Results from Crystal Cup 2004 - Junior II Latin Sunday, 14 March 2004
Check how to advertise your product with us

Crystal Cup 2004
Russia - Moscow Friday, 12 March 2004

Junior II Latin Sunday, 14 March 2004

Final

1  Roman Rastorguev & Yuliya Kuznetsova Russia
2  Roman Kovgan & Marina Sergeeva Russia
3  Andrey Chekmarev & Irina Zuykova Russia
4  Sergey Loginov & Kristina Korobkova Russia
5  Artur Ananyev & Ekaterina Dolmatova Russia
6  Mikhail Aniskin & Yana Petrova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Roman Shatrov & Alexandra Larionova Russia
7  Egor Yuzhakov & Olga Soina Russia
9  Gayk Karamyan & Svetlana Slivinskaya Russia
10  Denis Tagintsev & Svetlana Borisova Russia
11  Yuriy Simachev & Iryna Bolshakova Russia
12  Maksim Komarov & Liliya Abdullina Russia
13  Evgeni Vinkurov & Iulia Baturina Russia
14  Garik Akopdzhanian & Kristina Mironova Russia
15  Denis Goncharov & Ksenia Putko Russia

Quarter-final

16  Denis Buga & Yuliya Galenko Russia
16  Alexandr Krasnenkov & Valeria Morgucheva Russia
18  Anton Besedin & Ekaterina Ishina Russia
18  Georgiy Kiriya & Diana Bugrovskaya Russia
20  Artem Rannev & Yuliya Kashapova Russia
21  Vladislav Petrov & Ekaterina Shmorina Russia
21  Yuriy Shtubov & Iulia Gurkina Russia
23  Andrey Markin & Diana Tuisheva Russia
24  Stepan Babenko & Evgenia Andreevskikh Russia
25  Fuad Dadashev & Yana Chepeleva Russia
26  Aleksandr Alekhov & Svetlana Khrychova Russia
27  Kirill Machuchin & Marina Morozova Russia
27  Daniil Ulanov & Maria Makhaniouk Russia

Round 2 (top 51)

29  Mikhail Korotkevich & Olga Tarasova Russia
30  Daniil Khudyakov & Angelina Ptashkina Russia
31  Denis Kalyuzhnyy & Evgeniya Churikova Russia
31  Aleksandr Pakhomov & Natalya Shevchuk Russia
31  Maksim Zhelabovskiy & Anastasiya Burmistrova Russia
34  Sergey Kumskov & Olga Salyakaeva Russia
34  Aleksandr Pimenov & Aleksandra Mikhaylova Russia
34  Aleksey Stupivtsev & Anush Astabatsyan Russia
37  Aleksey Gubin & Olga Muntyanu Russia
37  Nikolay Mezentsev & Olga Romanenko Russia
39  Vasiliy Safronov & Mariya Brilka Russia
39  Konstantin Tarasov & Aleksandra Akimova Russia
41  Ruslan Kandudin & Darya Afanaseva Russia
42  Vladimir Arkihipenko & Taisia Ruban Russia
42  Denis Glivenko & Dina Bogapova Russia
44  Andrei Badaev & Yulia But Russia
45  Dmitriy Bogush & Kristina Matsak Russia
46  Aleksandr Akimenko & Ksenya Gnezdilova Russia
47  Ilia Ilushin & Elena Pikunova Russia
48  Boris Filatov & Anna Rychagova Russia
49  Pavel Tkachenko & Alevtina Likhacheva Russia
50  Vitaliy Ogorodnikov & Melina Kolmykova Russia
50  Ilya Sokolikov & Svetlana Tikhonova Russia

Round 1 (top 101)

52  Dmitry Abdrashitov & Anna Spirina Russia
52  Evgeniy Sokolov & Ulyana Kolchanova Russia
54  Roman Besedin & Irina Samoylova Russia
54  Sergey Goncharov & Viktoriya Mitenina Russia
54  Vadim Kozenko & Evgeniya Anikina Russia
57  Ivan Patyutkin & Olesya Kanygina Russia
57  Vladislav Sopov & Mariya Alekseeva Russia
59  Konstantin Manuylo & Lali Surmava Russia
60  Georgiy Tkachev & Viktoriya Semenova Russia
61  Dmitry Baranov & Polina Rassadina Russia
62  Vagan Melikyan & Karina Gevorkova Russia
62  Maksim Pimenov & Dayana Pyzhova Russia
64  Evgeni Nasonov & Kseniya Zubareva Russia
64  Evgeniy Sikorskiy & Viktoriya Khashimova Russia
66  Bogdan Tyaglyy & Anastasiya Melnikova Russia
67  Kirill Protsvetov & Kristina Stekolnikova Russia
68  Artem Lutsyuk & Oksana Pavlenok Russia
69  Aleksandr Kazarin & Kristina Kirichkova Russia
70  Anton Milyaev & Elena Kuznetsova Russia
70  Dmitriy Porfenchuk & Mariya Kulaeva Russia
70  Evgeniy Zamotaykin & Irina Panfilova Russia
73  Pavel Fomine & Darya Panferova Russia
74  Egor Efremov & Kristina Gukasova Russia
75  Pavel Bozhoga & Ekaterina Garanich Russia
75  Evgeniy Egorov & Yuliya Krivacheva Russia
77  Nikolay Timofeev & Zhelyana Cude Russia
78  Aleksey Abramov & Anastasiya Goncharenko Russia
78  Yakov Goldberg & Tamara Elsukova Russia
78  Andrey Patrushev & Alina Samsonova Russia
78  Givi Vardanidze & Nina Yurova Russia
82  Nikita Zuykov & Valeriya Chernakova Russia
83  Tigran Akopov & Ekaterina Chuykova Russia
83  Grigoriy Korolev & Darya Anurova Russia
83  Roman Motyzhev & Valeriya Bobenko Russia
86  Aleksandr Kazimirov & Nataliya Krasnova Russia
86  Sergey Lazarev & Evgeniya Lazareva Russia
88  Nikita Gromov & Anastasiya Lyuzzhukhina Russia
88  Yuriy Volokitin & Marina Pershutova Russia
90  Vladislav Dymochko & Yana Khyshiktueva Russia
90  Andrey Romanovskiy & Alena Revyakina Russia
90  Maksim Vorontsov & Anastasiya Vedeneeva Russia
93  Andrey Timoshenkov & Natalya Kostomarova Russia
93  Sergey Yurchenko & Anna Olkova Russia
93  Pavel Zhuravlev & Lyubov Afanaseva Russia
96  Mikhail Kosulin & Galina Kostina Russia
96  Vladislav Kozakov & Aleksandra Ivanova Russia
96  Boris Mironov & Polina Efimova Russia
96  Andrey Yaschenko & Yuliya Aseeva Russia
100  Vitali Ermakov & Aleksandra Konstantinova Russia
100  Aleksandr Plakitkin & Yuliya Trofimova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}