Results from Europe-Asia Cup - Junior II Ballroom Sunday, 29 November 2009
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Europe-Asia Cup
Russia - Ekaterinburg Saturday, 28 November 2009

Junior II Ballroom Sunday, 29 November 2009

Final

1  Andrey Loginov & Nadezhda Yashkina Russia
2  Dmitriy Knyazev & Kseniya Sabanina Russia
3  Yaroslav Ponomarev & Yuliya Konkova Russia
4  Evgeniy Aksenov & Margarita Dyachenko Russia
5  Maksim Zmeev & Anastasiya Adamovich Russia
6  Ilya Petukhov & Alena Zheleznitskikh Russia
7  Aleksandr Sedykh & Polina Khamova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  [34] Vitaliy Nechaev & Sofya Pechenkina Russia
9  [33] Egor Prokhorov & Aleksandra Yaremenko Russia
10  [29] Ilya Kolotushkin & Valeriya Kolmogorova Russia
11  [26] Vitaliy Ludaev & Polina Sokolova Ukraine
12  [19] Ivan Lovkov & Olga Sadkova Russia
13  [18] Grigoriy Sokolov & Yuliya Imamutdinova Russia
14  [17] Vitaliy Tarada & Valeriya Shmeleva Russia

Quarter-final

15  [37] Denis Galimov & Olesya Sheveleva Russia
16  [36] Evgeniy Berlyakov & Dariya Zhukova Russia
17  [26] Ilya Bushuev & Veronika Lisser Russia
17  [26] Maksim Lashevich & Anna Sabirova Russia
19  [25] Denis Khafizov & Yana Popkova Russia
20  [21] Nikita Popov & Darya Erokhina Russia
21  [20] Ivan Khrenov & Anna Maltseva Russia
22  [18] Vladislav Bozhko & Leyla Akberdieva Russia
23  [17] Ilya Rykun & Kristina Potapova Russia
23  [17] Mikhail Skorobogatov & Anastasiya Sukhareva Russia
25  [13] Adolf Brungardt & Ekaterina Pereslavtseva Russia
26  [11] Dmitriy Medonov & Mariya Novgorodtseva Russia

Round 2 (top 48)

27  [33] Fedor Reshetnikov & Mariya Galkina Russia
28  [32] Igor Bologov & Kseniya Koval Russia
28  [32] Andrey Ivachev & Darya Smagina Russia
30  [28] Pavel Plotnikov & Mariya Yushkova Russia
30  [28] Konstantin Ten & Vera Ignateva Russia
32  [25] Artem Mikeshkin & Anna Maltseva Russia
33  [24] Maksim Volkov & Anastasiya Novoselova Russia
34  [23] Dmitriy Agashkov & Alina Kashaeva Russia
34  [23] Georgiy Maltsev & Anna Onufrieva Russia
36  [21] Roman Bogatyrev & Anna Polyakova Russia
36  [21] Nikita Ragozin & Elena Cherkasova Russia
38  [20] Aleksandr Ivanov & Mariya Garyashina Russia
38  [20] Sergey Koryakov & Darya Koshutina Russia
40  [19] Denis Krapotkin & Darya Moreva Russia
41  [18] Maksim Nikitin & Tatyana Karkh Russia
42  [17] Pavel Kokhanovskiy & Elza Akhmetyanova Russia
43  [16] Oleg Chaykovskiy & Svetlana Dyuryagina Russia
44  [13] Yuriy Ezhov & Anastasiya Yudina Russia
45  [12] Ruslan Gabitov & Dilyara Gabitova Russia
46  [9] Mark Velichko & Anastasiya Volyanskaya Russia
47  [8] Van Nguen & Darya Krylova Russia
48  [4] Evgeniy Statnykh & Kseniya Krepisova Russia

Round 1 (top 67)

49  [38] Aleksandr Ivanov & Darya Kosogorova Russia
49  [38] Maksim Sharkov & Anna Yarunova Russia
51  [37] Viktor Miroschnichenko & Mariya Manakova Russia
52  [36] Konstantin Piashin & Maria Lazuta Russia
52  [36] Anatoliy Polyakov & Tatyana Voteva Russia
54  [35] Rostislav Evdokimov & Mariya Kobeleva Russia
55  [33] Dmitriy Emarov & Aleksandra Egorova Russia
56  [32] Artem Gorin & Marina Skulkina Russia
56  [32] Aleksandr Mednov & Mariya Cherkasova Russia
56  [32] Mikhail Mikhalev & Olga Samylkina Russia
56  [32] Valeriy Shatov & Sofya Kondraschova Russia
56  [32] Georgiy Starodubtsev & Kristina Avagyan Russia
61  [30] Aleksandr Bertenev & Polina Levina Russia
62  [26] Aleksey Gendler & Viktoriya Saburova Russia
63  [25] Andrey Ivanov & Anna Vedeneva Russia
64  [23] Vladislav Golub & Elena Novopashina Russia
65  [17] Dmitriy Krinytsyn & Anastasiya Mikhaylina Russia
66  [10] Bogdan Tyulpa & Elizaveta Grankina Russia
67  [7] Aleksandr Shidlovskiy & Svetlana Krylova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}