Results from Crystal Cup 2004 - IDSF Open Latin Saturday, 13 March 2004
Check how to advertise your product with us

Crystal Cup 2004
Russia - Moscow Friday, 12 March 2004

IDSF Open Latin Saturday, 13 March 2004

Final

1  Alexei Silde & Anna Firstova Russia
2  Nikolai Voronovich & Maria Nikolishina Russia
3  Alexei Plakhotnikov & Anna Savelieva Russia
4  Evgeni Stepanov & Yulia Rogozina Russia
5  Arkady Polezhaev & Angelina Lokteva Russia
6  Artem Okharimenko & Alexandra Nelyubina Russia
7  Vladislav Silde & Svetlana Lesniak Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Krzysztof Psciuk & Julia Zavadska Poland
9  Filipp Brykov & Daria Glukhova Russia
9  Pavel Yurochkin & Elena Ivanyuk Russia
11  Ivan Bessonov & Alsu Izmailova Russia
12  Sergey Tanchev & Olga Akopova Russia
13  Aleksandr Skarlato & Kateryna Katerynchyk Ukraine
14  Danilo Forte & Adriana Di Nardi Ireland

Quarter-final

15  Mikhail Fadeev & Iulia Vorosilova Moldova
15  Ruslan Ramazanov & Natalia Adam Russia
17  Kamil Urbaniak & Katarzyna Kapral Poland
18  Dmitri Shipilov & Daria Ivanova Russia
19  Mikhail Kudriashov & Daria Mokhova Russia
20  Igor Antisferov & Anastasija Erofeeva Russia
20  Mikhail Marinich & Natalia Revkova Russia
22  Alexei Nikishov & Yulia Fominykh Russia
23  Anton Startsev & Marina Kaliberda Russia
24  Aleksander Demkin & Salome Lomsadze Georgia
25  Alexander Tchesnokov & Yelena Voronova Kazakhstan

Round 3 (top 50)

26  Alexander Andreev & Irina Domokurova USA
26  Temur Margania & Elena Osinina Russia
28  Sergei Salov & Tatiana Perederei Russia
29  Roman Reut & Lyudmila Chegrinets Russia
30  Evgeni Losev & Anna Gudyno Russia
30  Anton Nesmelov & Evgenia Strizak Russia
32  Vladimir Fetisov & Farida Galieva Russia
32  Ivan Korotkov & Natalia Poddubnaja Russia
34  Dmitrii Kuzmenko & Ekaterina Alekseeva Russia
34  Dmitry Marchenko & Anna Voronina (aka Sheverneva) Russia
36  Aleksandr Kaliuzhnyi & Svetlana Bubnova Russia
36  Vladimir Khorev & Elena Schedina Russia
38  Vitali Panteleev & Tatiana Volkova Russia
38  Mikhail Soloviev & Kristina Tsvetkova Russia
40  Alex Ravdel & Anastasia Gorokhova Russia
41  Denis Iakovlev & Maria Azova Russia
42  Petr Perzhu & Anastasia Borisova Russia
43  Denis Denisov & Vitalia Sentchenkova Russia
44  Vladimir Baklanov & Leila Agaeva Russia
44  Nikolai Vilkov & Elena Yushina (aka Markosyan) Russia
46  Ivan Kosilov & Natalia Barantseva Russia
47  Damir Valeev & Irina Butolina Russia
48  Aleksy Sklyarov & Olesia Trichinets Russia
49  Oleg Okunev & Julia Odintsova Russia
50  Stanislav Ivanov & Olga Kim Russia

Round 2 (top 93)

51  Dmitri Salov & Elena Alashinova Russia
53  Dmitriy Zinovev & Evgenia Knysheva Russia
54  Alexey Bgantsev & Irina Savelieva Russia
54  Dmitri Ignatev & Tatiana Artemova Russia
54  Vladislav Khudyakov & Alisa Nikulina Russia
57  Ruslan Aydaev & Ekaterina Kramarenko Russia
57  Sandor Stefil & Olga Murzina Russia
57  Alexandr Zateischikov & Elena Belova Russia
60  Sergei Kurkatov & Yulia Kornienko Russia
60  Nikita Lebedev & Alisa Sadovnikova Russia
62  Dmitri Kluchnikov & Anastasia Pristinskaya Russia
62  Yuriy Kremnev & Elena Teresheva Russia
62  Viacheslav Nagov & Daria Novikova Russia
65  Dmitri Polikarpov & Nadezhda Ivleva Russia
66  Mikhail Dobrovolski & Maria Dobrovolskaia Russia
66  Anton Kolegov & Yana Kresteleva Russia
66  Pavel Malov & Kristina Ivanova Russia
66  Ivan Naumov & Vasilisa Larikova Russia
70  Albert Galeev & Anastasia Sgibneva Russia
70  Artem Gorelov & Natalia Detusheva Russia
70  Nazar Norov & Irina Kudryashova Russia
70  Anatoli Shamonov & Anna Berezhnova Russia
70  Aleksandr Tanroverdiev & Anna Baklanova Russia
75  Aleksandr Artiukhov & Ksenia Maslova Russia
76  Yuriy Markin & Maria Trukhanova Russia
76  Maksim Martynov & Julia Lupanova Russia
76  Vladimir Merinov & Anastasiya Stikhina Russia
76  Andrey Mozheyko & Iulia Melnik Russia
80  Sergey Anisimov & Evgeniya Ignatenko Russia
80  Vladimir Tychina & Alexandra Konkina Russia
82  Evgeniy Bykovskiy & Irina Skornyakova Russia
83  Ruslan Kerimov & Anastasiya Dmitrieva Russia
83  Dmitriy Krylov & Violetta Gazaryan Russia
83  Vladimir Matveev & Anna Pakhomova Russia
83  Sergei Solntsev & Elena Petrunina Russia
87  Evgeniy Titov & Elena Luzgina Russia
88  Sergiy Saarbekov & Svetlana Kotova Russia
89  Sergey Gusev & Anna Bloschitsyna Russia
89  Evgeniy Lisunov & Anastasiya Dolinina Russia
89  Dmitriy Tokarev & Yana Glushan Russia
92  Vladimir Kulikov & Olga Tokmakova Russia
93  Denis Erlih & Marina Lebedko Russia
94  Maxim Korovitsyn & Natalia Korovitsyna Russia

