Results from Austrian Open Championships 2005 - Junior II Latin Saturday, 19 November 2005
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Austrian Open Championships 2005
Austria - Vienna Friday, 18 November 2005

Junior II Latin Saturday, 19 November 2005

Final

1  Charles-Guillaume Schmitt & Elena Salikhova France
2  Neiko Zhelev & Iana Akimova Bulgaria
3  Vladislav Volkov & Maria Kamenskaya Russia
4  Rihards Eglitis & Elina Abolina Latvia
5  Stanislav Engelgardt & Anastasia Biatova Ukraine
6  Stiapan Hurskiy & Tasja Schulz Germany
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Andriy Mykhaylov & Olena Novikova Ukraine
8  Pavel Novikov & Karolina Iwanowicz Poland
9  Cristian Pontarelli & Jessica Di Russo Italy
10  Evgen Golichenko & Kateryna Krut Ukraine
11  David Odstrcil & Beata Koblizkova Czech Republic
11  Mark Popkov & Svetlana Guggenbühl Switzerland
13  Yevgen Popov & Olena Bykova Ukraine

Quarter-final

14  Miha Stefl & Ursa Tomazic Slovenia
14  David Werner & Katja Korotaeva Germany
16  Sergiy Bezprozvannyy & Anastasiya Yargulova Ukraine
17  Vilius Stuopelis & Agne Vasilekiciute Lithuania
18  Aleksandr Alekhov & Svetlana Khrychova Russia
19  Sergiy Stoyanov & Kateryna Burdeyna Ukraine
20  Calin Florin Bochis & Diana Annamaria Groza Romania
21  Andris Dukulis & Agnese Lacauniece Latvia
22  Edgars Brivks & Amanda Berzina Latvia
22  Nikolay Mezentsev & Darya Yudintseva Russia
24  Danas Jaksevicius & Monika Sunklodaite Lithuania

Round 2 (top 36)

25  Liudas Tamulaitis & Ugne Juknaite Lithuania
26  Justas Jurciukonis & Ieva Mazeikaite Lithuania
27  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Poland
27  Marek Kypus & Katerina Bekova Czech Republic
29  Matej Filipancic & Tara Bohak Slovenia
29  Filip Lubina & Kamila Svobodova Czech Republic
31  Gerds Ivuskans & Ketija Bardina Latvia
31  Vaclav Melc & Katerina Pelcova Czech Republic
31  Robin Ondracek & Denisa Brezinova Czech Republic
34  Jan Pelichovsky & Petra Pazderova Czech Republic
35  Ronalds Abols & Santa Vitenberga Latvia
36  Igor Vasylchuk & Kseniya Kolesnyk Ukraine

Round 1 (top 49)

37  Matej Stec & Natalia Urbanova Slovakia
38  Tine Pavsic & Dagmar Strukelj Slovenia
38  Emil Tsenski & Monika Mikova Bulgaria
40  Vladyslav Dolya & Oleksandra Sidorova Ukraine
41  Florian Wanagas & Mylene Saillard France
42  Reinis Ozolins & Lilita Sergejeva Latvia
42  Phil Schwarick & Franziska Schöne Germany
44  Neven Simeonov & Nevena Arnautska Bulgaria
45  Arturs Olekss & Madara Briede Latvia
46  Mate Denes & Zsofia Nick Hungary
47  Martins Vaisla & Jana Skaba Latvia
48  Yevhen Ryabchenko & Tetyana Chylipka Ukraine
49  Mitja Grudnik & Nastja Vodenik Slovenia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}