Results from Crystal Cup 2004 - Russian Junior II Standard Saturday, 13 March 2004
Check how to advertise your product with us

Crystal Cup 2004
Russia - Moscow Friday, 12 March 2004

Russian Junior II Standard Saturday, 13 March 2004

Final

1  Nikita Brovko & Natasha Kalashnik Russia
2  Pavel Osin & Evgenia Zakharova Russia
3  Maksim Pokrovskiy & Alina Glazkova Russia
4  Andrey Chekmarev & Irina Zuykova Russia
5  Vladimir Rudko & Daria Talagaeva Russia
6  Dmitri Kitaev & Yulia Tomilina Russia
7  Anton Azanov & Ekaterina Isakovich Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Anton Shumov & Olga Muravskaya Russia
9  Vladimir Arkihipenko & Taisia Ruban Russia
10  Denis Tagintsev & Svetlana Borisova Russia
11  Denis Goncharov & Ksenia Putko Russia
12  Maksim Valeev & Daryana Mikhaylova Russia
13  Roman Kovgan & Marina Sergeeva Russia
14  Kirill Belorukov & Elena Zuzukina Russia
15  Artem Rannev & Yuliya Kashapova Russia
16  Vasiliy Safronov & Mariya Brilka Russia

Quarter-final

17  Aleksandr Akimenko & Ksenya Gnezdilova Russia
17  Dmitri Podgornyi & Irina Shpak Russia
19  Andrei Badaev & Yulia But Russia
20  Yurii Zhiltsov & Alena Popova Russia
21  Gayk Karamyan & Svetlana Slivinskaya Russia
21  Evgeni Vinkurov & Iulia Baturina Russia
23  Stanislav Silvestrovich & Olga Yermakova Russia
24  Garik Akopdzhanian & Kristina Mironova Russia
24  Georgiy Kiriya & Diana Bugrovskaya Russia
24  Daniil Ulanov & Maria Makhaniouk Russia
27  Dmitriy Platov & Kseniya Chudakova Russia
28  Ilya Rubtsov & Mariya Raevskaya Russia
29  Ivan Avdienko & Arina Lelina Russia
29  Semen Ginzburg & Elena Litvinenko Russia

Round 3 (top 59)

31  Alexei Ivanov & Alisa Melnikova Russia
31  Ivan Novikov & Margarita Klimenko Russia
31  Vitaliy Ogorodnikov & Melina Kolmykova Russia
34  Roman Besedin & Irina Samoylova Russia
35  Pavel Zuykov & Inna Ososova Russia
36  Aleksandr Alekhov & Svetlana Khrychova Russia
36  Aleksandr Pakhomov & Natalya Shevchuk Russia
38  Denis Kalyuzhnyy & Evgeniya Churikova Russia
38  Roman Nelyubov & Yuliya Belova Russia
40  Artemiy Busarov & Yuliya Gorshkova Russia
40  Anton Teplykh & Ekaterina Belyaeva Russia
42  Roman Shatrov & Alexandra Larionova Russia
43  Anton Besedin & Ekaterina Ishina Russia
43  Aleksey Gubin & Olga Muntyanu Russia
43  Yuriy Shtubov & Iulia Gurkina Russia
46  Evgeniy Chigiriov & Viktoria Viktorova Russia
46  Denis Glivenko & Dina Bogapova Russia
48  Aleksey Glukhov & Ekaterina Lantsova Russia
48  Viktor Kobelev & Nelia Raspopova Russia
48  Alexandr Krasnenkov & Valeria Morgucheva Russia
48  Sergey Kumskov & Olga Salyakaeva Russia
48  Egor Yuzhakov & Olga Soina Russia
53  Fuad Dadashev & Yana Chepeleva Russia
53  Mikhail Vinokurov & Mariya Salop Russia
55  Tigran Akopov & Ekaterina Chuykova Russia
56  Aleksandr Alshevskiy & Angelina Kuznetsova Russia
56  Aleksandr Kotov & Inna Tsyzman Russia
56  Yuriy Petrov & Anna Parkhomenko Russia
59  Maksim Pimenov & Dayana Pyzhova Russia

Round 2 (top 114)

