Results from Baltic Cup 2003 - IDSF International Open Standard Saturday, 25 October 2003
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Baltic Cup 2003
Poland - Elblag Saturday, 25 October 2003

IDSF International Open Standard Saturday, 25 October 2003

Final

1  Wiktor Kiszka & Malgorzata Garlicka Poland
2  Andrzej Sadecki & Karina Nawrot Poland
3  Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Lithuania
4  Ruslan Golovashchenko & Olena Golovashchenko Ukraine
5  Mika Jauhiainen & Nitta Kortelainen Finland
6  Andrius Ivasauskas & Jurgita Dingelyte Lithuania
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Marius Kriukelis & Kristina Valiunaite Lithuania
8  Pawel Switalski & Agata Pilarska Poland
9  Gustaf Lundin & Anastasia Shalimova Sweden
10  Edgars Gasjuns & Jelena Samuilova Latvia
10  Janis Kukainis & Valentina Oseledko Latvia
10  Rafal Olek & Magda Groszek Poland
13  Marcin Kalitowski & Kamila Domanska Poland
14  Maciej Felzenowski & Beata Andrusiow Poland

Quarter-final

15  Grzegorz Brzeszczak & Tamara Szymerska Poland
16  Peter Modrovsky & Barbara Jancinova Slovakia
17  Michal Stukan & Izabela Janachowska Poland
18  Adrian Kapala & Dominika Choroszko Poland
19  Lukasz Pawlak & Paula Kubiak Poland
20  Tomasz Zukowski & Polina Petrischeva Poland
21  Adam Markiel & Lidia Cwiklinska Poland
22  Michal Kowalski & Katarzyna Paluch Poland
23  Pawel Wlodzimierz & Julita Krasnoborska Poland
24  Jakub Cymbor & Agnieszka Olszewska Poland

Round 2 (top 47)

25  Edgaras Saldukas & Giedre Kukucionyte Lithuania
26  Jacek Fidurski & Aneta Mirska Poland
26  Viktors Haritonovs & Olga Haritonova Latvia
28  Marek Kosaty & Malgorzata Grzadka Poland
28  Egor Maltsev & Julia Chernoshei Byelorussia
28  Audrius Petrauskas & Ruta Buragaite Lithuania
31  Jakub Kowalczyk & Bettina Molendowska Poland
31  Michal Uryniuk & Katarzyna Uryniuk Poland
33  Pawel Sobieszek & Anna Bocian Poland
34  Marcin Kuzinski & Ligia Bach Poland
35  Marek Saczuk & Monika Pyrgiel Poland
36  Pawel Godek & Martyna Janik Poland
38  Piotr Borus & Paulina Bajdek Poland
38  Ivars Rutkovskis & Lasma Vilkausa Latvia
38  Lukasz Sobczynski & Katarzyna Dmochowska Poland
38  Dmitry Sviridov & Ekaterina Chistaya Byelorussia
42  Krzysztof Troc & Justyna Mudrewicz Poland
43  Piotr Wlodarczyk & Marta Wach Poland
44  Gracjan Konstantynowicz & Justyna Cichosz Poland
44  Adam Majewski & Monika Chychlowska Poland
46  Andrzej Jedrzejewski & Lucja Wszola Poland
46  Leszek Kaminski & Kinga Olchowik Poland
46  Aleksey Starkov & Lena Permitina Russia

Round 1 (top 62)

49  Waldemar Kabala & Lidia Muller Poland
50  Piotr Maslankiewicz & Katarzyna Kokoszka Poland
50  Pawel Nesterowicz & Beata Neuhoff Poland
52  Przemyslaw Kant & Kamila Zielinska Poland
53  Pawel Stekala & Karolina Mejger Poland
54  Aleksandr Skripcov & Marija Budkina Russia
55  Michal Bialkowski & Dorota Jedynak Poland
56  Pawel Bienkowski & Malgorzata Zarkow Poland
57  Daniel Koltun & Agnieszka Kostrubiec Poland
58  Piotr Czyzyk & Katarzyna Lesz Poland
59  Marek Jeziorski & Marta Kocik Poland
60  Daniel Domagalski & Katarzyna Lewandowska Poland
61  Krzysztof Siemaszko & Magdalena Gebala Poland
62  Andrius Greblikas & Ruta Bajarunaite Lithuania
62  Gennadiy Tsynkevich & Katsiaryna Shynhirei Byelorussia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}