Results from Austrian Open Championships - Junior II Standard Saturday, 20 November 2010
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Austrian Open Championships
Austria - Vienna Friday, 19 November 2010

Junior II Standard Saturday, 20 November 2010

Final

1  Sergey Rozhkov & Marina Zakharova Russia
2  Denis Samarov & Anastasiya Abramenkova Russia
3  Kirill Medyanov & Eliza Lozhnikova Russia
4  Leonid Tishkin & Ekaterina Sharanova Russia
5  Kirils Rasimjonoks & Jekaterina Suhareva Latvia
6  Michele Albigese & Naja Dolenc Slovenia
7  Vadim Maslov & Yana Cherepanova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Dominykas Granskas & Kotryna Petrosiute Lithuania
9  Aleksey Ermilov & Anna Ilina Russia
10  Anton Lam-Viri & Ulyana Maksimkina Russia
11  Vadim Lehmann & Maria Vakhnina-Kleinschmidt Germany
11  Evgeniy Nikitin & Anastasiya Milyutina Russia
13  Vladimir Timofeev & Vasilisa Shirobokova Russia

Quarter-final

14  Oskars Karklins & Zaklina Sola Latvia
15  Ignat Zaripov & Valeriya Belozerova Russia
16  Florin Vlad & Crista Tatar Romania
17  Jiri Gross & Tereza Simackova Czech Republic
17  Nikita Pavlov & Dariya Palyey Russia
19  Ranno Aigro & Greta Korju Estonia
19  Ziga Tantegel & Nusa Crnko Slovenia
21  Oleksander Panchuk & Yuliya Sorokata Ukraine
22  Roman Schumichin & Mariya Maksina Germany
23  Artem Sidorkov & Anastasiya Bedrina Russia
24  Dominik Vodicka & Jaroslava Sklenarova Czech Republic

Round 2 (top 37)

25  Raul Faliboga & Loredana Butea Romania
26  Marko Micic & Marija Martinovic Serbia
26  Cosmin Stefan Vasile & Mara Ioana Caslariu Romania
28  Deividas Simaska & Goda Siugzdinyte Lithuania
28  Branislav Soltys & Emilia Scherfelova Slovakia
30  Daniel Shapilov & Jessica Eisenkrein Germany
31  Egor Bukreev & Elizaveta Ereklintseva Russia
31  Henrich Gibala & Laura Belicova Slovakia
33  Juraj Matisek & Zuzana Faskova Slovakia
34  Stepan Prochazka & Anne Jägerova Czech Republic
35  Marcel Vodenik & Gabriela-giovanna Klaric Slovenia
36  Sebastian Wartner & Anna Gruell Austria
37  Arthur Ankerstein & Vivien Kreiter Germany

Round 1 (top 61)

38  Tommaso Pastorelli & Elena Iazzetta Italy
39  Vladislav Salnikov & Darya Verbetskaya Ukraine
40  Dimitrii Cernei & Marinela Bezer Moldova
40  Michal Kotas & Eliska Fischerova Czech Republic
42  Pitt Alexander Wibawa & Zhaniya Zharmenova Switzerland
43  Michael Urbasek & Tereza Bruckova Czech Republic
44  Matthias Fencak & Karolina Bajajova Czech Republic
44  Aleksandr Volkov & Alina Bratchikova Ukraine
46  Dominik Fus & Andrea Feher Austria
47  Linus Foged & Ami Williamson Denmark
47  Markus Sommerbauer & Anja Sturmann Austria
49  Lior Belenky & Talia Kogan Israel
50  Rene Skalsky & Kamila Buresova Czech Republic
50  Orest Turkevych & Andriana Turkevych Ukraine
52  Vitaliy Komar & Liliya Filatova Ukraine
52  Raffael Mattiello & Flavia Landolfi Switzerland
54  Stefan Nedelcu & Yasmine Stuparu Romania
55  Fabio Landolfi & Angela Landolfi Switzerland
55  Maros Musinka & Petronela Matiova Slovakia
57  Nikola Kozulic & Sara Tvarog Croatia
58  Lyubomir Yakimov & Valentina Markova Bulgaria
59  Aleksa Matovic & Ana Dedovic Serbia
60  Vlad Kvasnitsa & Masha Andreyuk Ukraine
61  Tin Sanjkovic & Karla Keca Croatia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}