Results from Crystal Cup 2009 - Youth Standard Sunday, 15 March 2009
Check how to advertise your product with us

Crystal Cup 2009
Russia - Moscow Saturday, 14 March 2009

Youth Standard Sunday, 15 March 2009

Final

1  Yuri Soldatov & Irina Gogoladze Russia
2  Viktor Burchuladze & Valeriya Ryabova Russia
3  Ronalds Abols & Santa Vitenberga Latvia
4  Semen Iatsenko & Anna Rozhkova Russia
5  Artem Bronnikov & Anna Argun Russia
6  Filipp Borisenok & Mariya Patratiy Russia
7  Fedor Isaev & Anna Zudilina Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Vladislav Korotchenko & Anna Shevliakova Russia
8  Aleksandr Volodin & Anna Manaenkova Russia
10  Evgeniy Kuznetsov & Ekaterina Polevtsova Russia
11  Aleksey Khramov & Tatyana Veselkina Russia
12  Maksim Orlov & Darya Grishko Russia
13  Paul Reinolt & Madli Pappa Estonia
14  Viacheslav Korovin & Tatyana Rogacheva Russia
15  Artem Braylovskiy & Anastasiya Guseva Russia

Quarter-final

16  Maksim Melikhov & Alisa Kushnareva Russia
17  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Russia
18  Aleksandr Safiullin & Elena Komkova Russia
19  Dmitriy Pleshkov & Anastasia Kulbeda Russia
20  Sergey Kravchenko & Kseniya Garaeva Russia
20  Aleksey Shabarshin & Tatevik Manvelyan Russia
22  Erik Imamov & Snezhana Gribova Russia
22  Artem Mubarakshin & Aleksandra Belous Russia
24  Yuriy Maklakov & Anastasiya Kudaeva Russia
25  Boris Pezhemskiy & Elena Yashina Russia
26  Yuriy Chudik & Aleksandra Rygina Russia
27  Vitaliy Nesterov & Tatyana Abrosimova Russia
28  Maksim Obedkov & Anna Surikova Russia
28  Aleksey Sosedov & Elena Babaeva Russia
30  Ivan Gromyko & Elizaveta Khomyakova Russia

Round 2 (top 52)

31  Nikita Bryzgalov & Alena Mentyukova Russia
32  Sergey Lerke & Yana Lyubyanova Russia
32  Sergey Mazyaev & Olesya Podshivalova Russia
32  Vagan Tumasyan & Viktoriya Dudinova Russia
35  Leonid Khokhlov & Yulia Koshkina Russia
36  David Manukyan & Yana Annina Armenia
37  Kirill Baturin & Nadezhda Artamonova Russia
37  Maksim Zarenkov & Darya Zhubareva Russia
39  Aleksandr Klimkin & Anastasiya Kostyuk Russia
39  Anton Kobzev & Yuliya Yauk Russia
41  Ivan Khlebutin & Elizaveta Gudkevich Russia
42  Matvey Shevelev & Vitalina Gigashvili Russia
43  Anton Amanov & Valentina Belyaeva Russia
43  Nikita Khudyakov & Arina Tikhomirova Russia
43  Dmitriy Scherbakov & Yaroslava Satalkina Russia
46  Maksim Labovkin & Darya Ryzhonina Russia
46  Alexey Poliakov & Elena Litvinyuk Russia
48  Sergey Golubev & Ekaterina Mishina Russia
48  Sergey Sergeev & Irina Ivakina Russia
50  Alexandr Andreev & Anna Chernysh Russia
50  Maksim Mkrtchyan & Natalya Tikhonova Russia
52  Kirill Shishlyannikov & Alina Belyaeva Russia

Round 1 (top 104)

53  Evgeniy Klochkov & Aleksandra Demina Russia
54  Dmitriy Andrianov & Yana Levchenko Russia
54  Pavel Velichko & Yana Romanova Russia
56  Vitaliy Bondarenko & Mariya Zvezdova Russia
56  Aleksandr Meleshkov & Margarita Kalmikova Russia
56  Pavel Miryasov & Anastasiya Bodunova Russia
56  Daniil Yurov & Violetta Chikovani Russia
60  Ivan Komarov & Anastasiya Alekhina Russia
60  Tagir Yusupov & Arina Sadykova Russia
62  Nikolay Kesada Roselo & Mariya Kesada Roselo Russia
62  Aleksandr Khrapov & Anna Kialova Russia
64  Aleksandr Shinelev & Anastasiya Chernykh Russia
65  Grigoriy Kortunov & Evgeniya Polovnikova Russia
66  Anton Balavin & Darya Kuzminova Russia
66  Yakov Ponomarenko & Yuliya Ponomarenko Russia
68  Konstantin Aleksandrov & Natalya Denisova Russia
69  Ilya Bronitskiy & Kristina Bulava Russia
69  Aleksandr Tsvetkov & Anastasiya Zhukova Russia
71  Anton Blagodarov & Elizaveta Zhiltsova Russia
71  Aleksey Dorozhkin & Mariya Yurchenko Russia
73  Kirill Kostryukov & Anastasiya Uvarova Russia
73  Viktor Timofeev & Olga Kovanskaja Russia
75  Aleksandr Badalyants & Diana Oganesyan Russia
75  Evgeniy Polyakov & Elyzaveta Ryzhkova Russia
75  Ivan Prokhorov & Inessa Kryzhanovskaya Russia
75  Evgeniy Yanchenko & Ekaterina Frolova Russia
79  Robert Boyazitov & Alina Khayrutdinova Russia
79  Rustam Khasanov & Adelia Gaivoronskaya Russia
79  Pavel Kholkin & Mariya Frolova Russia
79  Dmitriy Pankov & Marina Malinina Russia
79  Aleksey Samarin & Mariya Kruchina Russia
79  Dmitry Tikhonov & Yekaterina Spiridonova Russia
79  Kirill Tsvetkov & Aleksandra Gureeva Russia
86  Maksim Blinov & Mariya Astafeva Russia
86  Sergey Chekanov & Anna Zuykova Russia
86  Roman Gusev & Anastasiya Gornak Russia
86  Vladislav Khivintsev & Anna Kharitonova Russia
86  Roman Shyurov & Anastasiya Burova Russia
86  Rodion Titov & Ekaterina Tolmacheva Russia
92  Aleksey Borisov & Alena Stadnik Russia
92  Vladimir Gerasimov & Aleksandra Anisimova Russia
92  Yaroslav Kanischev & Arina Korelskaya Russia
92  Dmitriy Nam & Ekaterina Zaletova Russia
92  Pavel Tsarev & Polina Tsareva Russia
97  Vitaliy Gudkov & Anastasiya Afanaseva Russia
98  Aleksey Aksenov & Anastasiya Khomchenko Russia
98  Evgeniy Bizov & Margarita Myagkova Russia
98  Matvey Chekalkin & Anastasiya Mikheeva Russia
98  Vasiliy Drozdov & Tatyana Saveleva Russia
98  Danila Efimov & Anastasiya Rozeeva Russia
98  Andrey Kamzolov & Veronika Pavlova Russia
98  Denis Kravchuk & Ekaterina Parshutina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}