Results from DancefoRUm 2010 - Junior II Standard Thursday, 01 April 2010
Check how to advertise your product with us

DancefoRUm 2010
Russia - Moscow Thursday, 01 April 2010

Junior II Standard Thursday, 01 April 2010

Final

1  Kirill Medyanov & Eliza Lozhnikova Russia
2  Alexey Barkov & Anna Grischenko Russia
3  Yuriy Lioli & Darya Shishkina Russia
4  Vadim Maslov & Yana Cherepanova Russia
5  Aleksey Ermilov & Anna Ilina Russia
6  Ivan Varfolomeev & Yana Koroleva Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [20] Evgeniy Lanchenkov & Polina Dodonova Russia
8  [14] Aleksey Usanov & Sofia Afanasenko Russia
9  [12] Ivan Golovkin & Kseniya Zaikina Russia
10  [7] Zurab Turava & Darya Ispodkina Russia
11  [6] Evgeniy Spadarik & Tatyana Andreeva Russia
12  [5] Aleksey Kuznetsov & Viktoriya Pekarskaya Russia
13  [4] Nikita Bolshakov & Anastasiya Trufanova Russia
13  [4] Nikita Timoshenko & Darya Povalikhina Russia

Quarter-final

15  [16] Anton Dobriyan & Angelina Batrasheva Russia
15  [16] Mikhail Zloschastev & Anastasiya Tulupova Russia
17  [13] Aleksandr Nazarov & Margarita Razomazova Russia
17  [13] Vladimir Rybkin & Valeriya Artamonova Russia
17  [13] Viktor Shiryaev & Viktoriya Petrova Russia
20  [10] Ilya Rykun & Kristina Potapova Russia
20  [10] Gleb Tipsin & Olga Korolko Russia
22  [9] Aleksandr Kravtsov & Darya Matyunina Russia
23  [8] Igor Matveev & Valeriya Maruschak Russia
24  [6] Vladislav Antufev & Kristina Gracheva Russia
25  [5] Nikolay Seleznev & Olga Korzhakova Russia

Round 2 (top 36)

26  [25] Dmitriy Bokov & Aleksandra Lokteva Russia
26  [25] Aleksey Zykov & Valeriya Maslova Russia
28  [24] Rostislav Kolesnik & Violeta Rayskina Russia
29  [21] Aleksandr Komogortsev & Mariya Myzdrikova Russia
29  [21] Artur Zelev & Diana Kochurova Russia
31  [20] Valentin Moshkov & Tamara Saakova Russia
32  [18] Nikita Korotkiy & Angelina Barkova Russia
33  [11] Nugzari Razmadze & Anastasiya Redkina Russia
34  [10] Dmitriy Bolotnikov & Anna Terekhova Russia
35  [7] Yuriy Lukyanov & Marina Buturlina Russia
36  [6] Aleksey Shilkin & Anastasiya Kondakova Russia

Round 1 (top 48)

37  [25] Maksim Sumnitelnyy & Aleksandra Amador Russia
38  [24] Denis Lebedev & Polina Boretskaya Russia
39  [23] Ivan Afanasev & Viktoriya Bobyleva Russia
40  [20] Andrey Tupchienko & Oksana Berestova Russia
41  [18] Artemiy Zherdev & Olga Ustinova Russia
42  [15] Sergey Tkachenko & Ekaterina Morozova Russia
43  [13] Ilya Gusev & Anastasiya Cherkasova Russia
44  [10] Anton Zhukov & Yana Sharova Russia
45  [8] Daniel Kharun & Lyubov Kukharenko Russia
45  [8] Ilya Vasilevskiy & Darya Dormidontova Russia
47  [1] German Erlikh & Marija Mukhina Russia
47  [1] Igor Sukmanov & Valeriya Baryshnikova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}