Results from Europe-Asia Cup - Junior II Standard Sunday, 25 November 2007
Check how to advertise your product with us

Europe-Asia Cup
Russia - Ekaterinburg Sunday, 25 November 2007

Junior II Standard Sunday, 25 November 2007

Final

1  Dmitriy Pleshkov & Anastasia Kulbeda Russia
2  Vadim Dogonadze & Natalya Pavlos Russia
3  Vladimir Pavlov & Aleksandra Pavlova Russia
4  Evgeniy Stepanishin & Darya Arkhipova Russia
5  Gennadiy Osadchiy & Darya Zhubareva Russia
6  Aleksandr Shavaliev & Valeriya Kataykina Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Anton Filippov & Elena Krasnoselskikh Russia
8  Nikita Ladanov & Dariya Zhukova Russia
9  Evgeniy Nos & Aleksandra Kalyuzhnaya Russia
9  Ilya Sukhonosov & Yana Demina Russia
11  Dmitriy Kozyrin & Anna Podgorbunskikh Russia
12  Anton Yaremenko & Anastasiya Tobolkina Russia
13  Andrey Balakin & Yuliya Samorodova Russia
14  Maksim Danishkin & Anastasiya Pugacheva Russia
14  Lev Vasilev & Ekaterina Sirotina Russia

Quarter-final

16  Nikita Churikov & Ekaterina Tokareva Russia
17  Ivan Mikerov & Mariya Parshina Russia
18  Sergey Mikryukov & Darya Kosacheva Russia
18  Sergey Vlasov & Veronika Lisser Russia
20  Vitaliy Fedotov & Viktoriya Polukhina Russia
21  Ivan Levin & Irina Skulkina Russia
21  Evgeniy Rud & Alina Otrosnova Russia
23  Dmitriy Murdasov & Elena Andreeva Russia
24  Gleb Bayborodskikh & Alina Bayborodskikh Russia
25  Mikhail Korabelschikov & Irina Ufimtseva Russia
25  Aleksandr Torgovtsov & Galina Lazareva Russia
27  Roman Semenchuk & Vilena Lukyanchuk Russia
28  Dmitriy Bittaraev & Ulyana Skutina Russia
28  Igor Galkin & Alina Baklanova Russia

Round 1 (top 56)

30  Andrey Musin & Ekaterina Popova Russia
31  Aleksandr Eroshevich & Darya Volkova Russia
31  Danil Koryapin & Marina Donkeeva Russia
33  Arkadiy Shvydkiy & Anastasiya Konteeva Russia
33  Denis Sivkov & Aleksandra Rufeva Russia
35  Aleksandr Danilov & Anna Kostareva Russia
35  Roman Tychkin & Anastasiya Vorobeva Russia
37  Aleksey Danilov & Darya Shalabina Russia
38  Sergey Kolosnitsin & Ekaterina Ivanova Russia
38  Artem Kutsenok & Anastasiya Smantser Russia
38  Dmitriy Shelest & Valentina Kostyrina Russia
41  Denis Nekhoroshkov & Ekaterina Khlebnikova Russia
42  Alfred Sabitov & Kseniya Yakovleva Russia
42  Aleksandr Silin & Yuliya Konkova Russia
42  Sergey Yachmenev & Polina Mitryakova Russia
45  Rodion Boldyrev & Ekaterina Anufreychuk Russia
46  Stepan Zvada & Lyubov Mukhtarova Russia
47  Igor Elagin & Olesya Chebotar Russia
48  Maxim Dechenko & Maria Nyemyechenkova Ukraine
48  Aleksandr Semenov & Aleksandra Vasilkina Russia
48  Anatoliy Soldatov & Anastasiya Kochneva Russia
51  Evgeniy Maltsev & Elina Ryaschenko Russia
51  Aleksey Nikiforov & Tatyana Shardina Russia
51  Mikhail Sufiyanov & Valeriya Bykova Russia
54  Aleksey Agafonov & Tatyana Zhidkova Russia
54  Sergey Amelin & Galina Zhigaylo Russia
54  Vadim Chobanu & Mariya Parshukova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}