Results from Belarus Open 2005 - IDSF International Open Standard Sunday, 04 December 2005
Check how to advertise your product with us

Belarus Open 2005
Byelorussia - Minsk Saturday, 03 December 2005

IDSF International Open Standard Sunday, 04 December 2005

Final

1  Julius Seniauskas & Iveta Pauryte Faraci Lithuania
2  Dmytro Wloch & Olga Urumova Ukraine
3  Pavel Bartosevich & Marina Karpunina Russia
4  Stefan Ciubotaru & Marina Bazarova Moldova
5  Oleg Kharlamov & Ekaterina Zubareva Russia
6  Ivan Tarkhanov & Yulia Voronova Russia
7  Vladislav Ivanovich & Olga Tribushevskaja Byelorussia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Dmitri Bulanov & Anastasia Kazmina Russia
9  Sergey Parakhin & Elena Vlasova Russia
10  Calin Panaite & Tatiana Timus Moldova
11  Aleksander Dmitrenko & Mariya Marderfeld Russia
12  Ilya Zakharov & Suzanna Morbin Byelorussia
13  Denis Molkov & Ludmila Belskaia Russia

Quarter-final

14  Artsiom Kazyra & Alena Baranenkova Byelorussia
15  Pavel Nepomniaschi & Inga Andreychenko Russia
16  Maksim Martynov & Julia Lupanova Russia
17  Artur Zorin & Aleksandra Samorodskaya Byelorussia
18  Andrey Dementiev & Evgeniya Kuligina Russia
18  Eimantas Kalinauskas & Alisa Samoylova Lithuania
20  Ilya Asonov & Alena Asonova (aka Garanina) Russia
21  Igor Kiseliov & Ana Artiunian Byelorussia
22  Artem Gorbachev & Daria Zubova Byelorussia
22  Denys Parfyonov & Elena Mikhailova Ukraine
24  Alexei Seredin & Yuliya Karaseva Russia

Round 2 (top 37)

25  Sergey Kiselev & Darya Khoroshilova Byelorussia
25  Alexandr Kufel & Irina Domanskaya Byelorussia
27  Roman Usmanov & Olga Nikonovich Byelorussia
28  Aleksandr Kurash & Ekaterina Chistaya Byelorussia
28  Aleksandr Nesterenok & Valeria Rymareva Byelorussia
30  Alexandre Panasik & Ekaterina Popova Byelorussia
31  Gennadiy Tsynkevich & Svetlana Pashkevich Byelorussia
32  Artem Chechnev & Olga Paretskaya Byelorussia
32  Dmitri Reut & Grazyna Grabicka Byelorussia
34  Pavel Antonovich & Evgeniya Podlipskaya Byelorussia
34  Denis Naranovich & Natalia Klimova Byelorussia
36  Sergey Lazunkov & Anna Radetskaya Byelorussia
37  Dmitry Naumets & Ekaterina Orlova Byelorussia

Round 1 (top 48)

38  Grigoriy Kolibas & Evgenia Veprintseva Russia
39  Vitaliy Selevich & Anna Anisimova Byelorussia
40  Andrius Jarackas & Agne Satkauskaite Lithuania
40  Adomas Norkunas & Karolina Klimaityte Lithuania
42  Anton Sokolchyk & Olga Reut Byelorussia
43  Vitaliy Nesterovic & Elena Volohova Byelorussia
44  Aleksandr Shaputko & Anastasia Tabolina Byelorussia
45  Ruslan Parfinovich & Anastasiya Klochkova Byelorussia
46  Aleksey Bazylev & Aleksandra Gramovich Byelorussia
47  Sergei Kharitonchik & Svetlana Zakharevskaya Byelorussia
48  Sergey Valakhanovich & Tatyana Davidovich Byelorussia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}