Results from Danceforum 2011 - Junior II Ballroom Sunday, 10 April 2011
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Danceforum 2011
Russia - Moscow Thursday, 07 April 2011

Junior II Ballroom Sunday, 10 April 2011

Final

1  Sergey Rozhkov & Marina Zakharova Russia
2  Vladislav Kolesnikov & Anna Isakovich Russia
3  Aleksandr Ryabtsev & Ekaterina Vyalshina Russia
4  Petr Matsarskiy & Valeriya Remina Russia
5  Vladimir Rotan & Aleksandra Antonenko Russia
6  Ivan Kalinin & Kristina Stelnikova Russia
7  Ivan Ivanov & Diana Baranova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  [15] Aleksey Lebedev & Ekaterina Gorodetskaya Russia
9  [14] Maksim Boychenko & Mariya Berezhnaya Russia
9  [14] Ivan Popov-lebedyanskiy & Elizaveta Umrikhina Russia
11  [12] Maksim Panov & Sofya Shmukler Russia
12  [10] Sergey Aleynikov & Viktoriya Basyuk Russia
12  [10] Stepan Mikhaylov & Elizaveta Kaygorodova Russia
12  [10] Pavel Novikov & Ksenia Kuzmina Russia

Quarter-final

15  [10] Danila Dudin & Mariya Mikhaylova Russia
15  [10] Evgeniy Propletkin & Kristina Ermakova Russia
17  [9] Vitalij Volosovskij & Anastasiya Kuzina Russia
18  [8] Zurab Turava & Darya Ispodkina Russia
19  [7] Dmitriy Pozdnyakov & Kristina Korsunova Russia
20  [6] Egor Starchenko & Darya Rodina Russia
21  [3] Artiom Yarovoy & Mariya Oblakova Russia
22  [2] Alexsandr Gladkov & Lyudmila Maiorova Russia
22  [2] Nikita Volkov & Svetlana Senko Russia
24  [1] Oleg Smolin & Tatyana Katantseva Russia

Round 3 (top 36)

25  [24] Anton Miryasov & Sofya Krupina Russia
26  [23] Lav Crncevic & Irena Maksimovic Serbia
27  [22] Ivan Kolpaschikov & Veronika Dichka Russia
28  [21] Daniel Kharun & Lyubov Kukharenko Russia
28  [21] Andrey Kuzmin & Sofia Smirnova Russia
30  [20] Svyatoslav Anchukov & Anna Dmitrienko Russia
30  [20] Artem Makarov & Alisa Kostyuk Russia
32  [16] Anton Erofeev & Marija Mukhina Russia
33  [14] Denis Riger & Anastasiya Cherkasova Russia
34  [11] Anton Kandaurov & Ekaterina Isakova Russia
34  [11] Viktor Shiryaev & Dina Zyablova Russia
36  [7] Igor Zhivov & Lyubov Pavlova Russia

Round 2 (top 48)

37  [25] Roman Ulanov & Ekaterina Borisova Russia
38  [24] Dmitri Oleynikov & Irina Oleksyuk Russia
38  [24] Denis Raev & Darya Tkachenko Russia
40  [20] Stepan Yadrenov & Olga Agrelova Russia
41  [18] Ivan Afanasev & Darya Dormidontova Russia
41  [18] Nikita Laptev & Darya Dubchak Russia
43  [16] Ilya Stepanov & Yuliya Varvanina Russia
44  [14] Ilya Kulakov & Karina Nikolaeva Russia
45  [12] Dmitriy Gurenkov & Darya Ermakova Russia
46  [10] Kirill Ferago & Anna Cherepanova Russia
47  [8] Egor Gudkov & Yuliya Nogina Russia
47  [8] Maksim Petrusenko & Irina Shafeeva Russia

Round 1 (top 62)

49  [28] Egor Troshkin & Juliana Menzinskaja Russia
50  [26] Gleb Sorokin & Mariya Shapkina Russia
51  [25] Pavel Sipko & Dina Zykova Russia
52  [24] Maksim Lavrikov & Elina Aksyuk Russia
53  [22] Gleb Gudkov & Yuliya Gaydova Russia
53  [22] Valentin Perov & Natalya Voinova Russia
55  [18] Aleksandr Alekhin & Mariya Gridina Russia
56  [14] Ilya Zavyalov & Anastasiya Volostnykh Russia
57  [8] Dmitriy Bykov & Kristina Duseeva Russia
58  [7] Ivan Afanasev & Sofya Vilkova Russia
58  [7] Igor Antipov & Anna Sytina Russia
60  [4] Maksim Smirnov & Anna Ryzhonok Russia
61  [3] Karim Nagiev & Lala Nagieva Russia
61  [3] Vladislav Safonov & Sayana Chemchoeva Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}