Results from Austrian Open Championships - IDSF Youth Standard Sunday, 21 November 2010
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Austrian Open Championships
Austria - Vienna Friday, 19 November 2010

IDSF Youth Standard Sunday, 21 November 2010

Final

1  Artem Bronnikov & Darya Grishko Russia
2  David Manukyan & Karolina Maevskaya Russia
3  Evgeniy Nikitin & Dana Spitsyna Russia
4  Vladislav Korotchenko & Olga Gandembul Russia
5  Kirill Pavlov & Anna Argun Russia
6  Rares Laurentiu Soponar & Alice Alexandra Rusznyak Romania
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Krists Ciapas & Anna Andreicuka Latvia
7  Artem Gaylit & Elizaveta Shibaeva Byelorussia
7  Daniele Ruscito & Nicole Cartigiano Italy
10  Mikhail Grebenyuk & Ekaterina Tokareva Russia
11  Kirils Rasimjonoks & Jekaterina Suhareva Latvia
12  Dominykas Granskas & Kotryna Petrosiute Lithuania

Quarter-final

13  Marts Punins & Dana Jakobsone Latvia
14  Valts Liepnieks & Daniela Diure Latvia
15  Vadim Maslov & Yana Cherepanova Russia
16  Vladimir Vasilevich & Anna Magdeeva Russia
17  Maksim Blinov & Mariya Astafeva Russia
17  Ion Postolache & Ioana Damsa Romania
19  Tine Kranjc & Sasa Ul Slovenia
19  Andriy Nikitchenko & Zlata Prykhodko-bosova Ukraine
21  Ivan Kazakevich & Jurga Gustaite Lithuania
21  Frank Zegels & Danique Zegels Netherlands
23  Sigurdur Atlason & Sara Jakobsdottir Iceland
23  Pavel Miryasov & Irina Dobryakova Russia
25  Aleksandr Klimkin & Tatyana Zhilkina Russia
26  Gabrielius Sasnauskas & Aine Juzenaite Lithuania

Round 2 (top 36)

27  Hristo Grachki & Vesela Dimova Bulgaria
28  Artemiy Martynov & Polina Lisechko Russia
29  Nikita Moisejenko & Ieva Miklasevskaja Lithuania
30  Fransesco Pasqua & Ylenia Dalla Bona Italy
31  Ármin Tábori & Vivien István Hungary
32  Moritz Krauter & Franziska Rauschenberger Germany
33  Igor Gutsan & Diana Maidanic Moldova
33  Florin Vlad & Crista Tatar Romania
35  Roman Mikin & Polina Perova Russia
36  Mark Stalder & Julia Dreier Switzerland

Round 1 (top 56)

37  Lukas Markevicius & Viktorija Zaicenko Lithuania
38  Matej Pritekelj & Anja Pritekelj Slovenia
39  Miha Gracner & Urska Tivadar Slovenia
40  Mantas Kirvelis & Svetlana Azarova Lithuania
40  Vasil Pavlov & Gabriela Burgazlieva Bulgaria
42  Dániel Kaszás-tóth & Dorottya Dávid Hungary
43  David Dahm & Carla Meier Germany
43  Nikita Goncharov & Alina Siranya Muschalik Germany
45  Tomas Jelinek & Simona Tejcova Czech Republic
46  Benjamin Böhme & Ina Gröbe Germany
46  Miroslav Randjelovic & Sonja Ilic Serbia
48  Julian Krimplstaetter & Nikole Berger Austria
49  Milos Adzic & Ksenija Lakusic Montenegro
50  David Palkovic & Jovana Joka Serbia
51  Peter Kuklis & Monika Benkova Slovakia
52  Vladislav Kilimnik & Anastasyya Melnyk Ukraine
52  Bostjan Lemez & Ana Gerecnik Slovenia
52  David Rehrl & Marina Hillebrand Austria
55  Toni Tomov & Ivelina Kadiyska Bulgaria
56  Patrik But & Barbara Crnjac Slovenia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}