Results from 67th Australian Dancesport Championship - Amateur L2 Standard Friday, 30 November 2012
Check how to advertise your product with us

67th Australian Dancesport Championship
Australia - Melbourne Thursday, 29 November 2012

Amateur L2 Standard Friday, 30 November 2012

Final

1  Dylan Wyatt & Lauren Anelay New Zealand (Aotearoa)
2  Robert Tooth & Michelle Tooth Australia
3  Kwok Lie & Phoebe Wardlaw Australia
4  Robert Chaffey & Kirsty Leishmann Australia
5  Aaron Goh & Sarah Brown New Zealand (Aotearoa)
6  Nick Barrack & Jessica Hawa Australia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Chris Cambey & Paula Thompson Australia
8  Nicholas Robertson & Catherine Wakefield Australia
9  Robert Powell & Vanessa Stevenson Australia
10  Thomas Werner & Rebecca Nicholas Australia
11  Shaun Hopper & Daniela Patterson Australia
12  Colwyn Buckland & Lisa Corrie Australia

Quarter-final

13  Alex Kinzett & Nikki Dowling New Zealand (Aotearoa)
14  Luke Macdonald & Maddison Mcauliffe Australia
15  Brett Snell & Amy Chen Australia
16  Nathan Ryan & Sam Monahan Australia
17  Russell Christiansen & Angela Christiansen (aka Pieters) Australia
18  Eric Ellis & Lauren Critchley Australia
19  Evan Sutherland & Vanessa Sutherland (aka Newman) Australia
20  Alex Chobanyan & Bethany Howard Australia
21  Matthew Peters & Gemma Jones Australia
22  Joe Mallaby & Helen Coker Australia
23  Dieter Manifold & Sarah Schricker Australia

Round 2 (top 36)

24  Mathew Wandmaker & Natalie Robson Australia
25  Christopher Idzikowski & Antoinette Idzikowski Australia
26  Rj Odon & Katie Walker Australia
27  Matthew Kerr & Sarah Finnegan Australia
28  Robert Long & Stacie Mason Australia
29  Daniel St Clair & Carmen Rixon Australia
30  David Park & Ashlea Collins Australia
31  Cyrano Embling & Harrietanne Embling Australia
32  Angus Mclaren & Courtney Williams Australia
33  Damien Simmons & Skye Padman Australia
34  Aaron Collins & Erin Morrissey Australia
35  Daniel Brough & Lisa Dite Australia
36  Robert Crowther & Felicity Pyke Australia

Round 1 (top 65)

37  Malcolm Cree & Emma Tresch New Zealand (Aotearoa)
38  Paul Palsovic & Stephanie Kane Australia
39  Dominic Tracey & Jade Gilbert Australia
40  Jason Clifford & Eryn Ripolles Australia
41  Matthew Mcmahon & Rana Kuppens Australia
42  James Zmijewski & Brigitte Davies Australia
43  Chris Staggard & Olivia Smith Australia
44  Chris Gruber & Naomi Bailey Australia
45  Ray Brindley & Debbie Haertel Australia
46  Shaun Oates & Renee Stewart Australia
47  Jamie Howells & Ingrid Sing England
48  Firas Andari & Jess Brown Australia
49  Scott Nankervis & Mel Deppeler Australia
50  Justin Mcgrath & Gabby Roberts Australia
51  Angus Skerman & Colleen May Australia
52  Simon Dartford & Meredith Ussher New Zealand (Aotearoa)
53  Scott Emmi & Amanda Mckinley Australia
54  Randika Comester & Marion Chan Australia
55  Daniel Cottam & Martha Cottam Australia
56  Davin Ripolles-Miller & Yvette Ripolles-Miller Australia
57  Napier Thompson & Nicola Hall Australia
58  Jason Coleman & Tracey Griffin Australia
59  Tim Mcpherson & Karen Trezise Australia
60  David Burdon & Jenni Burdon Australia
61  Lachlan Alexander & Jillian Ellis Australia
62  Nathan Jarvie-Kohn & Natalie Jarvie (aka Lepikihin) Australia
63  Steven Dagley & Andrea Willis Australia
64  Isaac Petrovansky & Kayla Rathbone Australia
65  Keith Arnel & Rebecca Otten Australia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}