Results from Baltic Grand Prix 2011 - WDSF Youth Open Standard Saturday, 17 December 2011
Check how to advertise your product with us

Baltic Grand Prix 2011
Latvia - Riga Friday, 16 December 2011

WDSF Youth Open Standard Saturday, 17 December 2011

Final

1  Vjaceslavs Suhtins & Anastasija Volkonska Latvia
2  Roberto Carano & Valentina Ricco Italy
3  Aleksandr Borisov & Yanina Yakubova Russia
4  Vilius Jakas & Evelina Butkaite Lithuania
5  Deividas Kacinauskas & Gabriele Sabaliauskaite Lithuania
6  Andrey Loginov & Nadezhda Yashkina Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [31] Igor Akinshin & Kristina Shinkaryuk Russia
8  [28] Vadims Kuznecovs & Albina Dzalagonija Latvia
9  [26] Stanislav Vares & Julia Tepljasina Estonia
10  [24] Vadim Lehmann & Maria Vakhnina-Kleinschmidt Germany
11  [19] Daniels Belugins & Marija Mihailova Latvia
12  [15] Boris Basin & Veronika Tamarova Russia

Quarter-final

13  [33] Kirils Rasimjonoks & Marina Clenova Latvia
14  [32] Anton Lam-Viri & Anna Ilina Russia
16  [30] Nils Jugans & Anna Elizabete Kalnina Latvia
17  [29] Tomas Fainsil & Patrisia Belousova Lithuania
17  [29] Kirill Shvaibovich & Yana Tudvasova Byelorussia
17  [29] Vladimir Vasilevich & Ulyana Maksimkina Russia
20  [20] Trifon Parushev & Chiara Giretti Bulgaria
21  [18] Petr Tischenko & Alena Ivanova Russia
22  [15] Kaspars Ivanovs & Ruta Sina Latvia
23  [11] Vladimir Martintsov & Maria Gladkikh Canada
23  [11] Kaspar Mätas & Kaisa Lepik Estonia

Round 2 (top 36)

25  [36] Pyry Kansa & Taiju Koivula Finland
25  Florin Vlad & Natalia O''Connor Romania
27  [35] Aleksandr Kurennoy & Yuliya Gorlenkova Russia
27  [35] Jonni Peltola & Kastanja Rauhala Finland
27  [35] Aleksey Shabarshin & Elena Babaeva Russia
30  [31] Daniel Kolosin & Carmen Kreinin Estonia
31  [29] Oskars Karklins & Zaklina Sola Latvia
32  [27] Audrius Kleismantas & Juste Buciunaite Lithuania
33  [26] Maksim Sitkin & Viktoriya Kashtelo Russia
34  [20] Valerio Postini & Ilaria Lauria Italy
34  [20] Viesturs Varavs & Anna Priedina Latvia
36  [16] Dmitrijs Zujevs & Anna Vasiljeva Latvia
37  [12] Ilya Tikhomirov & Natalya Kozhevnikova Byelorussia

Round 1 (top 53)

38  Domas Sudzius & Lina Sciupakovaite Lithuania
39  Mantas Kirvelis & Svetlana Azarova Lithuania
40  Ilya Strijonok & Valentina Utlik Byelorussia
41  Yahor Savostau & Darya Polischuk Byelorussia
42  Alexandr Khaustov & Kristina Tkach Russia
43  Shahar Zismanovich & Ilanit Tziper Israel
44  Ivan Golovkin & Kseniya Sazonova Russia
45  Dmitriy Lugin & Darya Tkachenko Russia
46  Darius Zitinevicus & Viktorija Saulyte Lithuania
47  Thomas Einasto & Käti Erit Estonia
47  Martynas Survila & Akvili Sinkeviciute Lithuania
49  Vadims Labunskis & Anastasija Kostisina Latvia
49  Janis Strelnieks & Eliza Grinvalde Latvia
51  Edgars Sturms & Sandra Sarkane Latvia
52  Edgars Gabidulins & Darja Snurnicina Latvia
53  Martins Oto Cerps & Evelina Lapa Latvia
53  Marks Sergejs & Agnese Zuna Latvia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}