Results from Crystal Cup 2009 - Junior II Latin Sunday, 15 March 2009
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Crystal Cup 2009
Russia - Moscow Saturday, 14 March 2009

Junior II Latin Sunday, 15 March 2009

Final

1  Valeriy Pavlov & Karolina Maevskaya Russia
2  Vladimir Vasilevich & Anna Magdeeva Russia
3  Artem Efanin & Anastasiya Kornilova Russia
4  Nikita Tabachkov & Ekaterina Kostochkina Russia
5  Vladimir Tkachuk & Polina Mamykina Russia
6  Vladislav Tkachenko & Aleksandra Tarasenko Russia
7  Ivan Klyuev & Tamara Bunatyan Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Kirill Medyanov & Eliza Lozhnikova Russia
9  Denis Golikov & Olesya Frolova Russia
10  Nikita Kadnikov & Aleksandra Koldan Russia
11  Aleksandr Avdeev & Tatyana Paramonova Russia
12  Andrey Khripkov & Mariya Eliseeva Russia
13  Vitaliy Nechaev & Sofya Pechenkina Russia
14  Ivan Varfolomeev & Yana Koroleva Russia
15  Kirill Kuznetsov & Elena Kirilenko Russia

Quarter-final

16  Nikita Dolyuk & Irina Kiryukhina Russia
16  Vadim Likhovtsev & Alina Epeykina Russia
18  Aleksey Degtyarev & Valeriya Besskaya Russia
18  Dmitriy Prikhodko & Anna Ivanova Russia
20  Vyacheslav Kolesnitskiy & Viktoriya Li Russia
21  Andrey Kurmyshev & Viktoriya Makarkina Russia
21  Andrey Trubaenko & Valeriya Lobova Russia
23  Viacheslav Karasev & Anastasiya Zakharchuk Russia
24  Petros Avetisjan & Aleksandra Nekrasova Russia
25  Ivan Mitichkin & Kseniya Sazonova Russia
26  Nikita Bortsov & Olga Voronina Russia

Round 3 (top 51)

27  Dmitriy Karmazin & Anastasiya Talanova Russia
27  Aleksandr Kurennoy & Yuliya Gorlenkova Russia
29  Dmitriy Bayanov & Alina Dichka Russia
29  Vadim Maslov & Yana Cherepanova Russia
31  Pavel Emelyanov & Angelina Troshina Russia
32  Alexey Barkov & Anna Grischenko Russia
32  Roman Blinov & Natalya Kuznetsova Russia
32  Evgeniy Nikitin & Tatyana Antonova Russia
35  Aleksey Dolotov & Mariya Kuznetsova Russia
35  Denis Kalenov & Yuliya Remizova Russia
37  Maksim Promzelev & Yana Kardashenko Russia
38  Vladimir Golubtsov & Darya Barsukova Russia
38  Ilya Lubskiy & Aleksandra Sipyagina Russia
38  Andrey Pegin & Alena Sudnitsyna Russia
41  Evgeniy Kobelev & Aleksandra Sadchenko Russia
42  Aleksey Anelikov & Elizaveta Yuzhakova Russia
43  Vladislav Tolstikov & Viktoriya Andreeva Russia
44  Roman Nosov & Anastasiya Mashtakova Russia
44  Ivan Tsoy & Natalya Streltsova Russia
46  Pavel Surkov & Ekaterina Kalish Russia
47  Artemiy Martynov & Arina Oganesova Russia
48  Maksim Sitkin & Darya Radchenko Russia
49  Igor Gutsan & Diana Maidanic Moldova
49  Egor Sonin & Ekaterina Sonina Russia
51  Nazar Khusnutdinov & Azaliya Dautova Russia

Round 2 (top 99)

