Results from DancefoRUm 2010 - Junior I Latin Friday, 02 April 2010
Check how to advertise your product with us

DancefoRUm 2010
Russia - Moscow Thursday, 01 April 2010

Junior I Latin Friday, 02 April 2010

Final

1  Anton Nasonov & Alina Dautova Russia
2  Anton Rakov & Kristina Liventseva Russia
3  Ilya Gavrikov & Anna Litovskikh Russia
4  Sergey Aleynikov & Irina Zasko Russia
5  Ivan Ivanov & Sofya Zhilenkova Russia
6  Nazariy Frantsuzov & Darina Lapshina Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [27] Daniil Bykov & Arina Popova Russia
8  [22] Oleg Pshenichnikov & Svetlana Ivanova Russia
9  [20] Anton Miryasov & Sofya Krupina Russia
10  [16] Sean Shiauhwei Lin & Linda Chen Taiwan
10  [16] Georgiy Smirnov & Milana Chekanova Russia
12  [12] Filipp Onischenko & Anastasiya Trachuk Russia

Quarter-final

13  [24] Dzhon Mnatsakanyan & Ekaterina Ponomareva Russia
14  [23] Artiom Yarovoy & Alina Karapetyan Russia
15  [22] Konstantin Ferroni & Ekaterina Maksimova Russia
16  [21] Aleksej Antonov & Kseniya Michurina Russia
16  [21] Sergey Novoseltsev & Mariya Oblakova Russia
18  [20] Georgiy Korotkov & Daria Cherkas Russia
19  [18] Dmitriy Denisov & Yulia Zemtsova Russia
19  [18] Dmitriy Meyzer & Elena Dnischenko Russia
21  [17] Pavel Rasskazov & Elena Zenfirova Russia
22  [16] Ilya Kulakov & Ekaterina Mitrofanova Russia
23  [12] Aleksey Derbilov & Anastasiya Fedoseeva Russia
24  [8] Andrey Pilipenko & Veronika Vorobeva Russia

Round 2 (top 48)

25  [26] Maksim Boychenko & Mariya Berezhnaya Russia
25  [26] Pavel Kornilev & Sofiya Volzhankina Russia
27  [25] Petr Cherentsov & Valeriya Bogomolova Russia
28  [21] Maksim Lavrikov & Darya Matveeva Russia
29  [20] Egor Starchenko & Darya Rodina Russia
30  [19] Sergey Chekhonin & Ekaterina Masharskaya Russia
31  [18] Anton Andreev & Viktoriya Rozhina Russia
31  [18] Pavel Penkovskiy & Mariya Tselischeva Russia
31  [18] Mikhail Shlenskiy & Anna Utyamisheva Russia
34  [17] Dmitriy Savushkin & Ekaterina Pranitskaya Russia
34  [17] Ilya Stepanov & Polina Kulikova Russia
34  [17] Sergey Tebin & Polina Semenova Russia
37  [15] Artem Gafarov & Kseniya Tarasyan Russia
37  [15] Dmitriy Lakhin & Margarita Surodina Russia
39  [13] Konstantin Lebedev & Kseniya Kuvshinova Russia
40  [11] Egor Lomakin & Ekaterina Nikitina Russia
40  [11] Aleksandr Shapovalov & Anna Golubeva Russia
42  [9] Sergey Driga & Yuta Krupnova Russia
42  [9] Aleksey Ryzhkov & Anna Aleksandrova Russia
44  [8] Gleb Sapon & Aleksandra Teslyuk Russia
45  [7] Vladimir Antonenko & Anzhelika Yaschenko Russia
45  [7] Vladislav Komshin & Dzhamilya Vafina Russia
47  [3] Artem Zhuravlev & Ekaterina Vasileva Russia
48  [2] Aydar Aleshin & Yuliya Nazarova Russia

Round 1 (top 64)

49  [34] Vyacheslav Chernov & Darya Baukina Russia
50  [33] Gordey Zeldovich & Anastasiya Strashnova Russia
51  [32] Andrey Agakov & Aleksandra Basharova Russia
52  [31] Timofey Evstropov & Ekaterina Kharkevich Russia
52  [31] Mikhail Petrunin & Nadezhda Khafizova Russia
54  [28] Vladimir Shashkin & Yulia Lukyanova Russia
55  [27] Dmitriy Poshekhonov & Anna Nozdracheva Russia
56  [26] Denis Raev & Aleksandra Semerina Russia
57  [24] Egor Polyakov & Ekaterina Bazilevich Russia
57  [24] Dmitriy Pryamichkin & Darya Gracheva Russia
59  [21] Stepan Yadrenov & Olga Agrelova Russia
60  [20] Aleksandr Vlasov & Darya Ksents Russia
61  [18] Yuriy Telegin & Darya Parshina Russia
62  [16] Ivan Kashtanov & Anastasiya Kashtanova Russia
63  [15] Artemiy Khudoborodov & Galina Shimanskaya Russia
64  [10] Aleksandr Nekipelov & Viktoriya Korobova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}