Results from Crystal Cup 2006 - Junior II Latin Saturday, 18 March 2006
Check how to advertise your product with us

Crystal Cup 2006
Russia - Moscow Friday, 17 March 2006

Junior II Latin Saturday, 18 March 2006

Final

1  Anton Prokudin & Angelina Sibaeva Russia
2  Artem Kitaygora & Danata Khasanova Russia
3  Martin Nikolov & Liana Churilova Russia
4  Vsevolod Anikin & Evgeniya Vargo Russia
5  Artem Turchenko & Valentina Markina Russia
6  Maksim Gerasimov & Maria Ryabova Russia
7  Aleksandr Shapovalov & Nadezhda Artamonova Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Vadim Dogonadze & Natalya Pavlos Russia
9  Vyacheslav Golubkov & Tatyana Podakova Russia
9  Aleksey Zakharov & Anastasiya Androsova Russia
9  Ilya Zinakov & Arina Tikhomirova Russia
12  Svyatoslav Yachmenyov & Sofiya Pyatova Russia
13  Dmitri Afanasev & Elizaveta Titova Russia
14  Aleksandr Rudakov & Anastasia Shleyger Russia
15  Aleksandr Chapurin & Darya Vashaeva Russia

Quarter-final

16  Dmitriy Markin & Anastasia Kuzmina Russia
16  Sergey Taran & Veronika Drokova Russia
18  Aleksei Eliseev & Anastasiya Rybalko Russia
18  Vagan Tumasyan & Kristina Pozdnyakova Russia
20  Fedor Isaev & Anna Zudilina Russia
21  Stanislav Shteynberg & Mariya Marakina Russia
22  Artem Fedoseev & Elina Akhmetova Russia
22  En Gir She & Anastasiya Markelova Russia
24  Filipp Borisenok & Anastasiya Kuznetsova Russia
24  Nikita Milaev & Vlada Rzhevskaya Russia
26  Islam Dzhabbarov & Marina Troshina Russia
26  Pavel Kalinskiy & Alina Sima Russia
26  Radmir Rafikov & Yuliya Reshetova Russia
29  Mikhail Bretsok & Kristina Kiprskaya Russia

Round 3 (top 52)

30  Vsevolod Evdokimov & Tatyana Dzhenetova Russia
30  Aleksey Kindeev & Anna Udalova Russia
30  Denis Nechaev & Valeriya Dorofeeva Russia
30  Evgeniy Polyakov & Anna Yamashkina Russia
30  Pavel Vays & Olia Budanova Russia
35  Pasha Novikov & Daria Burmistrova Russia
35  Arseniy Reshilov & Alexandra Pavlova Russia
37  Pavel Bichurov & Anna Tabolina Russia
37  Kirill Lisitsyn & Yuliya Kharlamova Russia
37  Vjaceslavs Visnakovs & Valerija Tormozova Latvia
40  Artem Radaev & Ekaterina Danilova Russia
41  Kirill Alexandrov & Antonina Zhukova Russia
41  Sergey Godov & Ekaterina Korchagina Russia
41  Anton Regush & Violetta Moiseeva Russia
44  Peteris Lapins & Luize Darzniece Latvia
44  Denis Tiagunov & Anna Plotnikova Russia
46  Dmitriy Medvedev & Karina Shpakovskaya Russia
46  Oleg Yakushev & Yulia Rodina Russia
48  Kirill Gorelov & Ekaterina Trifonova Russia
48  Denis Meshkov & Diana Manon Russia
50  Maksim Ayrapetyan & Elizaveta Tyuryakhina Russia
50  Artur Nigmatullin & Gulnara Shamsieva Russia
52  Pavel Sedykh & Mariya Bushueva Russia

Round 2 (top 81)

