Results from German Open 2004 - Junior II 10 Dance Thursday, 19 August 2004
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

German Open 2004
Germany - Stuttgart Tuesday, 17 August 2004

Junior II 10 Dance Thursday, 19 August 2004

Final

1  Anton Skuratov & Anna Seltenreich Germany
2  Roman Kovgan & Marina Sergeeva Russia
3  Maxim Furtuna & Ksenia Spinu Moldova
4  Dominykas Dauksas & Olga Nikolajeva Lithuania
5  Vladimirs Kurcevskijs & Elina Ozolina Latvia
6  Mikhail Aniskin & Irina Suykova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Ivan Novikov & Margarita Klimenko Russia
8  Kirill Belorukov & Elena Zuzukina Russia
9  Denis Tagintsev & Svetlana Borisova Russia
10  Evgeny Urazgildeev & Ekaterina Jones (aka Sokolova) Russia
11  Oleksandr Kravchuk & Anzhelika Kumar India
12  Anton Azanov & Ekaterina Isakovich Russia

Quarter-final

13  Roman Rastorguev & Yuliya Kuznetsova Russia
14  Vladimir Arkihipenko & Taisia Ruban Russia
15  Volodymyr Liatov & Veronika Myshko Ukraine
16  Evgheni Cazacu & Svetlana Visinscaia Moldova
17  Anton Smolyaninov & Olga Shelomizkaia Russia
18  Guillem Pascual & Cristina Suarez Spain
19  Szymon Bozek & Michaela Riedlova Czech Republic
20  Rares Cojoc & Beatrice Balasz Romania
20  Pavel Denissenko & Natalja Ryzova Estonia
20  Kyle Taylor & Jourdan Stone England
23  Aleksey Zhiganov & Milana Kurylenok Russia
24  Andrei Kazlouski & Ekaterina Bychkovskaya Byelorussia

Round 2 (top 47)

25  Vasili Poplavskiy & Oxana Lavrinenco Moldova
26  Reinis Boze & Elza Pole Latvia
27  Evaldas Sodeika & Viktorija Kunauskaite Lithuania
28  Stig Bo Andersen & Sofie Koborg Denmark
28  Ilia Lagutenko & Maria Kamenskaya Russia
28  Alen Pavlec & Katja Orgl Slovenia
31  Sergei Vladimirov & Emma-Leena Koger Estonia
32  Valentin Savin & Alina Glazkova Russia
33  Benedikt Grünberg & Nadja Knoth Germany
33  Stiapan Hurskiy & Alena Baranenkova Byelorussia
35  Yuriy Petrov & Irina Guschina Russia
36  Philipp Clemens & Weronika Slotala Germany
36  Ivan Patyutkin & Olesya Kanygina Russia
38  Victor Isacov & Nadejda Andronachii Moldova
39  Tilo Pfalzgraff & Anja Pfalzgraff Germany
40  Mikhail Ostryakov & Olga Tarasova Russia
40  Andrey Patrushev & Margarita Deryabina Russia
42  Pavel Fomine & Darya Panferova Russia
42  Ivan Koshelev & Elena Gunina Russia
44  Nelu Girbu & Iana Gorodianova Moldova
44  Lauri Kriisa & Terje Piho Estonia
46  Aidar Daukenov & Aziza Dossumova Kazakhstan
47  Ruslan Khayuzko & Elizaveta Malolyetova Russia

Round 1 (top 60)

48  Artur Ananyev & Ekaterina Dolmatova Russia
48  Szymon Kulis & Karolina Skowyrska Poland
48  Artem Yarovoy & Alina Rudenko Russia
51  Artem Ovchinnikov & Anastasiya Alekseeva Russia
52  Yakov Goldberg & Tamara Elsukova Russia
52  Ivan Smirnov & Julia Grosheva Russia
54  Roman Malkov & Daria Demenkova Russia
55  Artem Budrin & Kristina Pozdnysheva Russia
56  Ilia Tkachenko & Kristina Lyapina Russia
57  Damiano Canali & Martina Natali Italy
57  Alibek Seiketov & Jana Ritter Germany
59  Mauritius Dalelane & Josephine Steininger Germany
60  Sebastian Triebel & Michaela Kemnitzer Germany
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}