Results from Baltic Grand Prix 2010 - IDSF Youth Open Standard Sunday, 19 December 2010
Check how to advertise your product with us

Baltic Grand Prix 2010
Latvia - Riga Friday, 17 December 2010

IDSF Youth Open Standard Sunday, 19 December 2010

Final

1  Evgeniy Nikitin & Dana Spitsyna Russia
2  Marts Punins & Dana Jakobsone Latvia
3  Karlis Treijs & Anastasiya Krivosheeva Latvia
4  Valeriy Pavlov & Ekaterina Karaschuk Russia
5  Mikhail Grebenyuk & Ekaterina Tokareva Russia
6  Krists Ciapas & Anna Andreicuka Latvia
7  Ruslan Polovandoshvili & Viktoriya Burnos Byelorussia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  [25] Aleksandr Samosyuk & Sofya Aksenchik Byelorussia
9  [24] Gundars Kalnins & Madara Freiberga Latvia
10  [22] Yuriy Chudik & Anastasiya Kuznetsova Russia
11  [15] Leonid Khokhlov & Yulia Koshkina Russia
12  [11] Aleksandr Borisov & Yanina Yakubova Russia

Quarter-final

13  [27] Maksim Belikov & Katerina Shergina Russia
14  [26] Valts Liepnieks & Daniela Diure Latvia
15  [24] Dmitriy Kapusta & Ekaterina Kalish Russia
15  [24] Valeriu Ursache & Tatiana Scheghiriova Moldova
17  [21] Vilius Jakas & Eidvile Jonikaite Lithuania
17  [21] Zymantas Kucikas & Agne Peceliunaite Lithuania
17  [21] Mindaugas Strazdas & Evelina Butkaite Lithuania
20  [19] Dmitriy Piletskiy & Vita Porshina Byelorussia
21  [18] Gabrielius Sasnauskas & Aine Juzenaite Lithuania
22  [17] Daniels Belugins & Marija Mihailova Latvia
23  [16] Robert Veskus & Kristiina Prants Estonia
24  [15] Dominykas Granskas & Kotryna Petrosiute Lithuania
25  [8] Arturs Freimanis & Elina Muceniece Latvia

Round 2 (top 49)

26  [28] Jurijs Belezjaks & Kerolaina Pastare Latvia
27  [26] Roberto Carano & Valentina Ricco Italy
27  [26] Aliksey Tkachuk & Nadzeya Valui Byelorussia
27  [26] Marius Toperczer Muresan & Katrine Nissen Denmark
30  [24] Ergo Lükk & Rutt Metusala Estonia
31  [23] Nikita Tabachkov & Ekaterina Ryabogina Russia
32  [22] Karolis Varkalys & Gabriele Siriunaite Lithuania
33  [19] Armand Fazullin & Marit Mets Estonia
34  [18] Mantas Kirvelis & Svetlana Azarova Lithuania
35  [17] Vladimir Zubov & Anastasiya Okladnikova Russia
36  [15] Edgars Kravalis & Laura Valta Latvia
37  [14] Yahor Savostau & Darya Polischuk Byelorussia
38  [13] Daniel Kolosin & Carmen Kreinin Estonia
39  [12] Alex Gerlein & Alexandra Elert Germany
40  [11] Augustas Gostautas & Agne Cimermonaite Lithuania
40  [11] Gabriel Opris & Elizaveta Semjonova Estonia
42  [9] Aleksei Sharamed & Aleksandra Smetannikova Byelorussia
42  [9] Vladimir Vasilevich & Anna Magdeeva Russia
44  [6] Mihkel Hiiet & Silvia Laiv Estonia
45  [4] Jani Neulaniemi & Henni Syvaoja Finland
45  [4] Vladislav Robatsenko & Emilia Bogdanova Estonia
45  [4] Maksim Sitkin & Viktoriya Kashtelo Russia
48  [2] Viktor Povolotskiy & Anastasia Gabysheva Russia
49  [1] Martins Kagainis & Eliza Lucava Latvia

Round 1 (top 63)

50  Nikita Shevchenko & Anastasiya Prilutskaya Byelorussia
51  Michael Roedelbronn & Patrisia Belousova Germany
52  Reinis Rubins & Anastasija Muravjova Latvia
52  Imantas Stulpinas & Gintare Gedminaite Lithuania
54  Sten Tarsalainen & Mari Liis Mets Estonia
55  Artis Janmeijs & Vineta Ziverte Latvia
55  Adrian Kopczynski & Natalia Glebocka Poland
57  Janis Strelnieks & Eliza Grinvalde Latvia
58  Emils Viksnins & Alina Rekena Latvia
59  Raphael Provitera & Mélanie Labrosse France
59  Roberts Zageris & Marina Clenova Latvia
61  Matias Niemelä & Katarina Suviniitty Finland
62  Antton Schukov & Alina Susi Finland
63  Rannar Edovald & Pilleriin Valdur Estonia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}