Results from Crystal Cup 2009 - Youth Latin Saturday, 14 March 2009
Check how to advertise your product with us

Crystal Cup 2009
Russia - Moscow Saturday, 14 March 2009

Youth Latin Saturday, 14 March 2009

Final

1  Armen Tsaturyan & Kristina Bespechnova Russia
2  Yuri Soldatov & Irina Gogoladze Russia
3  Kirill Kolpashchikov & Angelina Sibaeva Russia
4  Danylo Shcherbanyuk & Megi Bakradze Russia
5  Viktor Burchuladze & Valeriya Ryabova Russia
6  Anton Prokudin & Tatiana Vasilieva Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Evgeniy Kuznetsov & Ekaterina Polevtsova Russia
8  David Manukyan & Yana Annina Armenia
9  Vitaliy Novikov & Alisa Proshak Russia
10  Ilja Chubanov & Anastasiya Rybalko Russia
11  Semen Iatsenko & Anna Rozhkova Russia
12  Aleksandr Mikhaylov & Anastasiya Yurovskaya Russia
13  Anton Seleznev & Lyubov Gabbasova Russia
14  Nikolay Likhanov & Vladlena Khodyreva Russia

Quarter-final

15  Aleksandr Kartashov & Kira Zorilova Russia
15  Oleg Starinskiy & Kristina Filyanyushkina Russia
17  Evgeniy Rozin & Anastasia Ermishova Russia
17  Maksim Zarenkov & Darya Zhubareva Russia
19  Aleksey Khramov & Tatyana Veselkina Russia
20  Georgiy Trifonov & Bella Bakarova Russia
21  Konstantin Astafiev & Ekaterina Butenkova Russia
21  Ivan Sizintsev & Darya Dmitrieva Russia
23  Yakov Khomenko & Viktoriya Firsova Russia
24  Maksim Orlov & Darya Grishko Russia
25  Sergey Sharov & Valeriya Lebedeva Russia
25  Pavel Smirnov & Irina Osipova Russia
27  Sergey Chebyshev & Oksana Vetis Russia
28  Maksim Labovkin & Darya Ryzhonina Russia
29  Vagan Tumasyan & Viktoriya Dudinova Russia

Round 2 (top 57)

30  Sergey Kolesnikov & Alena Brizhataya Russia
31  Maksim Melikhov & Alisa Kushnareva Russia
32  Viacheslav Korovin & Tatyana Rogacheva Russia
33  Aleksandr Porozov & Ekaterina Skripkina Russia
33  Paul Reinolt & Madli Pappa Estonia
35  Valeriy Monakhov & Ella Troshina Russia
36  Dmitriy Khusnutdinov & Alina Sytina Russia
36  Mykyta Shmyelyev & Margarita Bondarenko Russia
36  Maksim Varlamov & Olesya Kanygina Russia
39  Nikolay Andruschenko & Darya Seyko Russia
39  David Mhitaryan & Galina Mhitaryan Ukraine
39  Aleksey Shabarshin & Tatevik Manvelyan Russia
42  Leonid Khokhlov & Yulia Koshkina Russia
42  Sergey Kravchenko & Kseniya Garaeva Russia
42  Matvey Shevelev & Vitalina Gigashvili Russia
45  Vadim Antsiferov & Kristina Androsenko Russia
46  Alexey Korablev & Diana Narbikova Russia
46  Sergey Lerke & Yana Lyubyanova Russia
46  Maksim Mkrtchyan & Natalya Tikhonova Russia
49  Kays Nofal & Anna Babchenko Russia
50  Erik Imamov & Snezhana Gribova Russia
50  Aleksandr Pevnitskiy & Kseniya Gogichasvili Russia
50  Evgeniy Polyakov & Elyzaveta Ryzhkova Russia
50  Aleksandr Shinelev & Anastasiya Chernykh Russia
54  Yuriy Chudik & Aleksandra Rygina Russia
54  Roman Rybalko & Svetlana Karavaeva Russia
56  Vadim Shtykov & Anastasiya Grokholskaya Russia
57  Aleksey Shevtsov & Yuliya Mukhatinova Russia