52  Ruslan Gasanov & Milena Zaripova Russia
52  Ivan Golovkin & Tamara Grigoryants Russia
52  Semen Sidorenko & Alisa Novitskaya Russia
55  Aleksandr Mikhalkov & Valeriya Sergeeva Russia
55  Albert Trofimov & Elena Guseva Russia
55  Mikhail Zimin & Anastasiya Koveza Russia
58  Egor Savelev & Mariya Orlova Russia
58  Roman Slavyanskiy & Evgeniya Kamenskikh Russia
60  Andrey Loginov & Vasilina Kuchina Russia
61  Aleksey Doronin & Diana Bykova Russia
61  Denis Samarov & Kristina Shinkaryuk Russia
63  Vladimir Martintsov & Yana Aldoshina Russia
63  Aleksey Mukhortov & Marina Bakhmeteva Russia
65  Karlen Agadzhanyan & Elizaveta Shimova Russia
65  Vladislav Antufev & Anna Soloveva Russia
65  Valeriy Pogodin & Anastasiya Ermolaeva Russia
68  Artem Dyakonov & Aleksandra Isachkova Russia
69  Vladislav Ovtin & Anastasiya Koler Russia
70  Ivan Korkovidov & Tatyana Korotkova Russia
71  Vladislav Korennoy & Ksenya Rybina Russia
71  Denis Mironov & Elvira Elagina Russia
71  Vitaliy Tarada & Valeriya Shmeleva Russia
74  Vadim Chistyakov & Angelina Glazkova Russia
74  Oleg Kuznetsov & Anna Vlasova Russia
74  German Shumakov & Tatyana Barannikova Russia
77  Nikolay Paschenko & Ekaterina Fayruzova Russia
78  Aleksey Baranov & Kristina Konovalova Russia
78  Aleksandr Chevardin & Alena Semusheva Russia
78  Sergey Golovachev & Ekaterina Gorodetskaya Russia
78  Ilya Konovalov & Darina Strezh Russia
78  Filipp Popov & Alena Yagodovskaya Russia
83  Vitaliy Belousov & Darya Antyufeva Russia
83  Dmitriy Bolotnikov & Anna Terekhova Russia
83  Vladislav Vereshchak & Maria Novikova Russia
86  Roman Bogatyrev & Anna Polyakova Russia
86  Denis Galimov & Olesya Sheveleva Russia
86  Maksim Glebov & Anna Vasileva Russia
86  Nikita Popov & Darya Erokhina Russia
86  Aleksandr Shershitskiy & Ksenia Nikitina Russia
86  Maxim Smirnov & Darya Kolygina Russia
92  Robert Aleshin & Valeriya Korovina Russia
92  Yaroslav Ponomarev & Yuliya Konkova Russia
94  Vladislav Chernyshov & Alena Ivanova Russia
94  Pavel Kopaev & Darya Sergeeva Russia
94  Dmitriy Sayankin & Arina Podkolzina Russia
94  Roman Tagiltsev & Daria Pastukhova Russia
98  Ivan Malkov & Diana Filatova Russia
98  Vladislav Shatyy & Darya Maryankova Russia

Round 1 (top 148)

100  Anton Sokolov & Kseniya Churkina Russia
101  Viktor Ponomarenko & Viktoriya Kiryakova Russia
101  Nikita Ragozin & Elena Cherkasova Russia
101  Maksim Shabanov & Aleksandra Kachalova Russia
101  Artem Valov & Kristina Murakhovskaya Russia
101  Sergey Vlasiychuk & Elizaveta Polokhina Russia
106  Ilya Egorov & Valeriya Orlova Russia
106  Artemiy Katashinskiy & Marina Katashinskaya Russia
106  Maksim Perov & Margarita Chumutina Russia
106  Vadim Skiruk & Olga Yurasova Russia
110  Zakhar Korolev & Irina Titova Russia
111  Eduard Mineev & Yuliya Chaulina Russia
111  Askar Myakishev & Viktoriya Kashtelo Russia
111  Ilya Suntsov & Alina Konyakhina Russia
114  Evgeniy Temlyantsev & Alisa Chekalova Russia
115  Maksim Gamzaev & Yuliya Shishkanova Russia
116  Roman Zolotarev & Svetlana Lyubutsina Russia
117  Evgeniy Berlyakov & Alena Mozheeva Russia
117  Vasiliy Chernikov & Alisa Makhanova Russia
117  Evgeniy Drozdov & Margarita Alekseeva Russia
117  Arseniy Lavrukhin & Angelina Evseeva Russia
117  Aramais Movsisyan & Diana Yagudina Russia
117  Fedor Reshetnikov & Regina Gvozdeva Russia
117  Roman Silin & Uliana Sheremetyeva Russia
124  Daniil Kuznetsov & Alena Lunichkina Russia
124  Elmir Mardanov & Irina Bulavina Russia
124  Aleksandr Sviridov & Ekaterina Kozhina Russia
124  Mihail Usachev & Elena Reznikova Russia
128  Oleg Korepov & Oksana Chernyavskaya Russia
128  Dmitriy Lukyanchikov & Evgeniya Brodskaya Russia
128  Dmitriy Manoshkin & Larisa Martirosyan Russia
128  Irikliy Papava & Irina Shevchenko Russia
128  Danil Polnomochnykh & Mariya Efimova Russia
133  German Kostyuchek & Anastasiya Menshikova Russia
134  Vladislav Semenov & Ekaterina Khoreva Russia
134  Aleksandr Zaika & Viktoriya Bavykina Russia
136  Aleksandr Merkulov & Dinara Bilyalova Russia
137  Georgiy Chichkan & Yuliya Kiseleva Russia
137  Yan Fedorov & Anastasiya Polyugaeva Russia
139  Aleksandr Komrakov & Kristina Panina Russia
140  Denis Artyushenko & Ekaterina Maslikova Russia
140  Aleksandr Sachkov & Mariya Prokofeva Russia
142  Dmitri Antonov & Anastasiya Tavalinskaya Russia
142  Vasiliy Gurin & Regina Zhilina Russia
142  Sofen Merabet & Alina Gareeva Russia
145  Evgeniy Kurshavkin & Kristina Druzhinina Russia
146  Ignatiy Demidov & Mariya Rakova Russia
146  Andrey Ivanov & Diana Starkova Russia
148  Vsevolod Popov & Anastasiya Vyazovetskova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}