Results from Baltic Grand Prix 2011 - Juvenile II Standard Sunday, 18 December 2011
Check how to advertise your product with us

Baltic Grand Prix 2011
Latvia - Riga Friday, 16 December 2011

Juvenile II Standard Sunday, 18 December 2011

Final

1  Kristers Smits & Melissa Bessonova Latvia
2  Danila Mazur & Anastasiya Polonskaya Russia
3  Mamertas Lozys & Skaiste Jazilionyte Lithuania
4  Kert Lillenberk & Eliisa Sukles Estonia
5  Karolis Burneikis & Izabela Shekaite Lithuania
6  Jakov Kostjanko & Katerina Maijorova Estonia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [14] Rui Hamada & Rei Nakazawa Japan
8  [13] Valentin Kravchenko & Anastasiya Guryanova Russia
8  [13] Kristians Martins Kurzemnieks & Melanija Keisa Latvia
10  [12] Sergey Selyuk & Ekaterina Raspopova Russia
11  [4] Mantas Kardokas & Klaudija Gutmanaite Lithuania
11  [4] Leonards Petkevics & Aleksandra Ivanova Latvia

Quarter-final

13  [12] Niks Habarovs & Alona Kurlika Latvia
13  [12] Olle Viltok & Kendra Metsis Estonia
15  [11] Daniels Simosons & Sara Zuberga Latvia
16  [10] Maksim Puchkov & Khristina Likhanova Russia
17  [9] Krisjarlet Kivisaar & Silvia Susanne Barjabin Estonia
17  [9] Sergey Prokhorenko & Sofya Prudnikova Russia
19  [8] Iivo Töysä & Ester Pentikäinen Finland
20  [6] Mikhail Aleksandrov & Alina Pivnyuk Russia
21  [5] Gabrielius Goštautas & Justina Sarapinaite Lithuania
21  [5] Kaspar Kaldaru & Maria-Elisabeth Lootus Estonia
21  [5] Aretas Zarnauskas & Julija Mincenkova Lithuania
24  [4] Arturs Elits & Karmena Ketija Pozniaka Latvia
25  [2] Aleksandras Kakoškinas & Inesa Šleževiciute Lithuania
25  [2] Erik Põlgaste & Katerina Jette Sõerde Estonia

Round 1 (top 46)

27  Ilia Shvaiunov & Julia Leonovich Byelorussia
30  Kaur Pesor & Reti Ojasalu Estonia
31  Dovydas Viskontas & Aukse Grebliunaite England
32  Dmitriy Dolgorukov & Daria Rusak Byelorussia
32  David Doroseliya & Ekaterina Shimanskaya Byelorussia
34  Nikita Bugaev & Olga Freynkman Russia
34  Emirs Ali Salmanovs & Anastasia Bengarde Latvia
36  Gedvinas Meskauskas & Beatrice Malinauskaite Lithuania
37  Rasmus Lang & Martina Heimo Estonia
38  Mikhail Maydanyuk & Olga Shimanskaya Byelorussia
38  Simon Prii & Anastassia Maleva Estonia
40  Stepan Grivochevskiy & Anastasiya Sergeychuk Byelorussia
40  Elias Pitkänen & Kaisa Alitalo Finland
40  Ville Viltok & Rebeka Nipernado Estonia
43  Uku Orupold & Agneta Pukk Estonia
43  Kevin Reinvee & Samantha Kasela Estonia
45  Robert Leht & Mirjam Koch Estonia
45  Aleksandr Platonov & Anastasia Pyzhyanova Russia
47  Oliver Ivanov & Kristel Saarkoppel Estonia
47  Daniils Sitovs & Olga Sitova Latvia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}