Results from German Open 1999 - Junior I Ten Dance Wednesday, 25 August 1999
Check how to advertise your product with us

German Open 1999
Germany - Mannheim Tuesday, 24 August 1999

Junior I Ten Dance Wednesday, 25 August 1999

Final

1  Simonas Dargis & Viktoria Puzirauskaite Lithuania
2  Vladimir Filippov & Polina Kazatchenko Russia
3  Konstantin Kasper & Oxana Sidorenko Russia
4  Sebastian Jorgens & Marina Gerlitz Germany
5  Evgeniy Andreev & Galina Abramova Russia
6  Nikolai Elizariev & Karina Akhmaddoulina Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Raimondo Todaro & Jenny Bonfiglio Italy
8  Artur Frantsevich & Svetlana Gudyno Russia
9  Oleksey Gotsuliak & Nataliya Zadriboroda Ukraine
10  Alex Zampierollo & Klizia Zampierollo Italy
11  Lukasz Czarnecki & Andzelika Starczewska Poland
12  Petr Kashinski & Tatiana Gorodilina Russia

Quarter-final

13  Artem Zabgaev & Anastassia Zdatchevskaia Russia
14  Anton Martchouk & Daria Gloukhova Russia
14  Maksym Syelikov & Veronika Burtova Ukraine
16  Aleksey Gayduk & Valeria Oleinikova Russia
16  Luca Orefice & Emanuela Iavarone Italy
16  Edgaras Saldukas & Giedre Kukucionyte Lithuania
19  Nikita Irbitskiy & Yuliya Kharitonova Russia
19  Yevgen Lisunov & Tetyana Pochtar Ukraine
21  Grigory Novikov & Olga Masochina Russia
21  Ewgenij Schischkin & Oxana Lebedew Kazakhstan
23  Felix Hanus & Simone Herrmann Germany
24  Timur Imametdinov & Marina Zykova Russia

Round 2 (top 48)

25  Ivan Golovatenko & Valeriya Polezhako Ukraine
25  Mateusz Munski & Dorota Florek Poland
27  Andrei Shoubaro & Ekaterina Vagner Russia
28  Valentin Chmerkovskiy & Diana Olonetskaya USA
29  Grzegorz Brzeszczak & Katarzyna Swirska Poland
29  Gary Wright & Adriana Di Nardi England
31  Artem Kadomski & Tatiana Federova Russia
32  Valera Musuc & Ina Pinzaru Moldova
33  Pavel Goniukov & Anna Kozyreva Russia
33  Ivo Havranek & Zuzana Prokopova Czech Republic
33  Philipp Reiss & Katja Pinkatschek Germany
33  Ilia Tinkelman & Elena Chachko Israel
33  Daniil Vaulin & Alina Mokeeva Russia
38  Krzysztof Mendyka & Kamila Skotnicka Poland
39  Georgiy Korolyov & Inessa Tanova Ukraine
39  Alexander Muretov & Olga Serpikova Russia
39  Bogdan Tarasov & Ganna Lantukh Ukraine
42  Denis Moisei & Elena Mantaluta Moldova
42  Martin Reiss & Corinna Sadowski Germany
42  Leonid Toma & Elena Viscu Moldova
45  Denis Balan & Elena Rabinovici Moldova
46  Hrafn Hjartarson & Helga Bjornsdottir Iceland
47  Konstantin Karakalov & Ekaterina Ebert Russia
47  Tomas Rynes & Zuzana Votrelova Czech Republic

Round 1 (top 69)

49  Sigurdur Arnarsson & Sandra Espersen Iceland
50  Michal Uryniuk & Katarzyna Uryniuk Poland
51  Michael Regonesi & Michela Oberti Italy
52  Daniel Haidau & Iulia Tancau Romania
52  Maciej Kaminski & Kinga Lukasik Poland
52  Denis Tikhonov & Mariya Levchenko Ukraine
52  Andrei Voinea & Raluca Voinea Romania
56  Evgeniy Bulatov & Evgenia Syrykh Russia
57  Cezar Lorin Petriuc & Ioana Filaret Romania
58  Filip Maly & Veronika Mala Czech Republic
59  Christian Schonert & Isabel Mattern Germany
60  Ionut Gabriel Gavril & Amira Niculita Romania
61  Pavlo Darakov & Viktoriya Pasynkova Ukraine
61  Eugen Gaar & Sabine Vorbrodt Germany
61  Radim Mikulastik & Leona Volfova Czech Republic
64  Iulian Dinca & Ioana Raluca Popa Romania
65  Boris Lavonenko & Elena Zonova Russia
66  Marc Miranda & Vera Bras Portugal
67  Maurizio Ferrari & Claudia Scannicchio Italy
67  Erich Klann & Carmen Schlenger Germany
67  Sergio Rodriques & Ana Vieira Portugal
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}