Results from German Open 2003 - Juniors I Standard Monday, 18 August 2003
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

German Open 2003
Germany - Mannheim Monday, 18 August 2003

Juniors I Standard Monday, 18 August 2003

Final

1  Anton Danilyuk & Olena Lyashchenko Ukraine
2  Evgheni Cazacu & Svetlana Visinscaia Moldova
3  Kirill Belorukov & Olga Nikolajeva Russia
4  Roman Kovgan & Marina Sergeeva Russia
5  Mikhail Aniskin & Yana Petrova Russia
6  Anton Karpov & Anna Volkova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Victor Kraft & Marina Beck Germany
8  Francesco Galuppo & Debora Pacini Italy
9  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Poland
10  Taimonas Mazeika & Jekaterina Plikosova Lithuania
11  Anton Azanov & Maria Kudriashova Russia
12  Nelu Girbu & Iana Gorodianova Moldova

Quarter-final

13  Semen Iatsenko & Anna Rozhkova Russia
14  Motiejus Bagdonas & Gabriele Brazauskaite Lithuania
15  Roman Shatrov & Alexandra Larionova Russia
16  David Odstrcil & Aneta Adamcova Czech Republic
16  Valeriy Sasin & Ruzana Yudytska Ukraine
18  Ilya Bardakhan & Yana Agapova Moldova
18  Pavel Zvychaynyy & Anna Povazhnaya Russia
20  Andrey X Gusev & Anna Khokhlova Russia
21  Konstantin Gorodilov & Erika Reinaru Estonia
22  Ivan Avdienko & Arina Lelina Russia
23  Boris Filatov & Anna Rychagova Russia
24  Dmitri Bredikhin & Yulia Kuznetsova Russia

Round 2 (top 40)

25  Armen Tsaturyan & Elena Salikhova Russia
26  Mikhail Ostryakov & Svetlana Koshkina Russia
27  Benedikt Grünberg & Nadja Knoth Germany
28  Filipp Borisenok & Vasilisa Melnikova Russia
28  Ilko Ivanov & Dorina Mitkova Stoianova Bulgaria
30  Vladimir Besarab & Inesa Voscoboinic Moldova
30  Evgheni Sandrovschi & Veronica Grigoras Moldova
32  Ravil Boyazitov & Dina Bogapova Russia
32  Gleb Yarkin & Elena Gagarina Russia
34  Philipp Clemens & Weronika Slotala Germany
34  Pavel Krivcov & Olga Tarasova Russia
36  Sergei Vladimirov & Emma-Leena Koger Estonia
37  Maksims Serstjuks & Liene Lisenko Latvia
38  Maxim Belov & Marina Kunash Russia
38  Alexander Bliznyuk & Alina Vedeneeva Russia
40  Denis Denisenko & Marina Mikhalitsyna Russia

Round 1 (top 51)

41  Vladimir Makarenko & Yuliya Sukalenko Ukraine
42  Frank Zegels & Danique Zegels Netherlands
43  Sergei Astafiev & Annabelle Perez Israel
44  Sergey Taratuta & Sofya Kharina Russia
45  Edgars Ozerskis & Julia Trifonova Latvia
46  Elvijs Tarasovs & Anna Sevastjanova Latvia
47  Joel Gonzalez & Ariadna Gil Spain
48  Joao Martins & Susana Zambujo Portugal
49  Gonçalo Torres & Cristiana Pires Portugal
50  Sergio Costa & Ana Rita Almeida Portugal
50  Carlos Fernandes & Sofia Cordeiro Portugal
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}