenko & Vladiana Kim Russia
36  Mihai Ratan & Ingrid Vary Romania
40  Igor Kolotov & Ekaterina Logacheva Russia
40  Vlad Alin Pelin & Mihaela Ungureanu Romania
42  Sergey Kuchev & Kaleriya Kuznetsova Russia
42  Evgeni Smirnov & Viktoriya Petrova Russia
44  Egor Boldysh & Anna Fomchenko Byelorussia
45  Timirlans Abidovs & Klinta Smite Latvia
45  Nikita Sergeev & Dana Udaltsova Ukraine
45  Pavel Zaharenko & Mariya Davidova Uzbekistan
48  George Gug & Andreea Marti Croatia
48  Daniel Kasper & Nastassja Chodykin Germany
50  Calin Afloarei & Ioana Prisacaru Romania

Round 1 (top 69)

51  Einoras Degutis & Egle Griksaite Lithuania
51  Michael Haag & Olexandra Starikova Germany
51  Vlad Marascu & Mihaela Stoian Romania
51  Vicenç Torremade Sanz & Maria Moreno Albiol Spain
55  Ilya Yatsyna & Anastasiya Esina Russia
56  Nikita Khorostokovaty & Maria Smirnova Russia
57  Miroslav Bonev & Lora Dankova Bulgaria
57  David Brik & Anastassia Kukshaus Germany
57  Maksim Pugachev & Alina Sokolova Russia
60  Denis Shirobokov & Anastasiya Anisimova Russia
61  Darius Razvan Seracin & Adelina Miron Romania
62  Klaudius Kungys & Ruta Tamosiunaite Lithuania
63  Sergi Sala & Andrea Arnau Spain
64  Lluis Perez & Estela Anguera Spain
65  Matei Popa & Mara Trefas Romania
66  Armand Preda & Corina Tatarau Romania
67  Kai Kijan & Maria Novikova Germany
67  Maxim Trofimov & Antonina Mazepa Russia
69  Nick Sommerauer & Theresa Koch Germany
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}