Results from Baltic Grand Prix 2010 - Junior II Latin Sunday, 19 December 2010
Check how to advertise your product with us

Baltic Grand Prix 2010
Latvia - Riga Friday, 17 December 2010

Junior II Latin Sunday, 19 December 2010

Final

1  Leonid Tishkin & Ekaterina Sharanova Russia
2  Yuriy Lioli & Darya Shishkina Russia
3  Alexandru Birca & Alina Milinceanu Moldova
4  Nikolay Chernov & Evgeniya Florinskaya Russia
5  Evgeniy Ozhiganov & Alina Voyna Russia
6  Ravil Shafiev & Viktoriya Pechenik Kazakhstan
7  Arturs-karols Junelis & Natalia Szypulska Latvia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  [23] Stanislav Vares & Julia Tepljasina Estonia
8  [23] Marius Vilcu & Diana Cojuhar Moldova
10  [17] Arturs Voicehovics & Anastasija Golubova Latvia
11  [16] Jonni Peltola & Kastanja Rauhala Finland
12  [14] Anton Lam-Viri & Ulyana Maksimkina Russia
12  [14] Vladislav Tammi & Diana Gavrilova Estonia

Quarter-final

14  [19] Oskars Karklins & Zaklina Sola Latvia
14  [19] Denis Samarov & Anastasiya Abramenkova Russia
14  [19] Ayan Zhumataev & Liya Kazbekova Kazakhstan
17  [18] Ila Shabunya & Zhanna Galeeva Byelorussia
18  [17] Oliver Kips & Kristina Morozjuk Estonia
19  [16] Aleksey Ermilov & Anna Ilina Russia
20  [15] Vadims Kuznecovs & Albina Dzalagonija Latvia
21  [14] Andrey Khripkov & Mariya Eliseeva Russia
22  [13] Vladimirs Volozaninovs & Estere Beatrise Klapere Latvia
23  [9] Stanislav Mamonov & Anastasiya Koler Russia
24  [7] Aleksandr Shershitskiy & Ksenia Nikitina Russia

Round 2 (top 51)

25  [21] Filipe Ines & Beatriz Campino Clemente Portugal
26  [19] Nils Jugans & Jelizaveta Jermilova Latvia
27  [18] Ranno Aigro & Greta Korju Estonia
28  [16] Edvinas Belousovas & Anastasija Piazenko Lithuania
28  [16] Erik Husgafvel & Laura Mäkinen Finland
28  [16] Nikolai Solujazikov & Andrea Laanemets Estonia
31  [15] Emil Hallberg & Miira-liisa Vehviläinen Finland
31  [15] Vjaceslavs Suhtins & Anastasija Volkonska Latvia
33  [14] Jussi Pakonen & Anniina Koivuniemi Finland
33  [14] Stefan Velberg & Sofia Kipjatkova Estonia
35  [13] Kivanc Eski & Beren Tekin Turkey
35  [13] Oliver Sigurjonsson & Rebekka Helga Sigurdardottir Iceland
37  [12] Ilya Egorov & Anastasiya Kislyakova Russia
37  [12] Vladislav Gorov & Bella Chestnova Uzbekistan
39  [11] Janis Kalkis & Rozalija Ugorenko Latvia
39  [11] Dmitriy Lugin & Aleksandra Semerina Russia
41  [10] Madis Abel & Lauren Juhanson Estonia
41  [10] Andrey Davydik & Jeva Skarlet Estonia
41  [10] Nicolai Samuelsen & Mie Lincke Funch Denmark
44  [8] Egor Bukreev & Elizaveta Ereklintseva Russia
44  [8] Davids Geikins & Marta Liga Rika Latvia
44  [8] Kirill Shvaibovich & Polina Matskevich Byelorussia
47  [7] Kirill Kostev & Aleksandra Tuzikova Estonia
47  [7] Arseniy Lavrukhin & Anna Sivakova Russia
47  [7] Ignat Zaripov & Valeriya Belozerova Russia
50  [4] Jorgen Buse & Kamilla Koue-mortensen Denmark
51  [2] Anton Fischer & Mariannthi Dsikas Switzerland

Round 1 (top 92)

52  Osman Berk Arslan & Serra Kis Turkey
52  Egor Gorbatenko & Darya Semenova Russia
52  Aleksandrs Kozlovskis & Eliza Madara Treija Latvia
52  Maros Musinka & Petronela Matiova Slovakia
56  Linards Abelite & Paula Lauma Jakobija Latvia
57  Kaspar Mätas & Alina Tamuljonok Estonia
57  Lukas Slekys & Auguste Mazilyte Lithuania
59  Tautvydas Baranauskas & Neringa Vysniauskaite Lithuania
59  Aleksa Matovic & Ana Dedovic Serbia
61  Minas Zahopoulos & Karolina Ioukhnikov USA
62  Sander Seppik & Kelly Muurisepp Estonia
63  Jesse Jouha & Noora Kokkonen Finland
64  Karl Kristian Alasi & Kadri-hebo Kukumägi Estonia
64  Anton Ermolenko & Dana Kadanik Estonia
64  Sander Soritsa & Meeri-kris Lust Estonia
64  Artem Valiev & Polina Victorova Russia
68  Jacob Korenev & Dayana Nikon Canada
68  Pavel Snegir & Arina Kharitonenko Byelorussia
70  Nikita Ryleev & Anastasiya Rudneva Russia
71  Niko Kauppinen & Julia Hoynala Finland
71  Renat Shafikov & Viktoriya Vasilishina Uzbekistan
73  Zecir Kasumic & Enisa Durmo Bosnia and Herzegovina
73  Montas Kubilius & Gerda Mickeviciute Lithuania
73  Joosep Moor & Sarah Lainemäe Estonia
73  Lukas Petrejkis & Greta Rakauskajte Lithuania
73  Sten Petrov & Viktoria Novikova Estonia
78  Aleksandras Pasinas & Ugne Vysniauskaite Lithuania
78  Arturs Vuskans & Ksenija Lucko Latvia
80  Egor Murzich & Sviatlana Harnouskaya Byelorussia
81  Ragner Tallermaa & Getter Gilden Estonia
82  Martins Oto Cerps & Evelina Lapa Latvia
82  Martin Jantson & Kaari Kink Estonia
82  Sami Keinanen & Kristina Gurkalova Finland
85  Arif Mammadov & Mira Nagiyeva Azerbaijan
85  Justas Mejeris & Giedre Lescinskaite Lithuania
87  Justas Girdvainis & Ieva Riepsaite Lithuania
87  Andrejs Manuilovs & Liana Martinsone Latvia
87  Timothy Ong & Pang Wan Ching Singapore
90  Andre Salumägi & Kadi Tralla Estonia
90  Amel Sito & Amina Hadzic Bosnia and Herzegovina
90  Martin Trudnikov & Marianne Äkke Estonia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}