Results from Crystal Cup 2011 - Junior-I Ballroom Saturday, 19 March 2011
Check how to advertise your product with us

Crystal Cup 2011
Russia - Moscow Saturday, 19 March 2011

Junior-I Ballroom Saturday, 19 March 2011

Final

1  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Russia
2  Dmitriy Erofeev & Anna Golubeva Russia
3  Dmitry Polkovnikov & Ekaterina Terekhova Russia
4  Nikita Olinichenko & Elizaveta Pustornakova Russia
5  Aleksey Kapusta & Mariya Pavlova Russia
6  Vasiliy Egorov & Elizaveta Solonenko Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [25] Oleg Chzhen & Elena Zenfirova Russia
8  [18] David Simonyan & Valeriya Pribylskaya Russia
9  [17] Maksim Pugachev & Mariya Litsoeva Russia
10  [15] Anton Filippenko & Anna Maslova Russia
11  [13] Filipp Prodanets & Mariya Kornienko Russia
12  [12] German Zernov & Anastasiya Belyakova Russia
13  [8] Dmitriy Malakhov & Varvara Malakhova Russia

Quarter-final

14  [32] Aleksandr Kokushkin & Kristina Dvoretskaya Russia
15  [30] Komil Vokhidov & Vitalina Maryashina Russia
16  [23] Sergey Novoseltsev & Milana Chekanova Russia
16  [23] Vladimir Zhadan & Svetlana Grechischeva Russia
18  [20] Vladislav Kniga & Yuliana Ovchinnikova Russia
18  [20] Roman Shibaev & Vladislava Andreeva Russia
20  [19] Daniil Anofrikov & Yuliya Andreychikova Russia
21  [13] David Lisovenko & Darya Dyakova Russia
22  [12] Sergey Tebin & Valeriya Bogomolova Russia
23  [11] Ilya Krutaynis & Violetta Piskun Russia
24  [8] Vyacheslav Pashkeev & Margarita Tikhomirova Russia
25  [7] Danila Kazakov & Kristina Kovsh Russia

Round 2 (top 48)

26  [33] Bogdan Kondrakov & Marianna Romas Russia
27  [29] Evgeniy Lebedev & Svetlana Morozova Russia
28  [27] Nikita Pronin & Natalya Shevchenko Russia
29  [26] Gleb Sapon & Aleksandra Teslyuk Russia
30  [25] Aleksey Leontev & Evgeniya Gugushvilli Russia
31  [24] Sergey Novikov & Olesya Shabanova Russia
32  [19] Konstantin Ferroni & Ekaterina Koksharova Russia
33  [18] Kirill Frolov & Anna Dranichnikova Russia
33  [18] Denis Troyan & Elena Bilaya Russia
35  [16] Denis Dubov & Svetlana Zhukova Russia
35  [16] Artem Zhuravlev & Ekaterina Vasileva Russia
37  [14] Dmitriy Savushkin & Elizaveta Krems Russia
38  [11] Nikita Morgun & Vladislava Fedotova Russia
39  [10] Dmitriy Poshekhonov & Alena Rodina Russia
40  [9] Oleg Seregin & Anastasiya Semenova Russia
41  [7] Vladimir Kurganov & Marina Skachkova Russia
41  [7] Dmitriy Rodin & Darya Kashapova Russia
43  [6] Dmitriy Pankin & Viktoriya Polilova Russia
44  [3] Bogdan Nuriev & Anastasiya Bogdanova Russia
45  [2] Daniil Makarkin & Aleksandra Averyanova Russia
46  [1] Fedor Dukhnovskiy & Anna Pozova Russia
46  [1] Timur Shafigullin & Guzel Gabaydullina Russia
48  Lev Perkin & Valeriya Mishina Russia

Round 1 (top 63)

49  [29] Vasiliy Abitov & Elizaveta Sin Russia
49  [29] Nikolay Kurkin & Elizaveta Ilina Russia
51  [28] Boris Chmykhalov & Valeriya Dmitrieva Russia
52  [27] Daniel Volkov & Alina Uzinger Russia
53  [19] Gleb Uratkin & Kristina Vechkanova Russia
54  [17] Denis Arsenin & Viktoriya Kalanzhiy Russia
55  [14] Evgeniy Fabiyanchuk & Virineya Perekopskiya Russia
55  [14] Evgeniy Paranko & Kseniya Gracheva Russia
57  [13] Anton Bondarenko & Elizaveta Bondarenko Russia
57  [13] Daniil Ossipov & Mariya Merkulova Russia
59  [10] Kirill Trutnev & Sofya Korneva Russia
60  [9] Vyacheslav Shilin & Anastasiya Yannaeva Russia
61  [8] Evgeniy Mironov & Varvara Zhigulskaya Russia
62  [5] Yakov Nabiev & Vitalina Volkonitina Russia
62  [5] Aleksey Shevchuk & Alina Maksimova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}