Results from Crystal Cup 2006 - Russian Amateur 10 Dance Championships Friday, 17 March 2006
Check how to advertise your product with us

Crystal Cup 2006
Russia - Moscow Friday, 17 March 2006

Russian Amateur 10 Dance Championships Friday, 17 March 2006

Final

1  Alexei Silde & Anna Firstova Russia
2  Andrei Zaitsev & Anna Kuzminskaya Russia
3  Dmitriy Matveev & Oxana Sidorenko Russia
4  Timur Imametdinov & Ekaterina Nikolaeva Russia
5  Pavel Bartosevich & Marina Karpunina Russia
6  Aleksey Bartolomei & Ekaterina Shayakhmetova Russia
7  Alexey Zakharin & Ekaterina Shvetsova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Evgeni Savatin & Nadiezda Stepochkina Russia
9  Pavel Alexeevsky & Ekaterina Slesarenko Russia
10  Evgeny Orlov & Svetlana Denisova Russia
11  Nikolai Elizariev & Karina Akhmaddoulina USA
12  Ivan Anichkhin & Anastasia Tarlykova Russia
13  Viktor Yushin & Elena Yushina (aka Markosyan) Russia
14  Dmitry Evseev & Nadezhda Rukhlova Russia

Quarter-final

15  Artem Toropchin & Ksenia Salova Russia
16  Vitally Derendiaev & Maria Kirillova Russia
17  Fedor Polyanskiy & Anastasia Gorbonosova Russia
18  Andrei Sergunin & Alexandra Avdeeva Russia
19  Ilya Potapov & Viktoria Akinina Russia
20  Aleksandr Kuznetsov & Anastasia Veslova Russia
21  Grigoriy Kolomeets & Mariya Ignatenko Russia
22  Andrey Gorbunov & Yulia Fadeeva Russia
23  Konstantin Ivanchenko & Vera Sokolova Russia
24  Vladislav Khudyakov & Marina Nikolaeva Russia
25  Anatoly Kupchik & Tatyana Perfilieva Russia

Round 3 (top 49)

26  Alexander Frolov & Alina Shliakhova Russia
26  Artem Michailov & Evgenia Cherkasova Russia
26  Vladimir Vyatkin & Ekaterina Malakhova Russia
29  Sergei Solodov & Olesia Ilukhina Russia
30  Vladimir Shelomitskiy & Ekaterina Leonova Russia
31  Evgeniy Selin & Ekaterina Cherkashina Russia
32  Egor Bezukladnikov & Natalia Belousova Russia
33  Dmitriy Igonkin & Marina Bizaeva Russia
34  Aleksandr Gorelov & Viktoria Pyatilova Russia
35  Sergey Ternovskikh & Valentina Kharitonova Russia
36  Stanislav Sergeev & Olga Sedova Russia
37  Alexandr Frolov & Margarita Pakhomova Russia
37  Sergei Solntsev & Elena Petrunina Russia
39  Denis Krasikov & Kseniya Protopopova Russia
40  Andrey Molodenko & Angelina Sergeeva Russia
41  Stanislav Ivanov & Elena Stepanova Russia
42  Dmitri Polikarpov & Marina Frolova Russia
42  Dmitriy Tokarev & Raisa Monulenko Russia
44  Alexei Blokhin & Yulia Virshke Russia
45  Maksim Martynov & Julia Lupanova Russia
46  Andrey Belugin & Alena Kan Russia
47  Aleksandr Abramov & Ekaterina Kumitskaya Russia
48  Roman Prik & Yuliya Aksenova Russia
49  Aleksey Polyakov & Kseniya Polyakova Russia

Round 2 (top 75)

50  Ilya Ligostaev & Anna Matskevich Russia
50  Yuriy Markin & Maria Trukhanova Russia
52  Dmitriy Bodrov & Ekaterina Emelianova Russia
52  Vladimir Merinov & Anastasiya Stikhina Russia
54  Aleksey Chinenov & Irina Ulyanova Russia
54  Maksim Soyko & Elena Avdeeva Russia
54  Vladimir Tychina & Ekaterina Kim Russia
57  Aleksandr Shelyubskiy & Galina Starovoytova Russia
58  Ilya Aleksandrov & Aleksandra Oshkordina Russia
58  Aleksey Golovkin & Kristina Minina Russia
60  Dmitriy Zavyalov & Kristina Nikulina Russia
61  Kirill Netsvetaev & Oxana Kudriashova Russia
62  Andrey Arkhipkin & Natalya Ablogina Russia
62  Ilia Mikhalenko & Olga Zalivalova Russia
64  Andrey Bazanov & Aleksandra Oschepkova Russia
65  Eduard Zhigurt & Ksenia Vasilyeva Russia
66  Maksim Zhemchuzhnikov & Mariya Sysoeva Russia
67  Igor Cheldiev & Ekaterina Telnova Russia
68  Denis Malakhov & Oksana Bogdanova Russia
69  Dmitriy Voronkov & Natalya Evgrafeva Russia
70  Mikhail Ponomarev & Zoia Ponomareva Russia
70  Kirill Rassolov & Irina Odintsova Russia
72  Vyacheslav Efimov & Olga Lillo Russia
73  Evgeniy Klimov & Tatyana Trofimova Russia
74  Mikhail Bogoslavtsev & Alisa Nikulina Russia
74  Vladimir Kulikov & Inna Ososova Russia

Round 1 (top 100)

76  Vladimir Kisliakov & Aleksandra Bobyleva Russia
76  Aleksandr Smirnov & Anna Shunina Russia
78  Rozalin Siraziev & Victoria Gabaeva Russia
79  Evgeniy Mescheryakov & Yelena Ryabova Russia
80  Vitaliy Surma & Olga Zakharova Russia
81  Yuriy Grekov & Nastya Smolovaya Russia
82  Evgeniy Korshunov & Anastasya Afanasyeva Russia
83  Stanislav Galchev & Mariya Kulagina Russia
84  Aleksey Kiselev & Darya Matalova Russia
85  Denis Chigridov & Ilona Bakanova Russia
86  Rinat Sunitulin & Darya Kushnir Russia
87  Aleksey Yudkin & Liya Sirazieva Russia
88  Evgeniy Pavlov & Yuliya Grabarchuk Russia
89  Oleg Loginov & Ekaterina Samoylyuk Russia
90  Sergey Tredubov & Anna Trukhan Russia
91  Pavel Getmantsev & Anna Bashmakova Russia
91  Sergey Novik & Natalia Baranova Russia
91  Andrey Polnarev & Ksenya Vorobeva Russia
94  Andrey Polyakov & Tatiana Irikhina Russia
95  Igor Asachiy & Olga Zagrivnaya Russia
96  Anton Berliner & Mariya Shaytorova Russia
96  Andrei Spiridonov & Mariya Spiridonova Russia
98  Armen Bogdasarov & Lyubov Gundorova Russia
99  Artur Khayrullin & Alia Kurbanova Russia
99  Dmitriy Klyushnikov & Elena Stepanova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}