Results from Europe-Asia Cup - Juvenile 2 Combination (8 dances) Sunday, 29 November 2009
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Europe-Asia Cup
Russia - Ekaterinburg Saturday, 28 November 2009

Juvenile 2 Combination (8 dances) Sunday, 29 November 2009

Final

1  Dmitriy Kulebakin & Evelina Bilalova Russia
2  Rinat Sharapov & Alina Vasileva Russia
3  Andrey Kovalev & Natalya Karkach Russia
4  Egor Goncharuk & Yuliya Iovits Russia
5  Mikhail Khasanov & Anastasiya Parakhnich Russia
6  Emil Kabirov & Darya Morozova Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [44] Evgeniy Erdelevskiy & Arina Zhilina Russia
8  [43] Kirill Burkov & Sofya Garevskikh Russia
8  [43] Nikita Gololobov & Aleksandra Tolstykh Russia
8  [43] Artur Ibulaev & Galiya Abasheva Russia
8  [43] Lev Mordvinkin & Aleksandra Pechenkina Russia
12  [18] Vladimir Lind & Polina Lepukhina Russia

Quarter-final

13  [47] Andrey Nevolin & Svetlana Galimkhanova Russia
14  [45] Yaroslav Govorukhin & Veronika Toropova Russia
15  [44] Ivan Kostorechenko & Elizaveta Vaganova Russia
16  [41] Daniil Anofrikov & Viktoriya Bulasheva Russia
17  [40] Vladislav Konyaev & Natalya Farlenkova Russia
18  [33] Daniil Nikulin & Anzhelika Beletskaya Russia
19  [22] Maxim Agarkov & Suzanna Gasparyan Russia
20  [19] Kirill Buynichenko & Elizaveta Shekhovtsova Russia
21  [18] Nikita Znamenschikov & Darya Khabarova Russia
22  [16] Sergey Kudisov & Darya Lobuntsova Russia
23  [13] Danil Kharisov & Karina Galeeva Russia
24  [10] Dmitriy Kovalenko & Polina Loran Russia

Round 2 (top 40)

25  [38] Nikita Zagvozdin & Tatyana Soboleva Russia
26  [35] Georgiy Ilinykh & Anzhelina Ilinykh Russia
27  [33] Nikita Isupov & Anastasiya Khlebutina Russia
28  [32] Evgeniy Gusev & Yulana Ponomareva Russia
28  [32] Maksim Yurasov & Irina Babkina Russia
30  [29] Petr Kutyavin & Darya Maslova Russia
31  [28] Valentin Nesterov & Alina Novikova Russia
31  [28] Maksim Yakimov & Valentina Chakina Russia
33  [26] Artur Tagirov & Ralina Adilgareeva Russia
34  [25] Yaroslav Apryatkin & Arina Shalaumova Russia
34  [25] Danil Polezhaev & Elizaveta Kozlikina Russia
34  [25] Vladislav Ulyanenko & Ekaterina Lukanina Russia
37  [24] Egor Marinenkov & Anastasiya Nazarukova Russia
38  [23] Dmitriy Naymushin & Ekaterina Shiringina Russia
38  [23] Aleksey Sayapin & Mariya Chuykina Russia
40  [22] Nikita Kosenko & Arina Sintsova Russia

Round 1 (top 57)

41  [46] Ivan Balamutovskiy & Anna Myakenkaya Russia
41  [46] Boris Shalimov & Lidiya Petrenko Russia
43  [45] Pavel Tyumentsev & Anna Temruk Russia
44  [43] Denis Shirobokov & Anastasiya Anisimova Russia
45  [42] Danila Baulin & Anastasiya Butalova Russia
45  [42] Egor Glazkov & Alena Devyatova Russia
47  [41] Vladimir Kovalev & Valeriya Dikanova Russia
48  [40] Evgeniy Khomchuk & Natalya Skvortsova Russia
49  [39] Leonid Zobnin & Alina Zorina Russia
50  [38] Artemiy Khudoborodov & Galina Shimanskaya Russia
51  [33] Egor Burkov & Olga Korzhavina Russia
52  [30] Andrey Ogleznev & Evgeniya Meleshko Russia
52  [30] Aleksandr Zavyalov & Anna Tabakova Russia
54  [26] Andrey Maul & Ekaterina Loskutova Russia
55  [23] Nikita Elgushev & Elvina Davletshina Russia
56  [18] Pavel Dobra & Viktoriya Gladysheva Russia
57  [5] Maxim Kuyanov & Yana Savenkova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}