Results from Celtic Classic 2004 - Celtic Rising Star Amateur Latin Championship Thursday, 19 February 2004
Check how to advertise your product with us

Celtic Classic 2004
Ireland - Tralee Thursday, 19 February 2004

Celtic Rising Star Amateur Latin Championship Thursday, 19 February 2004

Final

1  Valentin Chmerkovskiy & Sandra Udis USA
2  Martino Zanibellato & Michelle Abildtrup Denmark
3  Egor Okhrimenko & Ekaterina Kozlova Russia
4  Danilo Forte & Adriana Di Nardi Ireland
5  Valentin Voronov & Yulia Musikhina Russia
6  Gregor Rebula & Lisa Darby England
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Nikita Bazev & Natalia Borodaenko Russia
8  Emanuele Soldi & Elisa Nasato Italy
9  Igor Mikhaylov & Lucy Jones England
10  Igor Drobyazko & Anna Tovbin USA
11  Stephen Mccann & Victoria Burke England
12  Clive Uter & Loren James England
13  Pasha Pashkov & Inna Brayer USA

Quarter-final

14  Ruben Rodriguez & Raquel Recasens Spain
15  Alexandre Protasov & Ksenia Bobrovskaia Russia
16  Dmitry Chaplin & Ilona Mayzenberg USA
16  Alexei Kabirov & Anastasia Tarlykova Russia
18  Abraham Martinez & Nuria Singla Spain
18  Anton Semenov & Natalya Nikolaeva Russia
20  Eldar Dzhafarov & Anna Sazina Azerbaijan
21  Daniele Lodi & Deborah Ceccio Italy
22  Janick Loewe & Ditte Katherina Vedel Denmark
23  Aleksander Demkin & Salome Lomsadze Georgia
24  Ivan Kosilov & Natalia Barantseva Russia
25  Dmitry Kurakin & Tatiana Dorina Russia

Round 2 (top 48)

4  Inaki Albiol & Maria Carbonell Spain
26  Carlos Custodio & Elena Custodio (aka Plescenco) Portugal
26  Rene Loft & Laura Hair Denmark
28  Mikhail Imamutdinov & Marina Nikolaeva Russia
28  Michael Mendoza & Francesca Mazzacurati Philippines
28  Tom Erik Nilsen & Pia Lundanes Loewe Norway
28  Narcis Pascual & Laura Perez Spain
32  Igor Alexandrov & Anna Bulgakova Russia
33  Troels Bager & Maria Hvolby Denmark
33  Anton Sboev & Elizaveta Missevich Russia
35  Mads Vad & Anna Moreborg Denmark
36  Steffen Frederiksen & Henriette Lindberg Denmark
37  Igor Misurenko & Olga Tokareva Russia
38  Pol Chamorro & Lorena Bargallo Spain
38  Thomas Dubru & Kelly Smith Belgium
40  Janick Birkehoj & Asta Sigvaldadottir Denmark
41  Marc Christensen & Tine Dahl Denmark
42  Edgar Marcos & Saray Gomez Spain
42  Luka Serdinsek & Teja Ferk Slovenia
45  Tim Brooks & Lindsey Goldbury England
45  Gaetano Iavarone & Emanuela Napolitano Italy
45  Sergey Onik & Nora Tulchina USA
48  Konstantin Parshin & Polina Radyushina Russia

Round 1 (top 69)

49  Nikolai Pisarev & Valentina Shundukova Russia
49  Pavel Starikov & Alexandra Ostapchuk Russia
51  Anton Puzravin & Yulia Grechko Russia
52  Simone Franco & Sara Casini Italy
52  Ruud Moers & Ilona Braken Netherlands
54  Josep Maldonado & Cristina Suarez Spain
54  Bruno Tomas & Joanna Santos Portugal
56  Marc Fernandez & Anais Royo Spain
57  Steffen Bang-Möller & Charlotte Bang-möller Denmark
58  Gianni Porcaro & Ilaria Carrotta Italy
58  Gary Woods & Susie Claridge England
60  Lluis Borrero & Miriam Bujaldon Spain
61  Thorbjorn Bech & Majken Riishede Denmark
61  Robert Vanhees & Wendy Vanhees Netherlands
63  Jordi Fonolla & Gemma Marti Spain
64  Alyn Johnson & Elinor Howells Wales
64  Bjorn Magnusson & Bjorg Halldorsdottir Iceland
66  Garry Rudman & Carol Ireland England
66  Alexander Virjasov & Svetlana Michalenko Russia
68  Nikolai Elizariev & Karina Akhmaddoulina Russia
68  Justas Kucinskas & Agne Malinauskaite Lithuania
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}