Results from 67th Australian Dancesport Championship - Amateur L2 Latin Friday, 30 November 2012
Check how to advertise your product with us

67th Australian Dancesport Championship
Australia - Melbourne Thursday, 29 November 2012

Amateur L2 Latin Friday, 30 November 2012

Final

1  Arthur Tan & Claudia Geils Australia
2  Steve Mason & Chai Lee Fong Australia
3  Dion Zorzut & Liana Cavasinni Australia
4  Dylan Wyatt & Lauren Anelay New Zealand (Aotearoa)
5  Jeff Corrigan & Kristine Ovens Australia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Sze Woei Ng & Amanda Damian Australia
8  Damien Simmons & Skye Padman Australia
9  Rj Odon & Katie Walker Australia
10  Malcolm Cree & Emma Tresch New Zealand (Aotearoa)
11  Aaron Palmer & Jessica Nielsen Australia
12  Danny Ding & Nikki Richardson Australia

Quarter-final

13  James May & Cassandra Donavan Australia
14  John Humphries & Kimberley Kidger Australia
15  Chris Staggard & Olivia Smith Australia
16  Nicholas Robertson & Catherine Wakefield Australia
17  Chris Cambey & Paula Thompson Australia
18  Alex Ross & Fiona White Australia
19  James Zmijewski & Brigitte Davies Australia
20  Andrew Manouk & Alisha Mcdonald Australia
21  Clyde Gonsalves & Marina Mihova Australia
22  Jason Morris & Yong Mei Fong Australia

Round 2 (top 45)

23  Kent Teague & Michelle Guiney New Zealand (Aotearoa)
24  Randika Comester & Marion Chan Australia
25  David Park & Ashlea Collins Australia
26  Nathan Ryan & Sam Monahan Australia
27  Yang Duan & Kismet Kaur Australia
28  Lloyd Vickery & Charlotte Forster New Zealand (Aotearoa)
29  Cyrano Embling & Harrietanne Embling Australia
30  Robert Crowther & Felicity Pyke Australia
31  Michael Winnick & Anna Kopeikin Australia
32  Daniel Brough & Lisa Dite Australia
33  Daryl Lee & Racheal Quek Australia
34  Lachlan Alexander & Jillian Ellis Australia
35  Luke Macdonald & Maddison Mcauliffe Australia
36  Jason Coleman & Tracey Griffin Australia
37  Codee Simpson & Claire Schulz Australia
38  Nick Barrack & Jessica Hawa Australia
39  Dominic Tracey & Jade Gilbert Australia
40  Fook Lee & Loretta Dorman Australia
41  Ray Brindley & Debbie Haertel Australia
42  Kyle Balderston & Nicole Guiney New Zealand (Aotearoa)
43  Keith Arnel & Rebecca Otten Australia
44  Isaac Petrovansky & Kayla Rathbone Australia
45  Scott Emmi & Amanda Mckinley Australia
46  Michael Senior & Belinda Mcmaster Australia

Round 1 (top 66)

47  Jason Clifford & Eryn Ripolles Australia
48  Angus Skerman & Colleen May Australia
49  Mathew Wandmaker & Natalie Robson Australia
50  Justin Mcgrath & Gabby Roberts Australia
51  Aaron Goh & Sarah Brown New Zealand (Aotearoa)
52  Scott Nankervis & Mel Deppeler Australia
53  Matthew Mobbs & Jamaiya Staub Australia
54  Robert Chaffey & Kirsty Leishmann Australia
55  Matthew Peters & Gemma Jones Australia
56  Nathan Jarvie-Kohn & Natalie Jarvie (aka Lepikihin) Australia
57  Davin Ripolles-Miller & Yvette Ripolles-Miller Australia
58  Napier Thompson & Nicola Hall Australia
59  Clark Mckay & Stephanie Schieven Australia
60  Angus Mclaren & Courtney Williams Australia
61  Jamie Howells & Ingrid Sing England
62  Firas Andari & Jess Brown Australia
63  Steven Dagley & Andrea Willis Australia
64  David Burdon & Jenni Burdon Australia
65  Dieter Manifold & Sarah Schricker Australia
66  Matthew Kerr & Sarah Finnegan Australia
67  Lachlan Campbell & Sarah Krug Australia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}