Results from Crystal Cup 2006 - Youth Standard Saturday, 18 March 2006
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Crystal Cup 2006
Russia - Moscow Friday, 17 March 2006

Youth Standard Saturday, 18 March 2006

Final

1  Artem Zubarev & Alina Agafonova Russia
2  Mark Volynschikov & Olga Romanenko Russia
3  Aleksandr Biserov & Alla Shamshurova Russia
4  Roman Kovgan & Marina Sergeeva Russia
5  Vladimir Stepochkin & Ilyana Sakal Russia
6  Andrey Chekmarev & Alena Rakhmanova Russia
7  Anton Shumov & Anastasia Popova Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Valentin Savin & Alina Glazkova Russia
9  Maxim Antipin & Irina Ananina Russia
9  Ezio Mattioli & Azzurra Dogana Italy
11  Denis Ermolin & Ekaterina Ermolina Russia
12  Mikhail Aniskin & Valeria Morgucheva Russia
13  Olegs Kuznecovs & Jekaterina Perederejeva Latvia
14  Egor Dulebenets & Natalya Schennikova Russia
15  Nikolay Mezentsev & Darya Yudintseva Russia

Quarter-final

16  Vladimir Prokopchuk & Irina Kalashnik Russia
17  Daniil Varlamov & Kseniya Lyasetskaya Russia
18  Nikolay Konevtsev & Natalya Plaksina Russia
19  Oleg Dzenenko & Maya Abdurakhmanova Russia
20  Dmitriy Platov & Anna Kozyreva Russia
21  Artem Terekhov & Yuliya Pletneva Russia
22  Aleksey Ivanov & Olga Blyum Russia
23  Bogdan Tyaglyy & Anastasiya Izvekova Russia
24  Gayk Karamyan & Mariya Raevskaya Russia
25  Gennadiy Geraskin & Kseniya Tomak Russia
26  Aleksey Zaitsev & Ksenia Schaulina Russia
27  Mihail Pustokhin & Alena Fomitcheva Russia
28  Andrey Dubinkin & Anastasiya Sainkina Russia
29  Stanislav Ryzhuk & Darya Shelestova Russia

Round 2 (top 55)

30  Anton Besedin & Valeriya Yakunchikova Russia
31  Stanislav Fursov & Kira Kuprienko Russia
31  Ruslan Kargin & Ramilya Tibaeva Russia
31  Dmitry Stoborov & Ekaterina Krisanova Russia
34  Georgiy Markaryan & Ekaterina Zlobina Russia
35  Roman Besedin & Mariya Svistun Russia
35  Dmitri Podgornyi & Irina Kopytina Russia
37  Dmitrii Reztsov & Natalia Goncharova Russia
38  Guram Kapanadze & Ekaterina Belyaeva Russia
39  Denis Atyunkin & Nino Suderevskaya Russia
39  Vasiliy Pshenichnikov & Alena Bozhanova Russia
39  Igor Shamrin & Ekaterina Maslova Russia
42  Dmitriy Karasev & Yuliya Karaseva Russia
43  Artem Abdurakhmanov & Mariya Rybakova Russia
44  Aleksey Karpychov & Larysa Karpychova Russia
44  Aleksandr Koshkin & Marina Nesterova Russia
46  Pavel Ditkov & Vladislava Kudryashova Russia
46  Aleksey Druzhinin & Irina Zhernakova Russia
46  Mikhail Kashenkov & Ekaterina Ishina Russia
49  Artem Budrin & Kristina Pozdnysheva Russia
49  Nikita Yurganov & Alla Chernova Russia
51  Dmitriy Mikhalskiy & Irina Firsova Russia
51  Dmitriy Moskalenko & Anna Krylova Russia
53  Andrey Papaev & Ksenia Melikhova Russia
53  Aleksey Sudakov & Anastasiya Babina Russia
55  Aleksandr Vorontsov & Yulia Tumanova Russia

Round 1 (top 108)

56  Nikita Fomichev & Darya Kazantseva Russia
56  Timur Galiullin & Alina Tagirova Russia
56  Vladislav Sterligov & Natalya Shegutova Russia
59  Yuriy Druzhnikov & Natalia Kalinina Russia
60  Rustam Galiullin & Yulia Shorokhova Russia
60  Dmitriy Muravev & Svetlana Makarova Russia
60  Sergey Potemkin & Mariya Potemkina Russia
63  Artem Merkulov & Mariya Smolnikova Russia
63  Maksimilian Polosatov & Yuliya Burenicheva Russia
65  Anton Volkov & Ella Naumova Russia
66  Andrey Gosudarev & Alina Zinoveva Russia
67  Aleksey Polovnikov & Elena Chechetkina Russia
68  Dmitriy Artamonov & Veronika Grigoreva Russia
68  Evgeniy Sikorskiy & Viktoriya Khashimova Russia
70  Ivan Safronov & Margarita Vilkova Russia
71  Kirill Sinitsyn & Ekaterina Fatovskaya Russia
72  Aleksandr Edamenko & Anna Emelyanova Russia
72  Ruslan Morozov & Kseniya Kalinintseva Russia
72  Ilya Schegolev & Mariya Zvezdova Russia
72  Sergey Trishkin & Alevtina Likhacheva Russia
76  Mikhail Komrakov & Daria Vinogradova Russia
76  Sergey Repko & Darya Afanaseva Russia
76  Artem Shipilov & Krystina Komarova Russia
76  Sergey Zharov & Olga Shumilina Russia
80  Andrey Fetisov & Adelina Askhadullina Russia
80  Aleksey Lysenko & Elena Yashina Russia
80  Fedor Pominov & Ekaterina Mikheeva Russia
80  Nikita Suvorov & Darya Lysenko Russia
80  Vladymir Yarmolchuk & Yana Babich Russia
85  Konstantin Lamanov & Alina Pervukhina Russia
86  Timofey Kudryavtsev & Tatyana Lebedeva Russia
87  Igor Arsenev & Olga Khafizova Russia
87  Ruslan Bakhitov & Irma Zueva Russia
87  Semen Osipov & Alina Vinogradova Russia
87  Anton Sokolov & Mariya Kyshtymova Russia
91  Pavel Isobaev & Anastasiya Lokotkova Russia
91  Petr Moiseev & Natalya Lugovskaya Russia
93  Pavel Diviryaga & Elena Logacheva Russia
93  Aleksandr Elagin & Katya Melnikova Russia
93  Dmitriy Gavrin & Mariya Grischeva Russia
93  Rustam Makhmutov & Yuliya Sadova Russia
93  Maksim Vorontsov & Anastasiya Vedeneeva Russia
98  Sergey Goryachev & Dina Vorobeva Russia
98  Gleb Knyazhev & Aleksandra Shoshneva Russia
98  Ilya Kunitsyn & Olga Garbuzeva Russia
98  Igor Nechepurenko & Kseniya Ulyanova Russia
98  Yuriy Podlipaev & Yuliya Rodina Russia
98  Andrey Rakin & Olga Kuschak Russia
104  Maksim Kuzmenkov & Mariya Shamshina Russia
104  Dmitriy Litvinenko & Veronika Aleksandrova Russia
104  Sergey Loginov & Alina Nazarova Russia
104  Pavel Popov & Elina Shapovalova Russia
104  Ivan Zubritskiy & Alina Kalashnikova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}