Results from Autumn Star 2010 - WDC AL World Cup Adult Latin Saturday, 02 October 2010
Check how to advertise your product with us

Autumn Star 2010
Russia - Moscow Saturday, 02 October 2010

WDC AL World Cup Adult Latin Saturday, 02 October 2010

Final

1  Kirill Belorukov & Elvira Skrylnikova Russia
2  Anton Karpov & Nataliya Rumyantseva Russia
3  Oleg Negrov & Valeriya Ryabova Russia
4  Dmytro Wloch & Ekaterina Vaganova Ukraine
5  Alexander Tchesnokov & Julia Tchesnokov Russia
6  Oleksiy Bisko & Ekaterina Krysanova Ukraine
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Igor Yaremenko & Yana Yaroslavskaya Ukraine
8  Pavel Troshychev & Olga Zalivalova Russia
9  Vladimir Litvinov & Aleksandra Akimova Russia
10  Denis Tagintsev & Svetlana Borisova Russia
11  Andrey Mikhailovsky & Irina Muratova Russia
12  Evgeny Orlov & Inga Kapkanschikova Russia

Quarter-final

13  Mikhail Schepkin & Natalya Polyakova Russia
14  Oleg Dachkevitch & Tatiana Suslova (aka Gorokhova) Russia
15  Danylo Gordeev & Mariya Sklyar Russia
16  Fedor Artemyev & Ekaterina Shilova Russia
17  Gleb Pylypaka & Karyna Lunyachek Ukraine
18  Yan Khachaturov & Valeriya Medvedeva Russia
18  Oleksiy Valenko & Olga Takhtamisheva Ukraine
20  Andriy Voloshko & Margaryta Khrystyuk Ukraine
21  Konstantin Chigirev & Daria Mikhalskaya Russia
22  Aleksandr Andreichev & Kristina Nikiforova Russia
22  Svyatoslav Gerasimov & Nina Chernyshova Russia
22  Maksim Khodchenkov & Irina Kurbatova Russia

Round 2 (top 48)

25  Nikolay Govorov & Evgeniya Tolstaya Russia
26  Dmitriy Fedotov & Tatyana Nechaeva Russia
27  Anton Kunchenko & Krystyna Shevchenko Ukraine
28  Dmitri Syzrantsev & Alena Syzrantseva (aka Strelkova) Russia
29  Oleksandr Kamnev & Svitlana Ustyugova Ukraine
30  Alexsey Bogdan & Anastasiya Pugacheva Russia
31  Stanislav Tsyganok & Marina Gridina Ukraine
31  Bogdan Velykgolova & Diana Grechana Ukraine
31  Sergey Zhurkin & Anastasiya Podavaylenko Russia
34  Oleg Mardachev & Kariana Kletsun Russia
35  Ivan Filichkin & Anastasiya Nikitskaya Russia
35  Kirill Netsvetaev & Kseniya Netsvetaeva Russia
35  Sergey Stepovoy & Valeriya Kazenina Russia
38  Mikhail Tsipes & Lyubov Gundorova Russia
39  Vitaliy Bondarenko & Taisiia Babiuk Ukraine
39  Aleksey Boytsov & Lyubov Mironova Russia
41  Yuri Rezepin & Veronika Rezepina Russia
41  Viktor Vakulenko & Alla Savostina Russia
43  Aleksandr Belov & Maryna Strelbytskaya Russia
44  Aleksey Andretsov & Kristina Gribova Russia
45  Dmitri Gunyaev & Elizaveta Tavrovskaya Russia
45  Denis Martynov & Natalia Fedorova Russia
47  Dmitry Komarov & Anna Stepanova Russia
47  Ilya Makovsky & Anastasiya Fedotovskaya Russia

Round 1 (top 66)

49  Svyatoslav Sobolev & Yuliya Ruban Russia
50  Pavel Rozinkov & Tatyana Kotok Russia
51  Dmitriy Grigorev & Lyudmila Stepacheva Russia
52  Sergiy Ryashentsev & Maryna Selionova Ukraine
53  Andrey Bogachev & Natalya Nechadina Russia
54  Dmitriy Kabanov & Kseniya Andrianova Russia
54  Vasiliy Platonov & Irina Panfilova Russia
56  Sergey Pokrovskiy & Mariya Yurinova Russia
57  Maksim Peshekhonov & Elena Abezyaeva Russia
58  Valentin Abdulov & Lidiya Lykova Russia
59  Vitaliy Pushkin & Darya Skuridina Russia
60  Nikolay Kim & Olga Rymanova Russia
61  Aleksandr Danilov & Alena Sharlo Russia
62  Denis Panin & Anna Borscheva Russia
63  Oleg Grigorev & Sofiya Sergeeva Russia
63  Alexey Pyshkov & Nadezhda Vorontsova Russia
65  Nikolay Rukhlyada & Elena Abramova Russia
66  Aleksandr Chernov & Maria Klimova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}