Results from Europe-Asia Cup - Junior II Latin Sunday, 25 November 2007
Check how to advertise your product with us

Europe-Asia Cup
Russia - Ekaterinburg Sunday, 25 November 2007

Junior II Latin Sunday, 25 November 2007

Final

1  Vadim Dogonadze & Natalya Pavlos Russia
2  Dmitriy Pleshkov & Anastasia Kulbeda Russia
3  Ilya Malyshev & Darya Savanova Russia
4  Evgeniy Shumakher & Tatyana Ponkina Russia
5  Sergey Mikryukov & Darya Kosacheva Russia
6  Gennadiy Osadchiy & Darya Zhubareva Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Nikita Kryaktunov & Darya Yaschenko Russia
8  Ilya Sukhonosov & Yana Demina Russia
9  Nikita Goncharov & Anastasiya Gimazova Russia
10  Andrey Balakin & Yuliya Samorodova Russia
11  Evgeniy Rud & Alina Otrosnova Russia
12  Anton Filippov & Elena Krasnoselskikh Russia
13  Nikita Ladanov & Dariya Zhukova Russia

Quarter-final

14  Nikita Churikov & Ekaterina Tokareva Russia
15  Lev Vasilev & Ekaterina Sirotina Russia
16  Danil Koryapin & Marina Donkeeva Russia
16  Dmitriy Murdasov & Elena Andreeva Russia
18  Denis Sivkov & Aleksandra Rufeva Russia
19  Vitaliy Fedotov & Viktoriya Polukhina Russia
20  Gleb Bayborodskikh & Alina Bayborodskikh Russia
20  Igor Galkin & Alina Baklanova Russia
22  Evgeniy Nos & Aleksandra Kalyuzhnaya Russia
22  Roman Tychkin & Anastasiya Vorobeva Russia
22  Anton Yaremenko & Anastasiya Tobolkina Russia
25  Dmitriy Shelest & Valentina Kostyrina Russia
26  Mikhail Korabelschikov & Irina Ufimtseva Russia

Round 1 (top 51)

27  Dmitriy Bittaraev & Ulyana Skutina Russia
27  Aleksandr Shavaliev & Valeriya Blokhina (aka Kataykina) Russia
29  Ivan Levin & Irina Skulkina Russia
30  Aleksandr Drozhzhev & Mariya Bobyreva Russia
30  Aleksandr Eroshevich & Darya Volkova Russia
30  Dmitriy Kozyrin & Anna Podgorbunskikh Russia
33  Evgeniy Stepanishin & Darya Arkhipova Russia
34  Denis Nekhoroshkov & Ekaterina Khlebnikova Russia
35  Vadim Chobanu & Mariya Parshukova Russia
35  Roman Semenchuk & Vilena Lukyanchuk Russia
37  Maksim Danishkin & Anastasiya Pugacheva Russia
37  Artem Kutsenok & Anastasiya Smantser Russia
37  Andrey Musin & Ekaterina Popova Russia
40  Stepan Zvada & Lyubov Mukhtarova Russia
41  Alfred Sabitov & Kseniya Yakovleva Russia
42  Aleksandr Silin & Yuliya Konkova Russia
42  Sergey Yachmenev & Polina Mitryakova Russia
44  Anatoliy Filatov & Olga Yagodina Russia
45  Arkadiy Shvydkiy & Anastasiya Konteeva Russia
46  Igor Elagin & Olesya Chebotar Russia
47  Aleksandr Torgovtsov & Galina Lazareva Russia
48  Aleksandr Danilov & Anna Kostareva Russia
49  Aleksey Danilov & Darya Shalabina Russia
50  Dmitriy Nekrash & Elizaveta Ushkova Russia
51  Evgeniy Maltsev & Elina Ryaschenko Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}