Results from Capital Cup "Minsk - 2011" - Adult Latin Saturday, 10 September 2011
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Capital Cup "Minsk - 2011"
Byelorussia - Minsk Saturday, 10 September 2011

Adult Latin Saturday, 10 September 2011

Final

1  Armen Tsaturyan & Svetlana Gudyno Russia
2  Dmitriy Pugachev & Anastasia Balaeva Russia
3  Jevgenijs Suvorovs & Tina Bazokina Latvia
4  Fedor Polyanskiy & Dina Akhmetgareeva Russia
5  Sebastian Mroz & Joanna Szumkowska Poland
6  Artsiom Kazyra & Anastasia Veslova Byelorussia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Pavel Silantev & Irina Samoylova Russia
8  Shimriel Davidov & Olga Choupilov Israel
8  Kirill Kartavtsev & Evgenia Golikova Russia
10  Igor Makarov & Anna Baklanova Russia
11  Ivan Raditsa & Evgeniya Samoylova Russia
12  Evgeniy Firstov & Darya Zhubareva Russia

Quarter-final

13  Kirill Zakharov & Ekaterina Bralyuk Russia
14  Andrey Strebizh & Elena Manuylova Russia
15  Roman Denisenko & Tamara Prochnova Russia
16  Artem Sorokin & Yana Pyzhova Russia
17  Evgeniy Oreshnikov & Darya Kasparova Russia
18  Nikita Shmelev & Tatiana Podgorelkina Russia
19  Azer Ashrafov & Olga Tovstashova Azerbaijan
20  Konstantyn Gladkyy & Aleksandra Rusakova Ukraine
21  Mindaugas Strazdas & Evelina Butkaite Lithuania
22  Gennadiy Tsynkevich & Mzia Orvelashvili Georgia
23  Giannis Aliev & Ekaterina Bychkovskaya Greece
23  Albert Sabirov & Darya Kontanistova Russia

Round 1 (top 43)

25  Aliksey Tkachuk & Nadzeya Valui Byelorussia
26  Aleksey Shipilov & Maryana Nazarova Russia
27  Yahor Savostau & Darya Polischuk Byelorussia
28  Anton Trubin & Valeriya Lebedeva Russia
29  Aleksey Pieiganovich & Anna Koretskaya Byelorussia
30  Ivan Dubinin & Anastasiya Gryban Ukraine
31  Ligitas Bernatavicius & Egle Valentaite Lithuania
32  Aleksejus Janovskis & Karina Kazakova Lithuania
33  Artem Gaevskiy & Olga Abrazhevich Byelorussia
34  Tomas Fainsil & Patrisia Belousova Lithuania
34  Alexandre Panasik & Yuliya Lunyachenko Byelorussia
36  Roman Lobarev & Daria Konokhova Byelorussia
37  Aleksandr Tolstik & Yana Zhigalko Byelorussia
38  Anton Chubykalo & Anastasiya Shinkareva Byelorussia
38  Aleksey Paraschenko & Darya Ermolovich Byelorussia
38  Aleksei Pitkevich & Alina Onatskaya Byelorussia
41  Eivydas Puvaciauskas & Kornelija Radziunaite Lithuania
42  Lorant Vrincean & Sorina Timotina Ukraine
42  Ivan Zlobin & Slavjana Sinevitch Byelorussia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}