Round 1 (top 117)

58  Maksim Blinov & Mariya Astafeva Russia
58  Anton Kobzev & Yuliya Yauk Russia
58  Aleksandr Safiullin & Elena Komkova Russia
61  Aleksey Dolgushin & Darya Gorkunova Russia
61  Aleksandr Klimkin & Anastasiya Kostyuk Russia
61  Aleksandr Reva & Yana Novikova Russia
64  Yakov Ponomarenko & Yuliya Ponomarenko Russia
64  Maksim Spirin & Antonina Darcheva Russia
66  Dmitriy Maleev & Valeriya Kulikova Russia
66  Artem Starkov & Ritta Zhdanova Russia
68  Danil Preobrazhenskiy & Anastasiya Filyushina Russia
68  Andrey Roman & Ekaterina Schemeleva Russia
70  Nikita Bryzgalov & Alena Mentyukova Russia
71  Vladimir Selin & Ekaterina Chastukhina Russia
71  Ilya Uscheko & Mariya Mazurak Russia
73  Nikolay Kesada Roselo & Mariya Kesada Roselo Russia
73  Aleksey Terevkov & Ekaterina Krivosheina Russia
73  Evgeniy Yanchenko & Ekaterina Frolova Russia
76  Aleksandr Badalyants & Diana Oganesyan Russia
76  Yaroslav Bryalin & Elizaveta Kuzminova Russia
76  Yuriy Pinkovskiy & Mariya Matrosova Russia
79  Dmitriy Pankov & Marina Malinina Russia
80  Rustam Khasanov & Adelia Gaivoronskaya Russia
80  Konstantin Kuzin & Iana Zaitseva Russia
80  Anatoliy Pogorelov & Ekaterina Frizen Russia
83  Maksim Baryshev & Anna Mukhotina Russia
83  Evgenyi Smirnov & Irina Lashmanova Russia
85  Andrei Belyaev & Stella Tkachenko Russia
85  Artem Kovalevskiy & Polina Ryabinkina Russia
85  Pavel Vays & Kseniya Kuzmina Russia
85  Tagir Yusupov & Arina Sadykova Russia
89  Sergey Golubev & Ekaterina Mishina Russia
89  Pavel Maksimov & Nataliya Rakusova Russia
91  Vladislav Khivintsev & Anna Kharitonova Russia
91  Ivan Kulygin & Anastasiya Vladimirova Russia
91  Vyacheslav Okladnikov & Ksenia Frantseva Russia
94  Pavel Yatsuk & Anna Maslova Russia
94  Dmitriy Zusman & Ekaterina Vaskina Russia
96  Kirill Fedoseev & Anastasiya Pugacheva Russia
96  Pavel Kholkin & Mariya Frolova Russia
96  Pavel Tsarev & Polina Tsareva Russia
99  Evgeniy Bizov & Margarita Myagkova Russia
99  Sergey Evdokimov & Anna Kolesnik Russia
99  Artem Pogudin & Viktoriya Konstantinova Russia
99  Aleksey Samarin & Mariya Kruchina Russia
103  Roman Dronov & Elena Durova Russia
103  Mikhail Lezzhov & Alevtina Naumova Russia
103  Artem Safronov & Diana Petrosova Russia
103  Alexandr Tumarov & Alina Panfilova Russia
107  Artemiy Burdin & Inessa Avakova Russia
107  Andrey Fedorov & Viktoriya Kokoeva Russia
107  Vladislav Guskov & Kristina Minaeva Russia
107  Dmitriy Nam & Ekaterina Zaletova Russia
107  Aleksey Romanov & Ekaterina Ivanova Russia
107  Daniil Yurov & Violetta Chikovani Russia
107  Nikita Zavodchikov & Mariya Grischeva Russia
114  Vasiliy Drozdov & Tatyana Saveleva Russia
114  Yaroslav Kanischev & Arina Korelskaya Russia
114  Aleksandr Pakhomov & Mariya Poltoratskaya Russia
114  Nikita Trishkin & Marina Rtischeva Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}