60  Mikhail Aniskin & Yana Petrova Russia
60  Daniil Khudyakov & Angelina Ptashkina Russia
60  Aleksandr Pimenov & Aleksandra Mikhaylova Russia
60  Ivan Revukhin & Elena Khokhlova Russia
60  Kirill Simakov & Lyubov Ryumina Russia
65  Aleksandr Ivanov & Tatyana Reusova Russia
65  Vladimir Prokopchuk & Dilyara Arifulina Russia
67  Daniil Varlamov & Ekaterina Sergeyeva Russia
68  Ivan Belyaev & Karina Lapina Russia
68  Dmitriy Bogush & Kristina Matsak Russia
68  Yuriy Dudoladov & Ekaterina Artemeva Russia
68  Roman Khomyakov & Svetlana Vyazankina Russia
72  Maksim Komarov & Liliya Abdullina Russia
72  Aleksandr Ovchinnikov & Valeriya Zaikina Russia
72  Artem Yamschikov & Ekaterina Kuznetsova Russia
75  Stepan Babenko & Evgenia Andreevskikh Russia
75  Vadim Kozenko & Evgeniya Anikina Russia
75  Nikolay Kupriyanov & Yelena Pyetrunina Russia
78  Nikolay Mezentsev & Olga Romanenko Russia
78  Vladislav Petrov & Ekaterina Shmorina Russia
80  Rinat Isniyazov & Evgeniya Medvedeva Russia
80  Dmitriy Rudskikh & Anastasiya Polyanina Russia
80  Evgeniy Sokolov & Ulyana Kolchanova Russia
83  Andrey Dubinkin & Anastasiya Sainkina Russia
83  Aleksey Stupivtsev & Anush Astabatsyan Russia
85  Roman Badulin & Ekaterina Fatovskaya Russia
85  Yan Konyshev & Anastasiya Kharitonova Russia
87  Aleksey Abramov & Anastasiya Goncharenko Russia
87  Artem Lutsyuk & Oksana Pavlenok Russia
87  Vladislav Suzdaltsev & Anastasiya Korobitsyna Russia
87  Ivan Turbasov & Angelina Kolot Russia
87  Anton Yefremov & Darya Filipenko Russia
92  Evgeni Pronin & Tatyana Petrova Russia
92  Vadim Romin & Mariya Chistyakova Russia
92  Aleksey Yudkin & Mariya Ofrosimova Russia
95  Sergey Lazarev & Evgeniya Lazareva Russia
95  Evgeniy Nasonov & Alevtina Malenina Russia
95  Ilya Sokolikov & Svetlana Tikhonova Russia
98  Dmitry Abdrashitov & Anna Spirina Russia
98  Nikita Anikeev & Irina Kopytina Russia
98  Anton Chernyshev & Ekaterina Kokhnenko Russia
98  Vasili Khitov & Alina Bashlykova Russia
98  Artem Ovchinnikov & Anastasiya Alekseeva Russia
98  Andrei Timonine & Ekaterina Vasileshnikova Russia
104  Nikolay Muzhichkov & Yuliya Gusarova Russia
105  Aleksandr Fyedorov & Aleksandra Plyasunova Russia
105  Vasiliy Kirin & Olga Lesina Russia
105  Dmitriy Porfenchuk & Mariya Kulaeva Russia
105  Pavel Shustrov & Yuliya Kotsenko Russia
109  Aleksandr Kazimirov & Nataliya Krasnova Russia
110  Konstantin Konstantinov & Evgeniya Panfilkina Russia
110  Kirill Savelev & Anna Shlapak Russia
112  Maksim Fedorchenko & Kristina Kondakova Russia
113  Pavel Tkachenko & Alevtina Likhacheva Russia
114  Ivan Patyutkin & Olesya Kanygina Russia

Round 1 (top 146)

115  Sviatoslav Alshanov & Elizaveta Mokeeva Russia
115  Dmitry Baranov & Polina Rassadina Russia
115  Ilya Davydov & Mariya Sholeva Russia
115  Nikita Gromov & Anastasiya Lyuzzhukhina Russia
115  Dmitriy Kondrashov & Evgeniya Glazunova Russia
115  Mikhail Korotkevich & Olga Tarasova Russia
115  Aleksander Shustrov & Olga Kuznetsova Russia
122  Boris Filatov & Anna Rychagova Russia
122  Nikita Ignatenko & Anna Ignatenko Russia
122  Sergey Kovalchuk & Alina Frolova Russia
122  Aleksey Prokopchuk & Anna Grinina Russia
122  Pavel Zhuravlev & Lyubov Afanaseva Russia
127  Ivan Serebrennikov & Olga Smeshlivaya Russia
128  Vladimir Chernykh & Darya Cherkasova Russia
128  Kirill Protsvetov & Kristina Stekolnikova Russia
130  Kirill Gerasimov & Kristina Ukhanova Russia
130  Konstantin Manuylo & Lali Surmava Russia
130  Anton Ostapeev & Svetlana Nikulova Russia
130  Arseniy Reshilov & Elizaveta Zueva Russia
130  Evgeniy Sikorskiy & Viktoriya Khashimova Russia
135  Artur Ananyev & Ekaterina Dolmatova Russia
135  Konstantin Chigirev & Aleksandra Ezhova Russia
135  Vladimir Dolotov & Mariya Turchannikova Russia
135  Guram Kapanadze & Kseniya Prudko Russia
139  Vladimir Akulenov & Anastasya Kashkova Russia
139  Aleksandr Kazarin & Kristina Kirichkova Russia
139  Maksim Lukyanenkov & Aleksandra Schegoleva Russia
139  Vagan Melikyan & Karina Gevorkova Russia
139  Anton Milyaev & Elena Kuznetsova Russia
139  Dmitriy Prokopchuk & Yuliya Kharitonova Russia
139  Andrey Timoshenkov & Natalya Kostomarova Russia
139  Evgeniy Zaytsev & Olga Kirilenko Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}