Results from Baltic Grand Prix 2010 - IDSF World Junior II Latin Saturday, 18 December 2010
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Baltic Grand Prix 2010
Latvia - Riga Friday, 17 December 2010

IDSF World Junior II Latin Saturday, 18 December 2010

Final

1  Vladimir Tkachuk & Polina Mamykina Russia
2  Sergey Rozhkov & Marina Zakharova Russia
3  Mihai Paraschiv & Diandra Aniela Illes Romania
4  Artem Liaskovsky & Lika Odikadze Israel
5  Karls Aniscenko & Paula Kukute Latvia
6  Sandro Mazzuferi & Valentina Fiorini Italy
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [17] Alexandru Birca & Alina Milinceanu Moldova
7  [17] Maciej Rasinski & Nikolina Melin Poland
9  [12] Natans Katkovskis & Jelizaveta Manija Latvia
10  [9] Artem Shkuta & Irina Pyetrova Byelorussia
11  [8] Vadim Lehmann & Maria Vakhnina-Kleinschmidt Germany
12  [7] Aljaz Erzin & Maja Kosutic Slovenia
12  [7] Matteo Sulas & Marta Frassetto Italy

Quarter-final

14  [20] Razvan Florin Dumitrescu & Alina Andreea Radu Romania
14  [20] Piotr Firlag & Ewelina Dabrowska Poland
16  [19] Stanislav Vares & Julia Tepljasina Estonia
17  [18] Silas Kunkel & Merlene Gerstmann Germany
18  [15] Michele Albigese & Naja Dolenc Slovenia
18  [15] Stefan Velberg & Sofia Kipjatkova Estonia
18  [15] Marius Vilcu & Diana Cojuhar Moldova
21  [12] Sergej Skripcenko & Goda Zajauskaite Lithuania
22  [11] Ravil Shafiev & Viktoriya Pechenik Kazakhstan
23  [10] Petr Pasha & Valeriya Derzhiruchenko Ukraine
24  [9] Adria Martos Serra & Maria Rodriguez Noguera Spain
25  [7] Filipe Ines & Beatriz Campino Clemente Portugal

Round 2 (top 49)

26  [23] John Gaylan & Alexandra Gutkovich USA
27  [21] Raphael Provitera & Mélanie Labrosse France
28  [20] Adam Hathazi & Barbara Andor Hungary
29  [18] Aleix Civico Pallas & Ylenia Izquierdo Spain
29  [18] Ayan Zhumataev & Liya Kazbekova Kazakhstan
31  [17] Vadim Danilov & Natalia Horvathova Slovakia
31  [17] Oliver Sigurjonsson & Rebekka Helga Sigurdardottir Iceland
33  [15] Jonni Peltola & Kastanja Rauhala Finland
33  [15] Adrien Reynaud & Ophélie Gratessol France
35  [12] Mateo Cvenic & Rita Tovilo Croatia
36  [11] Artur Mesropyan & Karolina Kobzar Ukraine
37  [10] Tomas Fainsil & Akvili Sinkeviciute Lithuania
37  [10] Teodor Georgiev & Vanesa Maneva Bulgaria
37  [10] Pitt Alexander Wibawa & Zhaniya Zharmenova Switzerland
40  [8] Ila Shabunya & Zhanna Galeeva Byelorussia
41  [7] Daniel Kaganovich & Nastya Danovich Israel
42  [6] Kende Soma Horváth & Emese Gombár Hungary
42  [6] Jiri Kejzar & Barbora Koskova Czech Republic
44  [5] Kivanc Eski & Beren Tekin Turkey
44  [5] Curtis Pritchard & Emily Barker England
46  [4] Denis Bykov & Sasha Kondrashov USA
47  [3] Erik Husgafvel & Laura Mäkinen Finland
47  [3] Nicolai Samuelsen & Mie Lincke Funch Denmark
49  [1] Jiri Gross & Tereza Simackova Czech Republic

Round 1 (top 70)

50  [21] Vladislav Gorov & Bella Chestnova Uzbekistan
51  [20] Anton Fischer & Mariannthi Dsikas Switzerland
52  [17] Hugo Gustafsson & Paulina Andersson Sweden
53  [16] Ignjat Filipovic & Mina Antonijevic Serbia
54  [15] Jacob Korenev & Dayana Nikon Canada
54  [15] Maros Musinka & Petronela Matiova Slovakia
56  [11] Tony Cooperman & Sabrina Flisfeder Canada
57  [10] Miles Chapman & Lorna Arnold England
58  [8] Osman Berk Arslan & Serra Kis Turkey
58  [8] Minas Zahopoulos & Karolina Ioukhnikov USA
60  [7] Jorgen Buse & Kamilla Koue-mortensen Denmark
60  [7] Yota Sato & Risa Nakamura Japan
62  [5] Rui Hamada & Miyaka Yoneta Japan
62  [5] Bozdar Katanovic & Ivona Begic Croatia
64  [4] Aleksa Matovic & Ana Dedovic Serbia
64  [4] Renat Shafikov & Viktoriya Vasilishina Uzbekistan
66  [2] Zecir Kasumic & Enisa Durmo Bosnia and Herzegovina
67  [1] Amel Sito & Amina Hadzic Bosnia and Herzegovina
68  Edward Fraanje & Bo Sutter Netherlands
68  Arif Mammadov & Mira Nagiyeva Azerbaijan
68  Timothy Ong & Pang Wan Ching Singapore
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}