Results from Crystal Cup 2009 - Junior I Latin Saturday, 14 March 2009
Check how to advertise your product with us

Crystal Cup 2009
Russia - Moscow Saturday, 14 March 2009

Junior I Latin Saturday, 14 March 2009

Final

1  Sergey Rozhkov & Marina Zakharova Russia
2  Nikita Pavlov & Veronika Dichka Russia
3  Vladimir Timofeev & Vasilisa Shirobokova Russia
4  Yuriy Lioli & Darya Shishkina Russia
5  Leonid Tishkin & Darya Zheleztsova Russia
6  Ayan Zhumataev & Liya Kazbekova Kazakhstan
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Fedor Kozlov & Victoria Trishina Russia
8  Evgeniy Ozhiganov & Alina Voyna Russia
9  Artem Sattarov & Ilmira Yarullina Russia
9  Timofey Savchuk & Kseniya Prokopenko Russia
11  Maksim Salnikov & Yulia Salnikova Russia
12  Aleksandr Ryabtsev & Yekaterina Maksimova Russia

Quarter-final

13  Evgeniy Atkin & Tatyana Galdina Russia
13  Denis Sultanov & Ekaterina Shomina Russia
15  Vladislav Baksheev & Kristina Garifullina Russia
16  Vladislav Kolesnikov & Ekaterina Vyalshina Russia
16  Yaroslav Kulyaev & Ekaterina Erashova Russia
18  Artem Ananchenko & Polina Golubeva Russia
19  Arsen Israelyan & Anna Mayorova Russia
20  Yaroslav Rysev & Anastasiya Buevich Russia
21  Ivan Ivanov & Diana Baranova Russia
22  Sergey Kuryanov & Mariya Nikonova Russia
23  Anton Nasonov & Alina Dautova Russia
24  Petr Matsarskiy & Valeriya Remina Russia

Round 2 (top 40)

25  Dmitry Khukhko & Sofia Smirnova Russia
26  Nikita Olinichenko & Mariya Maksina Russia
27  Ilya Yaroshko & Yuliya Shiryaeva Russia
28  Nikita Murzin & Darina Lapshina Russia
29  Gleb Tipsin & Olga Korolko Russia
30  Maksim Elfimov & Tomiris Kasenova Russia
31  Sergey Vlasov & Alena Kaftannikova Russia
31  Konstantin Zamigulin & Kristina Bogoslavskaya Russia
33  Vadim Chereslenko & Anna Pereslegina Russia
34  Denis Chesnokov & Mariya Tselischeva Russia
34  Vladislav Veshtemov & Olga Borozdina Russia
36  Aleksandr Steblyanko & Galina Lobova Russia
37  Vladislav Pronikov & Viktoriya Davidenko Russia
38  Georgiy Korotkov & Daria Cherkas Russia
38  Maxim Yakukhin & Ekatarina Davidova Russia
40  Leonid Proskuryakov & Kseniya Khmeleva Russia

Round 1 (top 54)

41  Egor Baranov & Zhanna Shtyrkova Russia
42  Mikhail Prokofev & Mariya Gruzdeva Russia
43  Mikhail Kolosov & Anastasiya Samusevich Russia
44  Oleg Elkin & Elizaveta Zhuravleva Russia
45  Denis Dorokhov & Eleonora Dorokhova Russia
45  Aleksandr Grachev & Darya Petrova Russia
45  Aleksandr Kurbatov & Darya Shamenova Russia
45  Danila Telpukhovskiy & Oliviya Ershova Russia
49  Egor Filin & Katya Nikolaeva Russia
49  Gleb Polischuk & Yana Popova Russia
51  Arayk Balasyan & Diana Sukhareva Russia
52  Denis Utekhin & Elina Zulkarnyaeva Russia
53  Mikhail Akhmedov & Tatyana Isakova Russia
53  Georgiy Koshechkin & Viktoriya Vdovina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}