Round 1 (top 167)

95  Mikhail Nikolaev & Margarita Kurbatova Russia
95  Aleksandr Zotkin & Ekaterina Zudova Russia
97  Aleksandr Panov & Olga Onischuk Russia
97  Aleksey Plyshevskiy & Natalya Fyedotova Russia
99  Viktor Ptushkin & Ksenia Rybachok Russia
99  Vladimir Volodin & Kira Beksheneva Russia
101  Igor Makarov & Natalya Abramova Russia
101  Andrei Smirnov & Zhanna Shurtseva Russia
101  Pavel Smolin & Anna Galysheva Russia
104  Dmitriy Davydov & Kseniya Rapina Russia
105  Alexei Basmanov & Olga Ovchinnikova Russia
105  Mikhail Borgolyshkinskiy & Ekaterina Blokhina Russia
105  Andrey Boytsov & Natalya Ivanova Russia
105  Nikolai Iskhakov & Maria Kukushkina Russia
109  Peter Kiselov & Daria Karpova Russia
109  Roman Orlov & Anna Kalinkina Russia
109  Evgeniy Pavlov & Yuliya Grabarchuk Russia
112  Roman Kirilkin & Viktoriya Topol Russia
112  Andrey Shtefan & Viktoriya Gunaeva Russia
114  Anton Disterov & Elena Timchenko Russia
114  Artur Medunetsky & Nadezda Ivanova Russia
114  Pavel Savostin & Ekaterina Ponomarenko Russia
117  Andrei Miakotin & Maria Mileshina Russia
118  Vassili Ivanov & Irina Kornilova Russia
118  Roman Prik & Yuliya Aksenova Russia
118  Aleksandr Tormosov & Ekaterina Berezina Russia
121  Pavel Butorin & Karina Zverkovskaya Russia
121  Evgeniy Korshunov & Anastasya Afanasyeva Russia
121  Artiom Olenich & Kristina Olimpieva Russia
124  Andrey Sosnin & Olga Andrianova Russia
124  Aleksandr Voronin & Tatyana Terekhina Russia
126  Vasili Rezmeritsa & Polina Borisova Russia
127  Artur Akhmetov & Anara Almukhanova Russia
127  Aleksey Panteleev & Ekaterina Nikitina Russia
129  Konstantin Makarov & Ksenia Ivanova Russia
130  Sergei Voronin & Raisa Monulenko Russia
131  Aleksandr Anufriev & Alina Smirnova Russia
132  Sergei Ivleev & Elena Afanasieva Russia
132  Aleksandr Sharov & Larisa Savchenko Russia
134  Yuriy Gurbatov & Mariya Svistun Russia
134  Petr Ilin & Olga Lobanova Russia
136  Vasiliy Tyukhtin & Yuliya Savenkova Russia
137  Vyacheslav Efimov & Olga Lillo Russia
137  Maxim Fomin & Olesya Kornienko Russia
137  Alexey Kazachkov & Olga Nagaitseva Russia
137  Michail Kulikov & Ekaterina Starostina Russia
137  Sergey Morozov & Mariya Ryumina Russia
137  Dmitriy Zavyalov & Svetlana Toropova Russia
143  Alexei Sukhov & Svetlana Osetrova Russia
144  Karen Bondarenko & Yulia Maksimova Russia
144  Evgeni Churilov & Vera Tomilova Russia
144  Nikolai Latushkin & Valeria Petrova Russia
144  Mikhail Markov & Nadezda Voronkova Russia
144  Maxim Stishkin & Tatjana Blagovidova Russia
144  Evgeniy Visloukhov & Anna Bessarabova Russia
150  Sergey Breus & Aleksandra Polyakova Russia
150  Aleksandr Karpov & Marina Karpova Russia
150  Oleg Rokshin & Marta Gorlanova Russia
153  Vitali Leshchenko & Tatiana Leshchenko Russia
153  Alexei Zotkin & Irina Karasiova Russia
155  Konstantin Gomelchuk & Natalya Kuznetsova Russia
156  Viktor Dronov & Natalia Nikiforova Russia
157  Denis Chepizubov & Ekaterina Kuleva Russia
157  Pavel Iziumski & Marta Mogilevskaya Russia
157  Dmitri Kriuchkov & Alena Lobas Russia
157  Nikolai Mishin & Marina Pshenichnova Russia
157  Ilya Vanag & Ekaterina Alperovich Russia
162  Andrey Ryabtsev & Nailia Ramazanova Russia
163  Mikhail Pavlov & Anna Jakovetskaya Russia
164  Pavel Gerasimov & Natalia Baranova Russia
164  Sergey Ivanov & Valentina Tulupova Russia
164  Alexei Triakin & Olga Ivanova Russia
167  Mikhail Dubrovski & Olga Mariasova Russia
168  Rustam Galiullin & Yulia Shorokhova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}