Results from DancefoRUm 2011 - Juvenile II Combi Saturday, 09 April 2011
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

DancefoRUm 2011
Russia - Moscow Thursday, 07 April 2011

Juvenile II Combi Saturday, 09 April 2011

Final

1  Danila Mazur & Anastasiya Polonskaya Russia
2  Daniil Pisankin & Arina Marukhina Russia
3  Nikolay Danshin & Darya Usoltseva Russia
4  Vladislav Velikotskiy & Tatyana Ustinova Russia
5  Nikita Novikov & Kseniya Evseeva Russia
6  Egor Mikhaylov & Yuliya Vetrova Russia
7  Kirill Kuzmin & Anna Samusenko Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  [26] Ilia Krevskiy & Anastasiya Maksimenkova Russia
9  [23] Kirill Ulyanchenko & Mariya Soldatova Russia
10  [22] Maksim Zaruchevskiy & Anastasiya Borisova Russia
11  [19] Aleksandr Goryakin & Aleksandra Sytchenko Russia
11  [19] Nikita Laba & Anastasiya Grishakova Russia
13  [14] Sergey Korobov & Kseniya Taushkanova Russia
14  [10] Bogdan Panyukov & Aleksandra Krivushkova Russia
14  [10] Daniil Zhukovskiy & Mariya Chernyakova Russia
16  [9] Stepan Tsvetkov & Aleksandra Filatova Russia
17  [7] Semen Kokovin & Anastasiya Smirnova Russia

Quarter-final

18  [30] Vladimir Terentev & Yuliya Fedorova Russia
19  [28] Nikita Kolotukhin & Varvara Sveridonova Russia
20  [27] Daniel Artemev & Irma Bolotaeva Russia
21  [26] Maksim Tuzhilkin & Anastasiya Golubeva Russia
22  [25] Dmitriy Chelpanov & Anastasiya Plekhova Russia
23  [23] Sergey Bykovskiy & Sofya Grechkina Russia
24  [21] Dmitry Ronzhin & Aleksandra Raskatova Russia
25  [20] Andrey Finogenov & Darya Klemzikova Russia
25  [20] Maksim Lozitskiy & Elissa Kara Russia
27  [14] Maxim Lachin & Anastasiya Kuznetsova Russia
27  [14] Konstantin Muraru & Polina Astakhova Russia
27  [14] Artem Nasretdinov & Milana Zenkova Russia
30  [13] Daniil Gerasimov & Angelina Gerasimova Russia

Round 2 (top 48)

31  [37] Garik Garibyan & Diana Epeykina Russia
32  [36] Konstantin Mogutnov & Polina Artsibasheva Russia
33  [35] Andrey Baranov & Anna Lapteva Russia
34  [31] Adam Larin & Mariya Bozhevskaya Russia
35  [30] Aleksey Tarasov & Kristina Golubkina Russia
36  [29] Vladislav Abushenko & Dariya Sizikova Russia
36  [29] Dmitriy Shekhovtsov & Mariya Shemyakina Russia
38  [24] Kirill Peshkov & Kristina Komadynko Russia
39  [21] Maksim Puchkov & Khristina Likhanova Russia
40  [20] Vladislav Klimov & Polina Prozorova Russia
40  [20] Nikita Velma & Polina Beloedova Russia
42  [16] Serafim Mikhaylov & Violetta Levchenko Russia
43  [15] Mikhail Piterskiy & Viktoriya Belkina Russia
44  [14] Nikita Puchkov & Yuliya Puchkova Russia
45  [11] Timofey Aleshin & Jaroslava Zinina Russia
46  [8] Mikhail Melikov & Darya Chuksina Russia
46  [8] Ivan Sinev & Yuliya Sapronova Russia
48  [7] Valeriy Strelnikov & Polina Norkina Russia

Round 1 (top 60)

49  [45] Artemiy Golyzhbin & Karina Lyakhno Russia
49  [45] Dmitriy Yusupov & Ekaterina Trufanova Russia
51  [44] Maksim Babich & Ekaterina Shirokova Russia
51  [44] Marat Finov & Lada Bondarenko Russia
53  [41] Artemiy Markin & Polina Biryukova Russia
53  [41] Pavel Oreshonkov & Tatyana Perlova Russia
55  [33] Dmitriy Kozlov & Inna Levchuk Russia
56  [32] Viktor Surkov & Aleksandra Tsvetkova Russia
57  [28] Dmitriy Galchenkov & Anastasiya Klimova Russia
57  [28] Mikhail Timofeev & Darya Egorushkina Russia
59  [24] Maksim Pavlov & Anastasia Maksimova Russia
60  [23] Aleksandr Kislyakov & Liliya Fadeeva Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}