Results from Baltic Grand Prix 2010 - Junior I Standard Sunday, 19 December 2010
Check how to advertise your product with us

Baltic Grand Prix 2010
Latvia - Riga Friday, 17 December 2010

Junior I Standard Sunday, 19 December 2010

Final

1  Aleksandr Ryabtsev & Ekaterina Vyalshina Russia
2  Vladislav Kolesnikov & Anna Isakovich Russia
3  Pavel Lagurev & Polina Golubeva Russia
4  Vyacheslav Samokhin & Alina Karapetyan Russia
5  Igor Gogichaev & Victoria Trishina Russia
6  Ivan Efimov & Yuliya Parkhomenko Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [5] Aleksandr Kuriganov & Alla Tsveleva Russia
8  [4] Egor Boldysh & Veronika Gushca Byelorussia
9  [3] Andrei Filonenco & Henrieta Buga Moldova
10  [4] Ivan Kalinin & Kristina Stelnikova Russia
10  [3] Gints Roberts Berzins & Megija Dana Morite Latvia
12  [1] Andris Klievens & Santa Sauere Latvia
12  [1] Maksim Panov & Sofya Shmukler Russia

Quarter-final

14  [2] Georg Gritsai & Jekaterina Blinkova Estonia
15  [3] Mikhail Nikitin & Diana Markova Russia
16  [3] Aidens Zalans & Beate Anne Strauta Latvia
16  [2] Nikita Lipen & Diana Korshikova Byelorussia
16  [1] Viktor Novakov & Naddel Gazieva Uzbekistan
19  [1] Werner Robert Laaneots & Laura-Liisa Lohmus Estonia
20  [3] Patriks Simsons & Stephanie Dany Zimmeck Latvia
21  [1] Edijs Endijs Abols & Jana Dubovska Latvia
22  [3] Danila Dudin & Mariya Mikhaylova Russia
23  Kaspar Kolk & Natalja Perepjolkina Estonia

Round 2 (top 49)

24  [4] Evgeniy Igumnov & Diana Milyutina Russia
24  [3] Daniil Sekljutski & Elisabett Gross Estonia
26  [4] Justas Skara & Vaida Siaulytyte Lithuania
27  [4] Karolis Staninas & Kamile Giedrikaite Lithuania
28  [5] Tim Jaanson & Nele Nataly Metsis Estonia
29  [3] Aleksandr Markin & Kristina Godunova Cyprus
30  [4] Rando Randma & Ly-Sandra Palm Estonia
30  [3] Tony Cooperman & Sabrina Flisfeder Canada
30  [3] Daniil Rostvinschii & Anastasia Stan Moldova
30  [1] Janis Beikmanis & Annija Pivina Latvia
34  [2] Ruslan Denisov & Maria Belova Uzbekistan
34  [2] Kaspar Karumaa & Laura Johanna Saar Estonia
34  [2] Aleksandrs Korolko & Gunta-Anda Zabrauska Latvia
37  [2] Artjom Garbunov & Eliisa Abramova Estonia
38  [1] Rytis Zalinkevicius & Vaida Abraskeviciute Lithuania
39  [2] Timirlans Abidovs & Estere Stirane Latvia
40  [1] Pietari Aikio & Johanna Heikkila Finland
40  [1] Einoras Degutis & Egle Griksaite Lithuania
42  [2] Jegors Bikovskis & Valerija Misela Petruna Latvia
42  Rui Hamada & Miyaka Yoneta Japan
44  Romans Veretennikovs & Viktorija Veretennikova Latvia
45  [2] Armands Kokorevics & Reicela Heinrihsone Latvia
45  Kevin Topper & Anet Lukas Estonia
47  [1] Janis Veveris & Eva Gabrilovica Latvia
47  Aleksei Lanberg & Polina Kester Estonia
49  Kirill Kotchenko & Anastasiya Tochmina Russia

Round 1 (top 61)

50  [4] Erik Luts & Liina Piilman Estonia
51  [5] Daniil Lebedev & Monika Mina Estonia
52  [3] Robert Saluste & Janna Liina Leemets Estonia
53  [2] Karl Drew & Amy Madge England
54  [5] Vykintas Sirmas & Gyte Bliudziute Lithuania
55  [4] Konstantin Adriankov & Valeria Ovtserenko Estonia
56  [4] Margo Valk & Kelli Pärkson Estonia
57  [2] Mark Emil Talivere & Rebekka Dungurova Estonia
58  [3] Artur Viitmann & Anita Sotsugova (aka Sychugova) Estonia
58  [1] Toni Kauppinen & Ella Huusko Finland
60  Juuso Kivijakola & Mira Pitkanen Finland
61  Mart Saar & Liisa Sarv Estonia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}