Results from Baltic Grand Prix 2011 - Juniors II Standard Sunday, 18 December 2011
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Baltic Grand Prix 2011
Latvia - Riga Friday, 16 December 2011

Juniors II Standard Sunday, 18 December 2011

Final

1  Yuriy Lioli & Darya Shishkina Russia
2  Sander Seppik & Kaari Kink Estonia
3  Vyacheslav Samokhin & Alina Karapetyan Russia
4  Aleksandrs Aniscenko & Diana Mackevica Latvia
5  Edvinas Belousovas & Anastasija Piazenko Lithuania
6  Ranno Aigro & Greta Korju Estonia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [25] Aleksandr Ryabtsev & Ekaterina Vyalshina Russia
8  [22] Ilja Davidovs & Katrina Kora Klapere Latvia
9  [19] Vladislav Tammi & Diana Gavrilova Estonia
10  [17] Andris Klievens & Santa Sauere Latvia
11  [16] Audrius Kleismantas & Juste Buciunaite Lithuania
12  [12] Roman Redzyuk & Anastasia Soboleva Canada

Quarter-final

13  [24] Ivan Efimov & Yuliya Parkhomenko Russia
13  [24] Tomas Meema & Goda Dagyte Lithuania
15  [23] Petr Matsarskiy & Valeriya Remina Russia
15  [23] Leonid Tishkin & Ekaterina Sharanova Russia
17  [21] Kirill Shvaibovich & Yana Tudvasova Byelorussia
18  [19] Vladislavs Sokolovs & Kartina Liga Zilgalve Latvia
19  [18] Davids Geikins & Marta Liga Rika Latvia
20  [16] Pavel Lagurev & Polina Golubeva Russia
21  [15] Nikolai Solujazikov & Elizaveta Semjonova Estonia
22  [13] Ilya Gavryukhin & Kristina Garifullina Russia
23  [11] Dmitriy Kit & Madina Kalashnikova Russia
24  [10] Hjalmar Göransson & Sara Frisack Sweden

Round 2 (top 48)

25  [27] Kaspars Ivanovs & Ruta Sina Latvia
25  [27] Artem Shkuta & Irina Pyetrova Byelorussia
27  [25] Lauris Paegle & Dita Kurzemniece Latvia
28  [23] Maksim Elfimov & Violetta Dzenik Russia
28  [23] Martin Jantson & Kerstin Kessa Estonia
30  [19] Vyacheslav Kotov & Veronika Petrova Russia
31  [18] Evgeniy Igumnov & Diana Milyutina Russia
32  [17] Edijs Endijs Abols & Jana Dubovska Latvia
32  [17] Martin Poslin & Hannaloore Vasnu Estonia
34  [16] Ila Shabunya & Veronika Gushca Byelorussia
35  [14] Linards Abelite & Paula Lauma Jakobija Latvia
35  [14] Danila Dudin & Mariya Mikhaylova Russia
37  [13] Hugo Gustafsson & Anna Götborg Sweden
38  [12] Karl Kristian Alasi & Kadri-hebo Kukumägi Estonia
38  [12] Kaspar Karumaa & Nele Nataly Metsis Estonia
40  [11] Evgeniy Bulava & Irina Krepchuk Byelorussia
40  [11] Arsenijs Jevstafjevs & Klinta Smite Latvia
42  [9] Georg Gritsai & Jekaterina Blinkova Estonia
42  [9] Gytis Mikalauskas & Ramune Venckute Lithuania
44  [8] Ilya Golovchenko & Kristina Bogoslavskaya Russia
44  [8] Karl Erik Uibomäe & Analy Aunver Estonia
46  [7] Valters Aispurs & Elizabete Aispure Latvia
46  [7] Rokas Naumovas & Melinda Lodaite Lithuania
48  [4] Jan Janzen & Elisabeth Wormsbecher Germany

Round 1 (top 63)

49  Karel Lukk & Ly-Sandra Palm Estonia
50  Arturs Leskovskis & Liana Martinsone Latvia
51  Mikhail Tsoy & Sofia Kravchenko Poland
52  Anton Kornyushkin & Elena Shokurova Russia
53  Lari Urevich & Yael Pasternak Israel
54  German Putilovskij & Alena Savitskaja Byelorussia
55  Toms Elsbergis & Katrine Neimane Latvia
55  Pavel Moskvichev & Diana Baytokina Kazakhstan
57  Margo Valk & Merili Maalmeister Estonia
58  Nikita Fedorov & Olga Zenukhina Russia
59  Verneri Hietanen & Heini Kunnas Finland
60  Mark Emil Talivere & Ekaterina Pronina Estonia
61  Eriks Belins & Kendija Ziemele Latvia
61  Nikita Kudryavtsev & Ekaterina Zavilovich Russia
63  Taaniel Knuut & Jareli Joelaid Estonia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}