Results from 9th Cin-Cin Polish Cup 2008 - IDSF International Open Standard Saturday, 20 September 2008
Check how to advertise your product with us

9th Cin-Cin Polish Cup 2008
Poland - Warsaw Saturday, 20 September 2008

IDSF International Open Standard Saturday, 20 September 2008

Final

1  Benedetto Ferruggia & Claudia Köhler Germany
2  Marat Gimaev & Alina Basyuk Russia
3  Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Lithuania
4  Andrzej Sadecki & Karina Nawrot Poland
5  Dmitry Zharkov & Olga Kulikova Russia
6  Pavel Novikov & Karolina Iwanowicz Poland
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Anton Kolyubayev & Ganna Lantukh Ukraine
8  Rares Cojoc & Katarzyna Kapral Romania
8  Roberts Nemiro & Laura Kosite Latvia
10  Petr Kashinski & Ilyana Sakal Russia
11  Edgars Gasjuns & Yulia Saikina Latvia
12  Andrei Zaitsev & Anna Kuzminskaya Russia

Quarter-final

13  Vladislav Ivanovich & Olga Tribushevskaja Byelorussia
14  Yuriy Petrov & Yana Kozhukhar Ukraine
15  Lukasz Tomczak & Aleksandra Jurczak Poland
16  Artsiom Kazyra & Anastasia Veslova Byelorussia
17  Yuri Soldatov & Irina Gogoladze Russia
18  Eimantas Kalinauskas & Greta Laurinaityte Lithuania
18  Valerijus Osadchenko & Olga Osadchenko Lithuania
20  Michal Rostek & Paulina Janicka Poland
21  Denis Krasikov & Daria Shevelilova Russia
21  Szymon Kulis & Margarita Zvonova Estonia
23  Alari Liiv & Jekaterina Perederejeva Latvia
24  Piotr Wlodarczyk & Marta Wach Poland

Round 2 (top 48)

25  Ilya Zakharov & Ekaterina Chistaya Byelorussia
26  Vytautas Dudenas & Laura Liudziute Lithuania
26  Krzysztof Musiol & Katarzyna Kozlowska Poland
28  Mateusz Papuzynski & Katarzyna Czyzyk Poland
29  Pawel Czyzewski & Katarzyna Piekarska Poland
29  Karol Malinowski & Natalia Janiuk Poland
31  Mateusz Glowa & Aleksandra Niedospial Poland
31  Mateusz Modzelewski & Malgorzata Cieszkowska Poland
31  Marek Szulgo & Renata Schodnik Poland
34  Bartlomiej Szkutnik & Alicja Minkiewicz Poland
35  Kamil Baran & Anna Wrobel Poland
35  Dawid Michalak & Alla Yavdoshyk Poland
35  Roman Usmanov & Anna Trukhan Byelorussia
38  Michal Lemieszek & Anna Tymczak Poland
39  Sergey Arekhovskiy & Alina Buyko Byelorussia
39  Mikolaj Krencik & Anna Glownia Poland
41  Mateusz Szostek & Adrianna Kaczmarek Poland
41  Tadas Zgirskis & Skaiste Alisauskaite Lithuania
43  Adam Domon & Marta Sciesinska Poland
44  Artur Kozun & Kamila Wierzynska Poland
45  Sergey Lazunkov & Anna Radetskaya Byelorussia
45  Wojciech Rozwalka & Katarzyna Doszko Poland
45  Michal Stawiarski & Anna Zielinska Poland
45  Marcin Tichoniuk & Adrianna Ratynska Poland

Round 1 (top 67)

49  Krzysztof Richter & Aleksandra Karpinska Poland
50  Wiktor Chlebek & Dominika Necka Poland
50  Mariusz Pilipczuk & Paulina Misiak Poland
50  Oskar Zoladkiewicz & Jolanta Krasinska Poland
53  Maris Loja & Madara Rudzite Latvia
54  Oleksiy Styran & Svitlana Ivaschenko Ukraine
55  Igor Demeshkevich & Ilona Gaydukevich Byelorussia
55  Miran Tumasyans & Khrystyna Malaschenko Ukraine
57  Lukasz Olczak & Joanna Krzysztofowicz Poland
58  Pawel Pietkiewicz & Magdalena Dombrowska Poland
59  Michal Sarbinowski & Sandra Debska Poland
60  Sebastian Rutkowski & Arletta Wyzlic Poland
61  Przemyslaw Biernat & Marta Zalewska Poland
61  Miroslaw Tran & Weronika Piwowarczyk Poland
63  Adam Bobik & Marta Szerszen Poland
64  Michal Urman & Marzena Miczalowska Poland
65  Mariusz Kowalski & Julia Czeczek Poland
66  Artur Hagel & Marlena Hagel Poland
66  Pawel Juras & Monika Starzyk Poland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}