53  Konstantin Astafiev & Natalya Mishina Russia
53  Aleksey Sosedov & Elena Babaeva Russia
55  Egor Yukhanov & Natalya Agapova Russia
56  Alfred Makhmuradzhaev & Ilmira Yunusova Russia
56  Vladimir Palenov & Yuliya Mitina Russia
56  Evgeniy Zavadskikh & Polina Sinitsyna Russia
59  Yuriy Chudik & Yaroslava Pychina Russia
59  Anton Nikulin & Darya Smirnova Russia
59  Aleksandr Nyukhalov & Alina Kryzhanovskaya Russia
62  Andrey Chumachenko & Darya Morozova Russia
62  Grach Kazaryan & Anzhela Klimenteva Russia
62  Nikita Khudyakov & Tatyana Veselkina Russia
62  Andrey Lvov & Rina Khanukaeva Russia
66  Evgeniy Beleevskiy & Kristina Krukhmaleva Russia
66  Viacheslav Korovin & Tatyana Rogacheva Russia
68  Pavel Grechishnikov & Alena Tikhonova Russia
68  Egor Potapov & Valeria Koroleva Russia
68  Anton Seleznev & Sofya Kharochkina Russia
71  Vsevolod Ektov & Yuliya Shevchenko Russia
71  Denis Markov & Valeriya Vdovitsina Russia
73  Nikolay Chistov & Tatyana Saveleva Russia
74  Nikolay Kabukin & Elizaveta Volkova Russia
75  Igor Fedotov & Yuliya Andreychenko Russia
76  Maksim Matyukhin & Alexandra Galkina Russia
76  Aleksandr Reva & Svetlana Zhatkina Russia
78  Dmitriy Parfenov & Valeriya Babina Russia
79  Andrey Belyaev & Angelina Bondarenko Russia
79  Vladislav Stepanov & Violetta Chikovani Russia
81  Vyacheslav Mukhin & Valeriya Leonova Russia

Round 1 (top 113)

82  Aleksey Korolev & Natalya Gurina Russia
83  Stanislav Moiseev & Mariya Shvaleva Russia
83  Aleksandr Mushtakov & Ekaterina Bataeva Russia
85  Vadim Rodionov & Olga Nikiforova Russia
86  Maksim Bykov & Tamara Elsukova Russia
87  Dmitriy Shestakov & Elena Ermakova Russia
88  Aleksandr Kaminskiy & Nataliya Sazonova Russia
88  Viktor Kokhov & Lyubov Lavrinova Russia
90  Aleksandr Orlov & Anna Nasonova Russia
91  Evgeni Yakovykh & Anna Savranchuk Russia
92  Mikhail Kozmenko & Arina Zaychikova Russia
92  Andrey Tsarev & Veronika Tsoy Russia
94  Bogdan Kosarev & Polina Korshunova Russia
94  Mark Rakhimdzhanov & Viktoriya Malevannaya Russia
96  Evgeniy Chmyrev & Ekaterina Schemeleva Russia
96  Boris Golubtsov & Karolina Maevskaya Russia
96  Roman Shmargon & Nailya Kadirli Russia
99  Anton Tuktarov & Natalia O''Connor Russia
100  Rasul Ishmukhametov & Diana Galyamova Russia
100  Aleksandr Medvedev & Anastasiya Nasybullina Russia
102  Pavel Kravtsov & Anzhelika Li Russia
102  Dmitriy Pshenichnikov & Yuliya Solodovnik Russia
102  Andrey Sirotkin & Marina Pavlova Russia
105  Vladislav Bariev & Aleksandra Zaytseva Russia
106  Denis Podkovin & Natalya Suslova Russia
107  Konstantin Gornostaev & Ekaterina Afanaseva Russia
107  Nugzar Kvartskhava & Anastasiya Kiryukhina Russia
109  Vitaliy Gordienko & Anna Mkhitaryan Russia
110  Ilya Samarkin & Darya Tereschenko Russia
110  Pavel Turenko & Anastasia Borisova Russia
112  Ivan Bulychev & Ekaterina Zaletova Russia
112  Norayr Kadyan & Vladlena Tatarchenko Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}