Results from 23. German Open Championships - Juveniles II Standard Thursday, 20 August 2009
Check how to advertise your product with us

23. German Open Championships
Germany - Stuttgart Tuesday, 18 August 2009

Juveniles II Standard Thursday, 20 August 2009

Final

1  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Russia
2  Denis Lelin & Viktoriya Litvinov Russia
3  Bartosz Lewandowski & Paulina Kucinska Poland
4  Roberts Gints Berzins & Megija Dana Morite Latvia
5  Daniil Porcesco & Viorelia Rosca Moldova
6  Filipp Onischenko & Anastasiya Trachuk Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Iliya Dobrev & Adriana Angelova Bulgaria
8  Nikita Panchenko & Anastasiya Akinina Russia
9  Ilya Senatorov & Ekaterina Panteleeva Russia
10  Artem Uryadov & Arina Kovalchuk Russia
11  Viktor Novakov & Elena Chan Uzbekistan
12  Igor Kolotov & Ekaterina Logacheva Russia
13  Aleksey Kapusta & Arina Popova Russia

Quarter-final

14  Kirill Ivanov & Mariya Litsoeva Russia
15  Alexandru Grama & Victoria Ciobanu Moldova
16  Dima Kusnir & Viorelia Buruiana Moldova
17  Georgiy Nanetashvili & Ekaterina Abushenko Russia
18  Fabian Ardeiu & Andreea Raluca Manea Romania
18  Florian Schell & Julia Fauser Germany
20  Sergey Kostenko & Vladiana Kim Russia
20  George Alexandru Saceleanu & Amanda Amelia Chincia Romania
22  Dmitry Polkovnikov & Ekaterina Terekhova Russia
22  Vladislav Stytsyuk & Darya Smolnikova Russia
24  Janis Beikmanis & Annija Pivina Latvia
25  Ionut Condan & Roxana Lucaciu Romania
26  Edvinas Ringys & Lukrecija Sudziute Lithuania

Round 2 (top 48)

27  Domantas Razgaitis & Eva Pupleviciute Lithuania
28  Mario Georgiev & Eleonora Goranova Bulgaria
28  Michael Newell & Angelina Cocirla Moldova
28  Justas Skara & Vaida Siaulytyte Lithuania
31  Rustam Grigorovich & Nadya Nikitina Russia
31  Nikita Khorostokovaty & Maria Smirnova Russia
31  Dmitriy Kulebakin & Evelina Bilalova Russia
34  Mikhail Kozhukhov & Tatyana Epimakhova Russia
35  Sergey Kuchev & Kaleriya Kuznetsova Russia
35  Karolis Petrosius & Marija Kozuchar Lithuania
35  Zoltán Rónyai & Boglárka Farkas Hungary
35  Evgeni Smirnov & Viktoriya Petrova Russia
35  Pavel Zaharenko & Mariya Davidova Uzbekistan
40  Timirlans Abidovs & Klinta Smite Latvia
41  Aleksandr Borisov & Elizaveta Polyanskaya Russia
42  Vlad Alin Pelin & Mihaela Ungureanu Romania
42  Ilya Yatsyna & Anastasiya Esina Russia
44  George Gug & Andreea Marti Croatia
44  Maksim Pugachev & Alina Sokolova Russia
46  Darius Razvan Seracin & Adelina Miron Romania
47  Emanuele Massacci & Giulia Incaini Italy
47  Denis Shirobokov & Anastasiya Anisimova Russia

Round 1 (top 61)

49  Costin Fratila & Stefania Teodorescu Romania
49  Klaudius Kungys & Ruta Tamosiunaite Lithuania
51  Armand Preda & Corina Tatarau Romania
51  Nikita Sergeev & Dana Udaltsova Ukraine
53  Vlad Marascu & Mihaela Stoian Romania
54  Lluis Perez & Estela Anguera Spain
55  Radu Samoila & Teona Savin Romania
56  Maxim Trofimov & Antonina Mazepa Russia
57  Calin Afloarei & Ioana Prisacaru Romania
58  David Brik & Anastassia Kukshaus Germany
59  Kai Kijan & Maria Novikova Germany
60  Vicenç Torremade Sanz & Maria Moreno Albiol Spain
61  Christoph Staub & Angelika Nikitin Germany
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}