Results from Amber Sea 2007 - Russian Junior II 10 Dance Saturday, 10 March 2007
Check how to advertise your product with us

Amber Sea 2007
Russia - Kaliningrad Saturday, 10 March 2007

Russian Junior II 10 Dance Saturday, 10 March 2007

Final

1  Viktor Burchuladze & Vera Bondareva Russia
2  Kirill Kolpashchikov & Sofya Shutkina Russia
3  Artem Kitaygora & Danata Khasanova Russia
4  Evgeni Kuzin & Valeriya Agikyan Russia
5  Maksim Bondar & Kristina Bespechnova Russia
6  Yuri Soldatov & Irina Gogoladze Russia
7  Andrey Semakin & Yana Demenok Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Aleksandr Krupianko & Arina Lelina Russia
9  Igor Kruglov & Olga Scherbina Russia
10  Yan Sorokin & Veronika Karimova Russia
11  Nikolay Likhanov & Arina Zaychikova Russia
12  Vadim Dogonadze & Natalya Pavlos Russia
13  Nikita Lytchev & Elena Markova Russia

Quarter-final

14  Maksim Efimtsev & Anna Barbacheva Russia
15  Artem Bronnikov & Alena Loktyushina Russia
16  Ivan Neizhkasha & Ellina Katkova Russia
17  Kirill Alexandrov & Antonina Zhukova Russia
18  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Russia
19  Artem Braylovskiy & Ekaterina Krivosheina Russia
20  Ivan Trizna & Yanina Yakubova Russia
21  David Manukyan & Kseniya Snytko Russia
22  Evgeniy Barskiy & Anastasiya Ermishova Russia
23  Dmitriy Pleshkov & Anastasia Kulbeda Russia
24  Anton Lychik & Arina Borisova Russia
25  Andrey Chumachenko & Darya Morozova Russia
26  Daniel Umarov & Elena Vaholder Russia

Round 1 (top 35)

27  Grigoriy Vedutenko & Alexandra Pavlova Russia
28  Timofey Kulikov & Irina Grishina Russia
29  Leonid Khokhlov & Anastasiya Okladnikova Russia
30  Maksim Melikhov & Darya Maryankova Russia
31  Alexander Shingarev & Alina Byrda Russia
32  Baco Tiziariszvili & Elena Pilipienko Russia
33  Evgeny Egorov & Eugenia Solomatina Russia
34  Ali Yunusov & Elizaveta Chernova Russia
35  Evgeniy Stepanishen & Ksenia Zamyatina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}