Results from Austrian Open Championships 2004 - Youth Standard Sunday, 21 November 2004
Check how to advertise your product with us

Austrian Open Championships 2004
Austria - Vienna Friday, 19 November 2004

Youth Standard Sunday, 21 November 2004

Final

1  Vadim Shurin & Ekaterina Volgina Russia
2  Igor Mikushov & Ekaterina Romashkina Russia
3  Aivars Gailums & Zane Karnevska Latvia
4  Edgaras Saldukas & Giedre Kukucionyte Lithuania
5  Andrei Porokhine & Anastasia Demyanova Russia
6  Daniel Winkler & Anna Geuchmann Germany
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Olegas Martiniuk & Aiste Stragyte Lithuania
8  Vadim Garbuzov & Kathrin Menzinger Austria
9  Dmitriy Pugachev & Ulyana Fomenko Russia
10  Igor Kudrjavcev & Liva Koziola Latvia
11  Georgi Makoev & Daria Shevelilova Russia
12  Sergey Oseychuk & Oxana Lebedew Germany
13  Filip Maly & Lucie Dolezalova Czech Republic

Quarter-final

14  Atanas Gendov & Roselina Doneva Bulgaria
14  Rihards Mailitis & Jekaterina Perederejeva Latvia
14  Egor Shemetov & Ekaterina Atepaeva Russia
17  Jakub Rybicki & Agata Wiedro Poland
17  Evgeniy Zarubin & Valentina Kazakova Russia
19  Björn Langpaap & Elena Schmidt Germany
20  Simeon Timov & Dimitra Nikiforova Bulgaria
21  Paul Lorenz & Kristina Mertin Germany
21  Miha Vodicar & Anna De Domizio Slovenia
23  Erich Klann & Anastasia Bodnar Germany
24  Arkadiusz Guzierowicz & Joanna Grudzien Poland
25  Pavel John & Tereza Jendrulkova Czech Republic

Round 2 (top 38)

26  Nikolay Konevtsev & Natalya Plaksina Russia
27  Stefan Cermak & Kristina Kamenicka Slovakia
28  Luka Romih & Tamara Frank Slovenia
29  Stefan Hold & Julia Burghardt Austria
29  Gatis Justovics & Sanda Cuhalova Latvia
29  Viktor Szabó & Szandra Szabó Hungary
32  Tomas Rybnicek & Linda Boskova Czech Republic
33  Igor Misyurenko & Barbara Kozakova Czech Republic
34  Markus Hackl & Stefanie Krausz Austria
34  Philipp Niehsner & Victoria Rafeiner Austria
34  Petr Pohlodek & Petra Gromesova Czech Republic
37  Pavol Adamecky & Adriena Petrova Slovakia
37  Alexandr Mileshin & Kamila Brozovska Czech Republic

Round 1 (top 48)

39  Urban Aljancic & Lara Kersmanc Slovenia
40  Radim Brach & Hana Pikalova Czech Republic
40  Damir Haluzan & Tadeja Haluzan Slovenia
42  Jiri Koci & Dominika Kocova Czech Republic
43  Sergey Tatarenko & Viktoria Tatarenko (aka Lyschinska) Germany
44  Stefan Richtsfeld & Catharina Dvorak Austria
45  Sergey Kostetsky & Anastasya Kondratyuk Ukraine
46  Christopher Dvorak & Birgit Deutschmann Austria
47  Jaka Romih & Nina Dremelj Slovenia
47  Thomas Zinecker & Stefanie Jusic Germany
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}