Results from Coppa Italia 4th round for classes A and B - Senior II B2 Standard Sunday, 17 January 2010
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Coppa Italia 4th round for classes A and B
Italy - Foligno Friday, 15 January 2010

Senior II B2 Standard Sunday, 17 January 2010

Final

1  Enrico Pratesi & Mariella Landini Italy
2  Aldo Iezzi & Alessandra Consorte Italy
3  Antonio Brenna & Norina Vincenzi Italy
4  Marco Martelli & Giulia Cinalli Italy
5  Gianpaolo Rosi & Paola Corsini Italy
6  Giuseppe Del Vecchio & Petita De Angelis Italy
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Renato Vettorato & Lorena Minante Italy
8  Maurilio Cristini & Silvia Valota Italy
8  Massimo Quintarelli & Susanna Tavio Italy
10  Armando Marcheschi & Patrizia Polini Italy
10  Euro Segala & Stefania Fioravanti Italy
12  Antonio Trombi & Adriana Sarri Italy

Quarter-final

13  Angelo D'angelo & Anna Iacucci Italy
14  Massimo Croce & Adalgisa Cocco Italy
15  Carlo Manzi & Fabiola Martella Italy
16  Emiliano Raimondi & Cinzia Gioria Italy
17  Ezio Celotti & Laura Miani Italy
17  Daniele Rosin & Cristina Filidei Germany
19  Luca Filippini & Monica Ceccarelli Italy
20  Daniele Di Berardino & Antonella Pierozzi Italy
20  Enrico Fibbi & Luana Meacci Italy
20  Emilio Di Tore & Loredana Milici Italy
23  Costantino Proietti & Amelia Nicolucci Italy
24  Giancarlo Balasso & Giovanna Spiga Italy

Round 2 (top 47)

25  Bruno Bernardini & Silvia Galati Italy
26  Domenico Bartoli & Paola Giani Italy
26  Vincenzo Montuori & Luciana De Mita Italy
28  Roberto Onori & Rita De Biase Italy
29  Roberto Cassai & Cinzia Mazzi Italy
29  Francesco Poppi & Rita Zaltron Italy
31  Bruno Cannello & Nicoletta Cecati Italy
31  Pierluigi Lucarini & Mariella Silvi Italy
31  Sergio Mazzoccanti & Cinzia Sabatini Italy
34  Marco Chelini & Daniela Battani Italy
34  Manilo Faucci & Elena Raugi Italy
34  Roberto Di Iorio & Nadia Piccirilli Germany
34  Alessandro Poles & Catiuscia Napolitano Italy
39  Roberto Cupellaro & Paola Verolini Italy
39  Silvano Sanesi & Patrizia Gambineri Italy
41  Germano Fabbri & Arianna Villa Italy
41  Michele Iacovone & Michela Sanguedolce Italy
41  Stefano Monchera & Marianne Steinegger Italy
44  Stefano Barzocchini & Siria Freschi Italy
44  Roberto Mozzachiodi & Patrizia Bavutti Italy
44  Paolo Taddei & Nadia Simi Italy
47  Maurizio Tizi & Rita Giubilei Italy
48  Lamberto Triola & Maria Tagliaventi Italy

Round 1 (top 71)

49  Massimo Temperini & Agata Agri Italy
50  Luca Trombetta & Elisabetta Pastorini Italy
51  Riccardo Bellini & Nunzia Scarcella Germany
51  Fabrizio Coscia & Anna Pierone Italy
51  Fabrizio Venturini & Sabrina Verdini Italy
54  Paolo Leone & Vincenza Cassarino Italy
55  Antonio Campisi & Agata Spina Italy
55  Massimo Di Lello & Maria Spadano Italy
57  Giampiero Pietrangeli & Laura Luciani Italy
57  Tiziano Tiziani & Anna Nocentini Italy
59  Eugenio Guerrieri & Maria Guido Italy
59  Massimo Zuccarino & Rosanna Colucci Italy
61  Luigi Recchia & Teresa Palmieri Italy
61  Cosimo Valentino & Silvana Montenero Italy
63  Lucio D'angelo & Maria Paciocco Germany
64  Luciano Chilleri & Lidia Piccinetti Italy
64  Carlo Lepore & Mariateresa Fortunato Italy
66  Enzo Gargaro & Iole Piccirilli Italy
67  Giovanni Ricci & Anna Migliaccio Italy
68  Gabriele D'egidio & Grazia Maria Evangelista Italy
68  Lucio Mazzucca & Lucia Lamberti Italy
68  Fabio Riccardi & Maristella Grisanti Italy
71  Enrico Merlino & Paola Giusti Italy
72  Mauro Platania & Giovanna Castrichini Italy
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}