Results from Amber Couple 2005 - IDSF International Open Standard Saturday, 30 April 2005
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Amber Couple 2005
Lithuania - Kaunas Saturday, 30 April 2005

IDSF International Open Standard Saturday, 30 April 2005

Final

1  Arunas Bizokas & Edita Daniute Lithuania
2  Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Lithuania
3  Edgars Gasjuns & Jelena Samuilova Latvia
4  Julius Seniauskas & Iveta Pauryte Faraci Lithuania
5  Marek Kosaty & Paulina Glazik Poland
6  Roman Goncharov & Mariya Sekistova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Karolis Milius & Indre Bortkunaite Lithuania
8  Aleksandr Sergeev & Aleksandra Yarovenko Russia
9  Marius Kriukelis & Kristina Valiunaite Lithuania
10  Dmitry Zharkov & Olga Kulikova Russia
11  Andrei Zaitsev & Anna Kuzminskaya Russia
12  Marko Mehine & Maria Fessai Estonia
13  Stas Khmel & Egle Sakalauskaite Lithuania

Quarter-final

14  Valeri Zakharov & Yelena Voronova Russia
15  Edgaras Saldukas & Giedre Kukucionyte Lithuania
16  Olegas Martiniuk & Aiste Stragyte Lithuania
17  Janis Kukainis & Polina Kulbeda Latvia
18  Andrejs Rogovenko & Viktorija Triscuka Latvia
18  Pawel Sobieszek & Anna Bocian Poland
20  Vladislav Ivanovich & Olga Tribushevskaja Byelorussia
21  Yaroslav Sysoev & Olga Morozova Russia
22  Martin Reinbold & Liene Reinbold (aka Skrastina) Latvia
23  Anatolijs Bengards & Paula Kokare Latvia
23  Dominykas Dauksas & Ruta Bajarunaite Lithuania
23  Tomas Slausgalvis & Gintare Bankauskaite Lithuania
26  Rihards Mailitis & Jekaterina Perederejeva Latvia

Round 2 (top 37)

27  Evgeni Privalov & Tina Bazokina Estonia
28  Adrian Kapala & Dominika Choroszko Poland
28  Ilia Sidorenko & Yuliya Okroperidze Ukraine
30  Alari Lukk & Dina Syritsa Estonia
31  Eimantas Kalinauskas & Austeja Pukaite Lithuania
32  Jaanus Käärmann & Maria Volovik Estonia
32  Roland Rannala & Karina Vesman Estonia
34  Pavel Kuzmin & Jelena Moltsanova Estonia
34  Rafal Olek & Magda Groszek Poland
36  Artur Zorin & Aleksandra Samorodskaya Byelorussia
37  Viktors Haritonovs & Olga Haritonova Latvia

Round 1 (top 56)

38  Aleksandr Skripcov & Marija Budkina Russia
39  Jegor Pogrebniak & Agata Matyjek Poland
40  Denis Naranovich & Natalia Klimova Byelorussia
40  Valerijus Osadchenko & Olga Osadchenko Lithuania
42  Dmitriy Tokarev & Raisa Monulenko Russia
43  Artem Gorbachev & Daria Zubova Byelorussia
44  Igor Kiseliov & Ana Artiunian Byelorussia
45  Sergey Avenirov & Vera Nam Russia
46  Leonid Burlo & Natalia Korsak Byelorussia
46  Viacheslav Chizhik & Anna Anisimova Byelorussia
46  Nikita Tsernov & Marion Tamm Estonia
49  Alexandr Kufel & Irina Domanskaya Byelorussia
50  Karolis Girdvainis & Laura Liudziute Lithuania
50  Igor Lasica & Olga Siromaha Russia
50  Mikhail Ovcharenko & Angelina Sergeeva Russia
53  Ilia Piedczenko & Sasza Pondiakova Russia
53  Karolis Stravinskas & Eligija Stravinskaite Lithuania
55  Sergey Timoshenko & Nadezhda Feoktistova Byelorussia
55  Juris Vasilenkovs & Valerija Niecka Latvia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}