Results from Austrian Open Championships - Junior II Latin Sunday, 21 November 2010
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Austrian Open Championships
Austria - Vienna Friday, 19 November 2010

Junior II Latin Sunday, 21 November 2010

Final

1  Sergey Rozhkov & Marina Zakharova Russia
2  Yaroslav Brovarskyy & Elyzaveta Gyzhko Ukraine
3  Leonid Tishkin & Ekaterina Sharanova Russia
4  Vladimir Timofeev & Vasilisa Shirobokova Russia
5  Vadim Lehmann & Maria Vakhnina-Kleinschmidt Germany
6  Nikita Pavlov & Dariya Palyey Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Oleksandr Iorgov & Marina Miteva Ukraine
8  Oskars Karklins & Zaklina Sola Latvia
9  Evgeniy Nikitin & Anastasiya Milyutina Russia
10  Anton Lam-viri & Ulyana Maksimkina Russia
11  Natans Katkovskis & Jelizaveta Manija Latvia
12  Lorenzo Sica & Noemi Cubicciotti Italy

Quarter-final

13  Aljaz Erzin & Maja Kosutic Slovenia
14  Vadim Danilov & Natalia Horvathova Slovakia
15  Ionut Alexandru Miculescu & Roxana Negru Romania
16  Arthur Ankerstein & Vivien Kreiter Germany
17  Arturs Voicehovics & Anastasija Golubova Latvia
18  Aleksey Ermilov & Anna Ilina Russia
18  Artem Podolskiy & Sofya Zhilenkova Russia
20  Ranno Aigro & Greta Korju Estonia
21  Dominik Vodicka & Jaroslava Sklenarova Czech Republic
22  Stefan Nedelcu & Yasmine Stuparu Romania
23  Artem Sidorkov & Anastasiya Bedrina Russia
24  Kirill Medyanov & Eliza Lozhnikova Russia

Round 2 (top 36)

25  Stanislav Lyubchak & Anastasiya Vitsyak Ukraine
25  Daniel Shapilov & Jessica Eisenkrein Germany
27  Dimitrii Cernei & Marinela Bezer Moldova
27  Deividas Simaska & Goda Siugzdinyte Lithuania
29  Denis Samarov & Anastasiya Abramenkova Russia
30  Michele Albigese & Naja Dolenc Slovenia
31  Jiri Gross & Tereza Simackova Czech Republic
31  Cosmin Stefan Vasile & Mara Ioana Caslariu Romania
33  Egor Bukreev & Elizaveta Ereklintseva Russia
34  Oleksander Panchuk & Yuliya Sorokata Ukraine
35  Marko Micic & Marija Martinovic Serbia
36  Maros Musinka & Petronela Matiova Slovakia

Round 1 (top 67)

37  Ignjat Filipovic & Mina Antonijevic Serbia
37  Pitt Alexander Wibawa & Zhaniya Zharmenova Switzerland
37  Ignat Zaripov & Valeriya Belozerova Russia
40  Artem Kuklin & Katerina Tkachenko Ukraine
41  Nikita Ryleev & Anastasiya Rudneva Russia
42  Aleksa Matovic & Ana Dedovic Serbia
42  Miha Zerjav & Lara Vrtovsek Slovenia
44  Sebastian Wartner & Anna Gruell Austria
45  Aleksandr Markin & Kristina Godunova Cyprus
46  Roman Schumichin & Mariya Maksina Germany
47  Ziga Tantegel & Nusa Crnko Slovenia
48  Marcel Vodenik & Gabriela-giovanna Klaric Slovenia
49  Matthias Fencak & Karolina Bajajova Czech Republic
49  Branislav Soltys & Emilia Scherfelova Slovakia
51  Markus Sommerbauer & Anja Sturmann Austria
52  Vladislav Salnikov & Darya Verbetskaya Ukraine
52  Michael Urbasek & Tereza Bruckova Czech Republic
52  Aleksandr Volkov & Alina Bratchikova Ukraine
55  Lior Belenky & Talia Kogan Israel
55  Linus Foged & Ami Williamson Denmark
57  Juraj Matisek & Zuzana Faskova Slovakia
58  Dominik Fus & Andrea Feher Austria
59  Michal Kotas & Eliska Fischerova Czech Republic
59  Simon Raufer & Juliane Wisak Austria
59  Lyubomir Yakimov & Valentina Markova Bulgaria
62  Fabio Landolfi & Angela Landolfi Switzerland
63  Volodymyr Bartyenyev & Khristina Panenko Ukraine
63  Felix Buchner & Catharina Manhart Austria
65  Nikola Kozulic & Sara Tvarog Croatia
66  Tin Sanjkovic & Karla Keca Croatia
67  Raffael Mattiello & Flavia Landolfi Switzerland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}