Results from Baltic Cup 2005 - IDSF International Open Standard Sunday, 27 November 2005
Check how to advertise your product with us

Baltic Cup 2005
Poland - Elblag Friday, 25 November 2005

IDSF International Open Standard Sunday, 27 November 2005

Final

1  Wiktor Kiszka & Malgorzata Garlicka Poland
2  Marek Kosaty & Paulina Glazik Poland
3  Valdis Skutans & Laura Kosite Latvia
4  Dumitru Doga & Alexandra Malai Moldova
5  Marcin Kalitowski & Kamila Domanska Poland
6  Stefan Ciubotaru & Marina Bazarova Moldova
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Pawel Switalski & Agata Pilarska Poland
8  Michal Kowalski & Katarzyna Paluch Poland
8  Vadim Shurin & Ekaterina Volgina Russia
10  Pawel Szajda & Karina Hofmann Poland
11  Jegor Pogrebniak & Agata Matyjek Poland
12  Pawel Sobieszek & Anna Bocian Poland

Quarter-final

13  Stepan Skok & Veronika Egorova Russia
14  Vladislav Ivanovich & Olga Tribushevskaja Byelorussia
15  Calin Panaite & Tatiana Timus Moldova
15  Lukasz Pawlak & Aneta Pawlak Poland
17  Robert Faoro & Malgorzata Grzadka Poland
17  Dmitrii Paiu & Xenia Petrova Moldova
19  Jakub Cymbor & Agnieszka Olszewska Poland
20  Octavian Cepurjinschii & Olga Chiricenco Moldova
20  Rares Cojoc & Katarzyna Kapral Romania
20  Ilia Vinokurovs & Baiba Birzgale Latvia
20  Aleksander Wnuk & Ewelina Jodko Poland
24  Arkadiusz Guzierowicz & Joanna Grudzien Poland

Round 2 (top 39)

25  Adam Balabuszek & Aleksandra Szopa Poland
26  Michal Oleszczynski & Patrycja Dyrmo Poland
27  Marcin Leszczynski & Marta Arendarczyk Poland
28  Michal Bialkowski & Katarzyna Lesz Poland
28  Lukasz Olczak & Katarzyna Bajdek Poland
30  Andrius Jarackas & Agne Satkauskaite Lithuania
30  Edgar Orlovschii & Tatiana Balaban Moldova
32  Igor Lasica & Olga Siromaha Russia
33  Jerzy Borowski & Marta Kocik Poland
34  Michal Ruszkawski & Zuzanna Boguslawska Poland
35  Maciej Maksym & Katarzyna Kalinowska Poland
36  Roman Manolachi & Ina Chicu Moldova
37  Marcin Szerszen & Marta Szerszen Poland
38  Seweryn Nowak & Lidia Cwiklinska Poland
39  Damian Pawlowski & Marika Ostrowska Poland

Round 1 (top 52)

40  Adrian Kapala & Agnieszka Malinowska Poland
40  Krzysztof Musiol & Katarzyna Kozlowska Poland
42  Gennadiy Tsynkevich & Svetlana Pashkevich Byelorussia
43  Petru Moscaliuc & Olga Goncearuc Moldova
44  Pawel Sieradzki & Agnieszka Sopolinska Poland
45  Andrey Kilchevskiy & Ekaterina Makarevych Byelorussia
46  Marcin Jaworski & Angelika Muraszkowska Poland
47  Aleksey Starkov & Margarita Babskaya Russia
48  Alexandr Dyadin & Alexandra Makeenko Byelorussia
48  Sergey Timoshenko & Nadezhda Feoktistova Byelorussia
50  Artur Janaszak & Malgorzata Janaszak Poland
50  Sergei Kharitonchik & Svetlana Zakharevskaya Byelorussia
52  Aleksandr Tolstik & Alena Babskaya Byelorussia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}