Results from Baltic Grand Prix 2010 - Juvenile I + II Latin Saturday, 18 December 2010
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Baltic Grand Prix 2010
Latvia - Riga Friday, 17 December 2010

Juvenile I + II Latin Saturday, 18 December 2010

Final

1  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Russia
2  Aleksey Kapusta & Mariya Pavlova Russia
3  Igor Kolotov & Ekaterina Logacheva Russia
4  Nikita Olinichenko & Elizaveta Pustornakova Russia
5  Kristers Smits & Melissa Bessonova Latvia
6  Nikita Mjaksins & Luize Kascejeva Latvia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Maksim Pugachev & Mariya Litsoeva Russia
8  Mamertas Lozys & Skaiste Jazilionyte Lithuania
9  Daniil Tymoshenko & Natalja Leluk Ukraine
9  Pavel Zaharenko & Mariya Davidova Uzbekistan
11  Dmitrijs Gruzdevs & Aleksandra Ivanova Latvia
11  Leonards Petkevics & Alina Vasilevska Latvia
13  Edvard Romanenko & Seda Dungorova Estonia

Quarter-final

14  Siim Saarik & Simoona Peensalu Estonia
15  Daniels Simosons & Sara Zuberga Latvia
16  Mark Dorfmann & Eva Kolektor Estonia
17  Arturs Elits & Karmena Ketija Pozniaka Latvia
17  Krisjarlet Kivisaar & Silvia Susanne Barjabin Estonia
17  Dovydas Viskontas & Aukse Grebliunaite England
20  Erik Herbert Lohmus & Elisabeth Nursi Estonia
20  Deniss Salomovs & Ksenija Aboltina Latvia
22  Peteris Kristers Skavronskis & Nikola Brauca Latvia
23  Mantas Kardokas & Klaudija Gutmanaite Lithuania
24  Kert Kullamma & Marie Loopere Estonia

Round 2 (top 50)

25  Pyry Nissinen & Ella Hagman Finland
26  Daniil Botskarjov & Uljana Redchits Estonia
27  Ralfs Plasunovs & Viviana Sturite Latvia
27  Marko Reitalu & Arina Salahhova Estonia
29  Rihards Bajars & Katrina Ergle Latvia
29  Arsenijs Sergejevs & Laura Klavina Latvia
31  Mikhail Imshennik & Ekaterina Sirotyuk Russia
31  Tomas Piht & Alina Timofejeva Estonia
31  Karlis Rozentals & Anete Bulava Latvia
31  Deividas Tamulionis & Simona Pekeliunaite Lithuania
31  Roman Zubritskiy & Sofiya Stepanyuk Russia
36  Marts Gulbis & Loreta Putrale Latvia
36  Jaan Repnikov & Riina Jakobson Estonia
38  Raul Isgandarov & Nargiz Guliyeva Azerbaijan
38  Eetu Lamsa & Julia Pelkonen Finland
38  Vilius Rakanskas & Emilija Petrulyte Latvia
41  Ivan Ishanov & Alina Mitrofanova Russia
41  Kaspar Kaldaru & Maria Kononova Estonia
41  Erik Põlgaste & Katerina Jette Sõerde Estonia
41  Simon Prii & Carmen Unt Estonia
45  Berkcan Aydogan & Duru Karatas Turkey
46  Rendijs Davis Lejins & Jekaterina Demcenko Latvia
46  Bogdans Tihonenko & Viviana Belougova Latvia
48  Sander Künnapuu & Karoline Kerge Estonia
49  Yegor Saut & Katrina Rotkaja Latvia
49  Julius Toivanen & Sandra Lankila Finland

Round 1 (top 64)

51  Armands Markuls & Santa Vlasa Latvia
52  Kaur Pesor & Reti Ojasalu Estonia
53  Elias Pitkänen & Kaisa Alitalo Finland
54  Indrek Lombiots & Loona Volke Estonia
54  Kevin Reinvee & Maria-Elisabeth Lootus Estonia
54  Keit Vaher & Emili Selgis Estonia
57  Topi Kauppi & Nora Lindström Finland
57  Ott Hendrik Lemetti & Hermine Aints Estonia
57  Felix Ranne & Marii Anett Lillemagi Estonia
57  Paul Bryan Tanilsoo & Vivi Maria Tanilsoo Estonia
61  Andrius Matsenas & Sirelin Saarik Finland
62  Hans Kristjan Veri & Susi Ann Kaljas Estonia
63  Timmu Malmre & Anabel Parts Estonia
64  Uku Orupold & Agneta Pukk Estonia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}